کارگاه خشم و پرخاشگری و مدیریت خشم

کارگاه خشم و پرخاشگری و مدیریت خشم
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه خشم و پرخاشگری و مدیریت خشم را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به مبحث روانشناسی قرار می دهیم.

مقدمه

خشم حالت روانی است که از یک دلخوری ساده تا عصبانیت زیاد در نوسان است. مثلا گاهی شده که از گفته دوست خود دلخور شده‌اید اما نه انقدر که حتی به روی خودتان بیاورید. و احتمالا بارها شده که دوست تان رفتارش را ادامه داده و احساسات شما را جریحه دار کرده‌ است. شما هم تحمل تان تمام شده و به جای کنترل خشم خود، عصبانی شده به او پرخاش کرده و سریعا پشیمان شده‌اید همیشه هم این سوال ذهن شما را درگیر کرده که چگونه عصبانی نشوم؟

تعریف خشم چیست؟

نوع بروز خشم در همه انسان ها یکسان نیست و می تواند به صورت های مختلفی نمایان گردد. به طوری که در برخی افراد واکنشی جنون آمیز و در برخی دیگر بسیار جزئی است.  همچنین خشمگین شدن در انسان آثار فیزیولوژیکی به همراه دارد که عبارت اند از افزایش ضربان قلب، فشار خون و میزان ترشح هورمون ها.


پیشنهاد ویژه:کارگاه مهارت های زندگی

ولی به هر حال بایستی راه های کنترل پرخاشگری را بیاموزیم تا از رخ دادن اتفاقات ناگوار و بسیاری از ناراحتی ها جلوگیری به عمل آوریم. عدم توجه به این مسئله روابط عاطفی، کاری و … شما را دچار مشکل می کند.

علایم و نشانه‌های عصبانی شدن

عصبانیت ناگهانی رخ نمی‌دهد. علایم فیزیکی در بدن وجود دارند که بروز چنین لحظه‌ای را به شما هشدار می‌دهند. با دانستن این علایم خواهید توانست قبل از خارج شدن کنترل از دستان‌تان، خشم خود را مدیریت کنید.

این علایم عباتند از:

 • دندان قروچه کردن
 • احساس داغی و خیس عرق شدن
 • تندتر نفس کشیدن
 • سردرد گرفتن
 • تند تند قدم زدن
 • دشواری در تمرکز کردن
 • افزایش ضربان قلب
 • خون دیدن
 • سفت شدن شانه‌ها

برای کنترل خشم خود چه کارهایی انجام دهیم؟

علل مختلفی می تواند برای برانگیختن خشم در ما  وجود داشته باشد ولی به هرحال باید آن را کنترل کنیم و از صدمات و مشکلات پیش رو جلوگیری کنیم. راهکارهای زیر انواع گوناگونی از کارها به شمار می رود که می تواند برای ما هم مفید واقع شود.

داشتن ایمان به خداوند

ایمان قلبی داشتن به خداوند مانند یک نیروی درونی موجب آرامش در فرد می شود.

زندگی و لذت از زمان حال

با عملی کردن این شیوه، زندگی شما آرامش بیش تری  خواهد داشت و از استرس آینده و غم و اندوه گذشته به دور خواهید بود. عدم توجه به این موضوع شما را پرخاشگر و عصبی می کند.

انجام ورزش های هوازی

ورزش در کنترل خشم شما در بلند مدت معجزه می کند. برای بهره مندی از روش مناسب در کنترل خشمتان ورزش های هوازی مانند دویدن، شنا، دوچرخه سواری، پیاده روی سریع، کوه پیمایی را در لیست برنامه های زندگی تان قرار دهید.

یافتن علت خشم

اگر می بینید گرسنگی، خستگی، تغییرات هورمونی، دردهای مزمن و حاد، وضعیت جسمانی موجب خشم شما می شود، می توانید با آگاهی از این علل پیش گیری کنید.

عشق ورزیدن

سعی کنید به دوستان و اطرافیان خود در محیط های کار و خانواده تان محبت و عشق بورزید و با مهربانی و دوست داشته شدن بر خشم خود کنترل یابید.

نوشتن احساسات

سعی کنید خودتان را از شر افکار و احساسات منفی خلاص کنید. یکی از این راه ها آن است که احساساتتان را به روی کاغذ بیاورید و عکس‌العمل های خود به هنگام خشمگین شدن را مورد ارزیابی قرار دهید.  با داشتن روحیه و انرژی مثبت و انجام کارهای شاد شما کمتر عصبانی خواهید شد.

لازم به ذکر است که اثرات خشم های درونی بسیار زیاد است و به فرد آسیب های فراوانی وارد می کند.  با دارا بودن خشم درونی، مشکلات جسمانی و روحی گریبان گیر فرد خواهد بود.  پس با آگاهی از علل خشم در خود، این واکنش هیجانی را کنترل کرده و از آثار مخرب آن در امان بمانید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.