کارگاه روانشناسی تغییر در زندگی و رسیدن به وضعیت مطلوب

کارگاه روانشناسی تغییر در زندگی و رسیدن به وضعیت مطلوب
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه روانشناسی تغییر در زندگی و رسیدن به وضعیت مطلوب را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به پکیج های روانشناسی زندگی قرار دهیم.

کارگاه روانشناسی تغییر در زندگی و رسیدن به وضعیت مطلوب

در پکیج کارگاه روانشناسی تغییر در زندگی شما خواهید آموخت تا با تصمیمات درست وضعیت زندگی خود را تغییر داده و به وضعیت مطلوب دست یابید.

تغییر چیست و چگونه می توانیم زندگی خود را تغییر دهیم؟

گاهی وقت ها انسان ها در زندگی نیاز به تغییر دارند ولی تغییری ایجاد نمی شود. به راستی تغییر چیست؟ چرا بیشتر افراد در مقابل ایجاد تغییر مقاومت می کنند و دوست ندارند که تغییری در زندگی شان روی دهد؟

آنها دوست دارند همچنان همراه با مشکلاتشان زندگی کنند و مشکلات را به آسانی می پذیرند و به زندگی پر از تنش واضطراب خود ادامه می دهند، ولی تغییر را نمی پذیرند.

این روندهمچنان ادامه دارد تا اینکه مشکلات آنقدر زیاد می شوند که دیگر تحمل مشکلات برای آنها سخت می شود و تصمیم می گیرند دست به ایجاد تغییر بزنند.

فرض کنید که شخصی سیگار می کشد به دلیل مصرف سیگار ریه هایش بیمار شده اند., او خود به درستی می داند که اگر مصرف سیگار را ادامه دهد مشکلاتش زیادتر و ریه هایش بیمارتر خواهند شد،ولی همچنان به مصرف سیگار ادامه می دهد او دوست دارد دست از سیگار کشیدن بردارد ولی همچنان به مصرف سیگار ادامه می دهد.

او خوب می داندکه اگردست از مصرف سیگار بردارد همه چیز بهتر خواهد شد ولی همچنان به کار قبلی خود ادامه می دهد و این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که دیگر پزشک به او هشدار می دهد و به او می گوید که اگر به مصرف سیگار ادامه دهد جانش را به خطر خواهد افتاد و باید با زندگی خداحافظی کند, اینجاست که با خودمی اندیشد که یا باید سیگار را انتخاب کند یا زندگی را ودر نهایت به این نتیجه می رسد که مصرف سیگار برایش درد و رنج زیادی را به همراه خواهد داشت و دست از مصرف سیگار بر می دارد.

در اینجا این سوال به ذهن می رسد که آیا آن شخص همان اول قبل از اینکه با مشکل جدی تری مواجه شود نمی توانست سیگار نکشد و به ریه های خود آسیب نرساند؟ آیا او نمی توانست در همان آغاز مصرف سیگار تغییر کند و به این نتیجه برسد که نباید به کار قبلی خود ادامه دهد؟

برایان تریسی معتقد است:‌ «زندگی شما می‌تواند به‌ طرز شگفت‌انگیزی تغییر کند، کافی است مایل به تغییر باشید. تصمیم بگیرید، عمل کنید. رفتارهای جدیدی انتخابی‌تان را تمرین کنید و تا زمان رسیدن به نتیجه‌ی دل‌خواه‌تان ثابت‌قدم بمانید.»

  • فقط باید تمرکز کنم
  • باید کمی جدی‌تر باشم
  • باید کمی بیشتر اراده‌ کنم
  • می‌دانم باید چه کار کنم، فقط باید انجامش دهم

برای رسیدن به خواسته‌هایم باید هر روز چه کارهایی انجام دهم؟

ما معمولا به‌خاطر تلاش کم شکست نمی‌خوریم، بلکه زمان نیاز به تلاش مداوم، کم می‌آوریم. بیشتر چیزهایی که خواهانش هستیم، به تلاشی مداوم در مدتی طولانی احتیاج دارند.

و اگر بخواهیم صادق باشیم…

بیشتر این تلاش‌ها باید یک عمر ادامه پیدا کنند. حتی فکرکردن به تلاش دائم در طول زندگی می‌تواند ضربان قلب هر کس را بالا ببرد. اما بخش جالب ماجرا این است که وقتی آن را شروع کنید، آسان و آسان‌تر می‌شود و این تلاش به‌تدریج خودکار می‌شود.

کمی زودتر بیدارشدن برای ورزش به‌تدریج عادت می‌شود. اگر جمعه‌ها بیشتر آشپزی کنید تا در طول هفته غذای سالم داشته باشید، عادت می‌کنید. آن یک ساعتی که شب‌ها به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهید می‌تواند صرف شروع یک کسب‌ و کار شود.

فقط یکی از زمینه‌هایی را که می‌خواهید بهبود ببخشید، انتخاب کنید و بر آن تمرکز کنید. اگر بخواهید هم‌زمان چندین کار را پیش ببرید یا باید آن‌قدر تلاش کنید که بیش‌ازحد به خودتان فشار آورید یا نمی‌توانید صددرصد بر تک‌تک کارها تمرکز کنید. یک مورد را انتخاب کنید، با توجه صددرصد به آن بپردازید و وقتی به عادت تبدیل شد، سراغ مورد بعدی ببرید.

افراد چگونه تصمیم می گیرند که تغییر کنند؟

افراد بسیاری در زندگی خود دست به تغییر زده اند و به انسانهای موفقی تبدیل شده اند. اگر به داستان زندگی افراد موفق دقت کنید, متوجه می شوید که آنها قبل از اینکه موفق شوند، گذشته بسیار سخت و زندگی مشقت باری را تجربه کرده اند,

ولی با تحمل زندگی پر از سختی خود در نهایت به این نتیجه رسیده اند که ادامه این زندگی برایشان قابل تحمل نبوده و باید زندگی خود را تغییر دهند و با همان تغییر که برای دیگران مشکل به نظرمی آید باعث بهبود زندگی خود و دیگران شده اند.

داستان زندگی این افراد نشان می دهد که ایجاد تغییر در زندگی چندان هم سخت و غیر قابل انجام به نظر نمی رسد کافی است افراد تصمیم بگیرند که تغییر کنند و این گونه است که تغییر اتفاق می افتد.

گاهی انسانها می دانند که باید تغییر کنند ولی نمی دانند که اگر تغییر کنند به چه چیزی تبدیل خواهند شد و اگر تغییری حاصل شود نتیجه آن چه خواهد شد.بسیار دیده شده است که افراد زیادی تغییر کرده اند ولی تغییر به میل آنها نبوده است، بنابراین سرخورده شده و از ایجاد تغییرات دیگر در زندگی دلسرد می شوند.

سوال دیگری پیش می آید که چه چیزی باعث می شود که تغییر برای آنها سخت شده و بار دیگر برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی شان دست به اقدام نزنند؟

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.