پکیج آموزش کامل عکس درمانی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

عکس درمانی یکی از شاخه‌های هنر درمانی است که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این روش از نظریه‌ها و متدهایی که خودشان را واقعیت محض می‌دانند دل زده شده است. اما باید توجه داشته باشیم که عکس درمانی به هیچ وجه روش‌های درمانی علم رواندرمانی را نادیده نمی‌گیرد و به طور ترکیبی با تمامی آن‌ها کار می‌کند.

یعنی یک روانکاو یا یک درمانگر شناختی رفتاری می‌توانند در فرایند درمان مراجع از عکس درمانی استفاده کنند تا به تحلیل و آنالیز بهتری دست پیدا کنند. همانطور که گفته شد در عکس درمانی یکی از شاخه‌های هنر درمانی است. از طرف دیگر باید اشاره شود که هنر درمانی همواره از رسانه‌های هنری برای درمان استفاده می کند.

لازم است اشاره کنیم که در عکس درمانی ما به آلبوم و عکس‌های گذشته فرد نگاهی می‌اندازیم و با کمک خود فرد به تحلیل و آنالیز هر یک از آن عکس‌ها می‌پردازیم. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از جامع‌ترین پکیج های آموزش عکس درمانی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به هنر درمانی قرار دهیم تا بتوانید به صورت تخصصی تکنیک های مربوط به عکس درمانی را یاد بگیرید.

آموزش عکس درمانی

یکی از روش‌هایی که در علم روانشناسی طرفداران بسیاری دارد هنر درمانی است که به عنوان یک تکنیک درمانی شناخته می‌شود. بسیاری از روانکاوان از عکس درمانی برای تحلیل و آنالیز زندگی مراجع استفاده می‌کنند و همین تکنیک به درمانگر کمک می‌کند تا نگرش بهتری نسبت به روند زندگی مراجع به دست آورد.پیشنهاد می‌شود تا به پکیج آموزش سایکوآنالیز مراجعه فرمایید.

در این بخش از برنا اندیشان ما تصمیم داریم تا پکیج آموزش عکس درمانی را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به علم روانشناسی قرار دهیم تا بتوانید به صورت تخصصی عکس درمانی را فرا بگیرید.

عکس درمانی چیست و چه نقش در روانشناسی دارد؟

عکس درمانی چه اهدافی را دنبال می کند؟

زمانی که مراجع وارد دفتر درمانگر می‌شود و درمانگر با توجه به فرایندی که برای درمان مشخص کرده است درمان را آغاز می‌کند. در عکس درمانی مراجع باید به عکس‌های گذشته‌اش نگاه کند و درمانگر به تمام زبان بدن و حالاتی که در فرد ایجاد می‌شود توجه کند.

به عنوان مثال مراجع باید تشویق شود تا عکس هایی را مشاهده کند که در آن‌ها حالت‌های خاصی را تجربه کرده است. درمانگر باید به او حس کمک دهد تا مراجع بتواند احساس امنیت داشته باشد. مثلاً اگر مراجع در یک عکس پشت دیوار یا فردی قایم شده است چه دلیلی می‌تواند برای فرد داشته باشد.

توجه داشته باشید که درمانگر باید به حرفه های مراجع گوش کند و سپس خودش تحلیل‌ها را انجام دهد. هنگامی که انزوای فرد را در عکس پیدا کردیم می بایست تا فرایند درمان برای رفع مشکل انزوای فرد را در پیش بگیریم تا مراجع بتواند به راحتی در جمع های مختلف حضور پیدا کند. اگر شما با علم روانشناسی آشنا باشید حتماً روش رفتاردرمانی را شنیده اید.

افرادی که در این متد فعالیت می‌کنند می‌توانند به کمک عکس درمانی نقاط مثبت فرد را شناسایی و سپس اقدام به تقویت آن‌ها نمایند. همچنین اگر موارد منفی وجود داشته باشد باید آن‌ها را کاهش دهد. یکی از کارهایی که عکس درمانی انجام می‌دهد این است که مراجع از طریق مشاهده عکس‌ها شروع به نمایش احساسات خودش می‌کند. با این کار روانکاو می‌تواند متوجه رفتارهای مختلف مراجع شود. بعد از تمام این کارها درمانگر تکنیک هایی را به مراجع آموزش می‌دهد که باعث ایجاد احساس تعالی و امنیت در او می‌شود.

روانشناسی تصویری

شایان ذکر است که عکس درمانی تحت عنوان روانشناسی تصویری نیز شناخته می‌شود. نکته بسیار مهمی که هر درمانگری باید به آن توجه داشته باشد این است که در جلسات عکس درمانی، درمانگر هرگز نباید با مراجع بحث و مشاجره داشته باشد. زیرا این کار احساس امنیت مراجع را کاهش داده و در نتیجه فرایند درمان را با مشکلات فراوانی مواجه می‌کند.

یعنی شما به عنوان درمانگر هرگز نباید به مراجع در حین مشاهده عکس‌های زندگی‌اش فشار عصبی وارد کند. نقش شما به عنوان درمانگر به این صورت است که از او حمایت کنید تا او در جلسه درمان احساس امنیت خوبی داشته باشد.

درمانگر برای آنکه احساس امنیت را در جلسه درمان ایجاد کند باید در حین مشاهده عکس‌ها به همراه مراجع از خودش ابراز علاقه و شوق نشان دهد و به صورتی رفتار کند که نشان دهد درمان کاملاً جدی است. اگر شما یک درمانگر هستید و تصمیم دارید تا از روش عکس درمانی استفاده کنید باید بدانید هنگامی که مراجع شما در حال تماشای عکس‌های زندگی‌اش است به او اجازه دهید که با خیال راحت تمام توضیحاتش را بدهد تا شما متوجه احساسات و هیجانات او شوید.

در زمان مطرح کردن پرسش نیز باید توجه داشته باشید که همواره از پرسش های باز استفاده کنید. زیرا اگر سؤالات درمانگر دارای پاسخ‌های بله و خیر باشد احساس عدم امنیت به مراجع دست می دهد. این در حالی است که پرسش های باز این اجازه را به مراجع می‌دهد تا بتوانید با خیال راحت هر آنچه که به ذهنش می‌آید را به راحتی بیان کند.

در‌واقع این روش به مراجع نشان می‌دهد که درمانگر رفتار و هیجان او را مورد قضاوت قرار نمی‌دهد. یک عکس درمانگر حرفه‌ای هرگز مراجع را مورد قضاوت قرار نمی‌دهد و با تعصب و پیش‌داوری وارد جلسه درمان نمی‌شود. همچنین پیشنهاد می‌شود تا به دوره جامع آموزش عکاسی مراجعه فرمایید.

لازم به ذکر است که در هنگام مشاهده عکس‌ها اگر متوجه شدید مراجع نسبت به برخی از تصاویر احساسات منفی زیادی مانند تنفر و بدبینی از خودش نشان می‌دهد باید آن عکس‌ها را کنار بگذارید. همچنین عکس هایی که هیچ کمکی به فرایند درمان نمی‌کنند نیز باید کنار گذاشته شود.

آموزش کامل عکس درمانی برای درمان اختلالات روانی

همواره به این نکته توجه داشته باشید که مراجع نباید عکس هایی که دارای صحنه‌های دلخراش و مرگ است را مشاهده کند. به عبارت دیگر درمانگر وظیفه دارد تا در روش عکس درمانی همواره مراجع را تشویق کند که عکس‌های هیجان انگیز، واقع‌گرا و پویا را مشاهده کند و احساساتش را در مورد آن‌ها بیان کند.

تکنیک های عکس درمانی

همانطور که اشاره کردیم تمامی درمانگرانی که از متد عکس درمانی استفاده می‌کنند همواره در تلاش هستند تا از طریق بررسی تصاویر شخصی به افراد کمک کنند تا نگرش و دید بهتری نسبت به روابطشان در طول زمان داشته باشند.

لازم است اشاره کنیم که تمامی عکاسان باید با متد عکس درمانی آشنا باشند و این روش را در کارهای خودشان قرار دهند. در‌واقع عکس درمانی به افراد کمک می‌کند تا بتوانند لحظاتی از زندگی‌شان را ثبت کنند و در نهایت به خودآگاهی دست پیدا می‌کنند.

اگر شما به تکنیک عکس درمانی علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌شود تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج جامع آموزش کامل عکس درمانی را دریافت کنید تا به صورت کامل با مفهوم عکس درمانی، روش انجام آن، تکنیک های عکس درمانی آشناد شده و همچنین روش تحلیل عکس را یاد بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.