پکیج آموزش درمان اهمال کاری و تنبلی

پکیج آموزش درمان اهمال کاری و تنبلی
نوع فایل
PDF
حجم فایل
15 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از بهترین و کاربردی ترین پکیج های روانشناسی با عنوان آموزش درمان اهمال کاری و تنبلی و روانشناسی تنبلی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش درمان اهمال کاری و تنبلی و روانشناسی تنبلی

در آموزش درمان اهمال کاری و تنبلی و روانشناسی تنبلی به صورت عملی با فنون و روش های درمان تنبلی و اهمال کاری در زندگی آشنا شده می توانید برای همیشه از آن رها شوید.

گاهی اوقات، احساس می‌کنیم تمام چیزی که نیاز داریم ماندن در رختخواب و تماشای تلویزیون است. با این حال، زمانی که تنبلی تبدیل به مسئله‌ای مزمن» شود و مانع از انجام وظایف روزانه یا دستیابی به اهدافمان شود، باید هر چه سریع‌تر برای مقابله با آن دست به کار شد.

آیا برایتان پیش‌آمده که در طول تعطیلات زیاده‌روی کنید و با پرخوری و مخارج بی‌حساب‌وکتاب مواجه شوید؟ آیا تابه‌حال به‌جای آماده شدن برای مصاحبه‌ شغلی روز بعد، به کارهای غیرضروری مثل تمیز کردن خانه پرداخته‌اید؟ آیا وقت گذراندن با همکاران را به تهیه‌ گزارش مالی مدنظر مدیر ترجیح داده‌اید؟

بله این موارد و مثال‌های زیاد دیگری، نمونه‌های روشنی از اهمال کاری هستند که همانند علف هرز مانع از پیشرفت شما می‌شوند و تجارب ناخوشایندی را برایتان به دنبال دارند و مانع توسعه فردی شما خواهند شد.

مسأله اصلی اینجاست که چرا آن روز طلایی که قرار است همه این اتفاق‌ها رخ بدهد، نمی‌آید؟ و هیچ شنبه‌ای با شنبه‌های دیگر فرقی ندارد، هیچ نوروزی باعث تغییر جدیدی نمی‌شود و همه چیز از انتهای فروردین، مانند سال گذشته است.

چرا هیچگاه موعد تغییرات نمی‌رسد و به نظر می‌رسد که بر خلاف فیلم‌ها و افسانه‌ها و داستان‌های موفقیت، روز خاصی در دنیا وجود ندارد و یا حداقل این روزها برای ما پیدا نمی‌شود!


پیشنهاد ویژه : کارگاه نگاهی به آینده بشر و تکامل اجتماعی


حقیقت این است که اکثر انسان‌ها درخواست عجیبی از این دنیا دارند!

اکثر انسان‌ها می‌خواهند به رفتارهای قبلی خود ادامه دهند، اما نتایج متفاوتی بگیرند!

پدیده‌ اهمال کاری دو سطح شناختی و رفتاری را در برمی‌گیرد. فرد در سطح رفتاری، کاری را که قصد انجامش را داشته بدون هیچ دلیل خاصی و به‌طور کاملاً اختیاری در زمان تعیین‌شده انجام نمی‌دهد و در سطح شناختی در اتخاذ تصمیم‌های به‌موقع، تعلل می‌ورزد. درنتیجه این افراد، آنچه را که باید برای رسیدن به اهدافشان انجام دهند را به‌موقع انجام نداده یا اصلاً انجام نمی‌دهند و به نوعی آینده نگری ندارند.

تعریف تنبلی و اهمال کاری

زمان‌هایی پیش آمده که تصمیم بگیریم در یک فرصت مناسب، کار مشخصی را انجام دهیم. مثلاً:

 • از این مهمانی به بعد رژیم غذایی خاصی را شروع می‌کنم
 • از فردا تصمیم من این است که فلان برنامه را داشته باشم
 • از هفته بعد به باشگاه ورزشی خواهم رفت
 • آخر ماه بالاخره تکلیفم را با رئیسم مشخص می‌کنم
 • از امسال می‌خواهم شغلم را تغییر دهم
 • سر فرصت اتاقم را مرتب می‌کنم
 • و از شنبه منظم می‌شوم

یا شرایطی داریم که اصلاً دوستش نداریم. مثلاً:

 1. زمان هایی وجود دارد که حس می‌کنید بیش از حد، کاری را پشت گوش می‌اندازید؟
 2. اغلب، قبل از یک کار مهم احساس خستگی می‌کنید؟
 3. در انجام کارهایی که دوستشان ندارید، تنبلی می‌کنید؟

معضل اهمال کاری از دوران باستان مطرح بوده است. مصریان باستان از دو واژه استفاده می‌کردند که به‌صورت اهمال کاری ترجمه می‌شد و هر دو با بقا مرتبط بودند. یکی از این واژه‌ها به عادت مفیدی اشاره داشت که فرد برای اجتناب از کار غیرضروری و فعالیت تکانشی به کار می‌برد و درنتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی بدنی می‌شد.

فیلسوفان یونان باستان همچون سقراط و ارسطو، برای این رفتار واژه‌ آکراسیا را به‌کاربرده‌اند. به زبان ساده، آکراسیا حالتی است که در آن برخلاف آنچه می‌دانی درست است، رفتار می‌کنی. زمانی ا‌ست که کاری انجام می‌دهی درحالی‌که می‌دانی درست نیست و واقفی به این‌که درست این است که کار دیگری را انجام بدهی.

زمانی که ما دفعات زیاد کارهای زیاد را عقب انداختیم، از انجام دادن کارهایی که بسیار برای ما ضرورت داشته اهمال کاری کردیم و به‌واسطه این رفتارها نتایج بسیار نامطلوبی را دریافت کردیم و این باعث می‌شود که از زندگی خود رضایت کمتری داشته باشیم و آن کاری که نسبت به آن اهمال کاری می‌کنیم برایمان بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود تا جایی که دیگر برایمان خیلی سخت می‌شود که آن را انجام دهیم و این باعث می‌شود که ما ترسوتر شویم.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.