دانلود کارگاه تحلیل رفتار متقابل T.A

دانلود کارگاه تحلیل رفتار متقابل T.A
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
154 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان یکی از کاربردی ترین روش های مورد استفاده در اتاق درمان را برای شما کاربران گرامی و علاقه مند به درمان با عنوان تحلیل رفتار متقابل قرار می دهیم.

درباره تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل یک تئوری روان‌شناسی است که توسط دکتر اریک برن در سال ۱۹۵۰ میلادی ارائه گردید و به لحاظ کاربرد آن در حل مشکلات احساسی و رفتاری، مورد قبول جامعه روان‌شناسی قرار گرفته و تدریجاً در زمینه‌های مشاوره، روان‌کاوی، گروه درمانی، مدیریت، جامعه‌شناسی، توسعه سازمانی و آموزش، نظریه‌های جدیدی ارائه نموده و گسترش پیدا کرده‌است. ابهام و پیچیدگی در مفاهیم، تخصصی بودن و زمان طولانی درمان در دیگر روش‌های روان درمانی باعث شد تا تحلیل رفتار متقابل با مفاهیم اساسی و واژه‌های ساده سریعاً جایگزین روش‌های روان درمانی قدیمی گردید.

به همین جهت تحلیل رفتار متقابل عمومیت یافته و هر جا که انسان‌ها حضور داشته و با یکدیگر ایجاد رابطه می‌نمودند کاربرد عملی پیدا کرد و ابزاری برای تغییر و حل مشکلات قرارگرفت.

تحلیل رفتار یک مکتب علمی کاربردی می‌باشد که در آن از به کار بردن مفاهیم پیچیده اجتناب شده‌است و نظریات آن به صورتی مطرح شده‌اند که به راحتی می‌توان آن‌ها را مشاهده و تجربه نمود.

  • آیا برای شما پیش آمده که بدون دلیل غمگین یا خوشحال شوید و دلیل آنرا ندانید؟
  • چرا فکر می کنید لیاقت و شایستگی زندگی خوب را ندارید و در یک قدمی هدف بی انگیزه میشوید؟
  • آیا هنگامی که از شما انتقاد میشود، عصبی شده و در صدد تلافی هستید؟
  • آیا خاطرات و اتفاقات گذشته شما را غمگین و ناراحت می کند؟
  •  آیا بدلیل ترس از قضاوت دیگران نمی توانید احساسات خود را بروز دهید؟
  •  آیا در مواردی مانند درخواست افزایش حقوق، گرفتن حق خود، خرید و صحبت در جمع دچار استرس میشوید و فکر میکنید شایسته نیستید؟

سه بخش مهم در نظریه تحلیل رفتار متقابل عبارت است از :

والد: تمام رخدادهای زندگی فرد از زمان تولد تا حدود ۵ سالگی، بُعد شخصیتی والد را شکل می‌دهد. این وقایع به‌صورت اطلاعات فیلترنشده و بدون هیچ پرسشی در ذهن کودک ثبت می‌شود.

کودک: این بُعد از شخصیت، تمام احساسات و عواطفی را که فرد در طول ۵ سال اول زندگی تجربه کرده است دربرمی‌گیرد.

بالغ: آخرین حالت شخصیت از دیدگاه برن، بخش توسعه‌یافته‌ی شخصیت است که کاملا با والد و کودک متفاوت است. بالغ مرکز تحلیل داده‌هاست که اطلاعات را برای تصمیم‌گیری پردازش می‌کند. در یک کلام بالغ بخش واقع‌گرای شخصیت هر فرد است. یکی از نقش‌های مهم بالغ این است که داده‌هایی را که در بخش والد ذخیره شده است، قانونمند می‌کند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.