دانلود کتاب صوتی بازی ها اثر اریک برن

دانلود کتاب صوتی بازی ها اثر اریک برن
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های صوتی روانشناسی با عنوان دانلود کتاب صوتی بازی ها اثر اریک برن را در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و عزیزان علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب صوتی بازی ها اثر اریک برن

کتاب صوتی بازی ها نوشته ی اریک برن و ترجمه‌ی اسماعیل فصیح است. «تحلیل ساخت»، «تحلیل تبادل»، «رویه ها و مناسک»، «وقت گذارنی‌ها»، «بازی‌ها» عنوان برخی از بخش های کتاب است. قسمتی از کتاب به این صورت است: «کودک، بالغ و والد “کودک” درون همان بخش از وجود ماست که دوست دارد کودکی کند؛ درست مثل یک بچه سرزنده و با هیجان باشد. خلاقیت، شور و شوق، احساسات تند و تیز، قهر و آشتی، ترس، وحشت، عشق و تنفر همه و همه از کودک درون ما منشا می گیرد.

“بالغ” بخش عاقل شخصیت ماست؛ بخشی که تصمیم‌های منطقی می‌گیرد، اطلاعات را پردازش می‌کند، با دیگران رابطه محترمانه برقرار می‌کند و کلا واقع گراست. “والد” درون که منفور ترین بخش شخصیت ما را از نظر اریک برن تشکیل می‌دهد همان باید و نبایدهای بدون منطق و دلیل ماست. همان دستور العمل‌های بی چون و چرایی که سال‌هاست برای خود ساخته‌ایم و حتی اطرافیان‌مان را هم با آن اسیر کرده‌ایم. اما اریک برن والد را نیز دو نوع می‌داند اولی والدی سخت‌گیر و آزار دهنده و دومی والدی نوازش‌گر و تاییدکننده و اعتقاد دارد والد بد و مایوس کننده والد نوع اول است و بهتر است به نوع دوم تغییر کند.»

درباره کتاب بازی ها نوشته اریک برن

کتاب صوتی بازی ها پرفروش ترین کتاب روانپزشک دکتر اریک برن است که پویایی روابط انسانی را کشف کرد. در بازی، برن تئوری تجزیه و تحلیل معاملات خود را به جمعیت گسترده ارائه داد. از زمان انتشار کتاب در سال ۱۹۶۴ به مدت ۴۰ سال هر سال یک نسخه از کتاب تجدید چاپ می شد و در سال ۲۰۰۴، بیش از ۵ میلیون نسخه در سراسر جهان در حدود ۲۰ زبان فروخته شده است. بازی ها بهترین فروش کتاب غیر داستانی از دهه ۱۹۶۰ بوده و بیش از ۱۰۰ هفته در لیست نیویورک تایمز به عنوان بهترین لیست پر فروش ها قرار گرفت. امروزه کتاب فوق العاده محبوب و همچنان به فروش دهها هزار نسخه ای در سال ادامه می دهد.


پیشنهاد ویژه:کتاب صوتی عاشق نوشته مارگریت دوراس

این تئوری بسیاری از ابعاد روابط انسانی را برای بسیاری از مردم نشان می دهد. یک منتقد مدرن گفته است:

“بازی در حال حاضر به عنوان اصلی ترین و تاثیر گذار ترین کتاب روان شناسی زمان ما شناخته شده است. این همان قدر قدرتمند و چشم باز است که همیشه باید وجود می داشت.”

کورت ووننگوت جونیور معروف، در مجله مشهور 1965 Life Magazine از کتاب بازی گفت:

یک کتاب مهم . . فهرست درخشان، سرگرم کننده و با اصولی واضح در تئاتر روانشناختی که انسان ها بارها و بارها با اراده و اختیار بازی می کنند. دکتر خوب توانسته خطوط داستان را ارائه دهد که تا هزاران سال می توان آن را با هیجان و تازگی خواند.

تئوری Games people play چیست؟

برن بازی را به عنوان:
“بازی یک سری از معاملات رفتاری اضافی مکمل گونه است که به نتیجه رسیدن دقیق و قابل پیش بینی رفتارهای روزانه کمک می کند.”

در تعریف دوباره، می توانید یک بازی را به عنوان یک سری از تعاملات (کلمات، زبان بدن، عبارات صورت، و غیره) بین دو یا چند نفر که یک الگوی قابل پیش بینی را دنبال می کنند، فکر کنید. تعاملات در نهایت به نتیجه ای می رسند که در آن یک فرد “نتیجه” یا “هدف” خاصی را به دست می آورد. در اغلب موارد، شرکت کنندگان از بازی ها بی اطلاع هستند که “بازی می کنند”.

اولین بازی که برن در کتابش معرفی می کند “اگر برای شما نبود” یا IWFY است. برن از این بازی به عنوان مثال برای توضیح انواع بازی ها استفاده می کند. برن می نویسد:

خانم سفید شکایت کرد که شوهرش به شدت فعالیت های اجتماعی او را محدود می کرد، به طوری که او هرگز آموخته بود که رقص کند. با توجه به تغییرات در رفتار او که درمان روانپزشکی باعث آن شد، شوهرش نسبت به خود و دیگران دلسوزتر شد. خانم سفید پس از آن آزاد بود که زمینه فعالیت هایش را گسترش دهد. او برای کلاس های رقص ثبت نام کرد، و سپس به ناامیدی در خود کشف کرد که او ترس مخربی از سبک های رقص داشته و مجبور به ترک این پروژه شد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.