پکیج آموزش آرایشگری مردانه

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
7 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

شغل آرایشگری مردانه یکی از مشاغلی است که امروزه بسیار طرفدار دارد و افراد زیادی علاقه دارند تا در این حرفه مشغول به کار شوند. اگر یادتان باشد در زمان کودکی هنگامی که از ما سؤال می‌پرسیدند که در آینده چه شغلی را می‌خواهی انتخاب کنید اغلب افراد شغل‌هایی مانند فضانوردی و پلیس و پزشکی و یا آرایشگری را مثال می‌زدند.

لازم به ذکر است که برخی از افراد به دلیل موقعیت اجتماعی شغل آرایشگری مردانه و همچنین درآمد بالایی که دارد وارد این حرفه می شوند. اما به یاد داشته باشید که آرایشگری کاری بسیار هیجان انگیز است اما شما در این کار با چالش های فراوانی هم مواجه می شوید.

برای ورود به این شغل نیاز است تا تجربه داشته باشید و زمان زیادی را در این کار گذرانده باشید. به طور کلی برای آنکه شما یک آرایشگر مردانه شوید باید مهارت و تجربه بالایی داشته باشید تا بتوانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزش هنر با عنوان دوره جامع آموزش آرایشگری مردانه را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به حرفه آرایشگری قرار دهیم تا بتوانید با مشاهده مجموعه فیلم‌های موجود در این پکیج آموزشی به صورت کامل آرایشگری مردانه را یاد بگیرید.

آموزش آرایشگری مردانه ویژه بازار کار

شاید شما در دوران کودکی علاقه زیادی به کار آرایشگری داشته بودید و فقط فکر می‌کردید که اگر بتوانید قیچی را در دستانتان بگیرید قادر هستید تا یک آرایشگر باشید. البته لازم به ذکر است که اگر شما چنین تجربه‌ای داشته‌اید به این معناست که اولین جرقه های حرفه آرایشگری مردانه در ذهن شما شکل کرده است.

اگر شما فردی هستید که به ظاهر و زیبایی اهمیت می‌دهید و همواره به دنبال مد و فشن جدید هستید بدون شک می‌توانید در شغل آرایشگری مردانه موفق شوید. ما در این بخش از برنا اندیشان یکی از بهترین مجموعه های آموزشی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که می‌تواند به شما کمک کند تا وارد بازار کار شوید.

شغل آرایشگری مردانه به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

این مجموعه آموزشی صفر تا ۱۰۰ آرایشگری مردانه را به شما آموزش می‌دهد و شما را برای این شغل هیجان انگیز آماده می کنید. فیلم‌های دوره به زبان فارسی تهیه شده است و پس از مشاهده این پکیج آموزشی شما قادر هستید تا کار آرایشگری مردانه را شروع کنید و تجربه کاری تان را آغاز نمایید.

آرایشگر کیست؟

هنگامی که شما وارد یک آرایشگاه مردانه می‌شوید فردی که تمام کارها را باید انجام دهد فرد آرایشگر است. به عبارت دیگر آرایشگری مردانه صرفاً کوتاه کردن مو نیست و فرد باید مهارت های دیگری را هم بداند. به عنوان مثال یک فرد آرایشگر باید بداند که با انواع موادهای مربوط به آرایش چگونه کار کند و با تمامی مدل های مو نیز آشنا باشد.

یعنی اگر یکی از مشتریان درخواست کرد که موهایش را رنگ کنید شما به عنوان آرایشگر باید بتوانید این کار را انجام دهید. شایان ذکر است که شغل آرایشگری مردانه علاوه بر هیجان انگیز بودن دارای شرایط استرس زا نیز می باشد. به این صورت که شما باید به درستی درخواست مشتریان را انجام دهید و شاید در این بین یکی از افراد کار شما را نپسندد و راضی کردن تمامی سلایق نیز کار بسیار سختی است.

یکی از مهارت هایی که هر آرایشگر مردی باید بدانید داشتن روابط اجتماعی بالاست که به او کمک می‌کند تا بتواند به صورت روزانه با افراد زیادی تعامل داشته باشد. همواره به این نکته توجه داشته باشید که آرایشگری مردانه همواره در حال تغییر و تحول است و از این رو شما باید دانش و آگاهی تان را در این حرفه به صورت روزانه افزایش دهید و همواره با دانش روز هماهنگ باشید. همچنین پیشنهاد می شود به دوره جامع آموزش عکاسی مراجعه نمایید.

ساعات کاری آرایشگاه مردانه

در حرفه آرایشگری مردانه به صورت معمول افراد در هفته به مدت ۴۰ ساعت کاری می کنند. یعنی از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر مشغول به کار هستند. البته این ساعت کاری برای تمامی افراد یکسان نبوده و برخی از آرایشگاه ها در ساعت ۱۰ صبح باز می‌کنند و سپس ساعت ۱ بعد از ظهر مغازه شان را می بندند و مجدداً در ساعت ۴ بعد از ظهر به آرایشگاه می‌آیند و تا ساعت ۱۰ شب کار می کنند. ممکن است به دلیل ساعات زیادی کاری بخواهید یک روز در هفته را برای خودتان بگذرانید اما شاید شما بخواهید که در روزهای تعطیل نیز کار کنید تا تجربه‌تان را افزایش دهید و همچنین به درآمد بالایی نیز دست پیدا کنید.

آرایشگر چه مسئولیت هایی دارد؟

در رابطه با وظایف آرایشگر باید بگوییم که مسئولیت های آرایشگر را می‌توانیم به صورت زیر دسته بندی کنیم.

خدمات آرایشی ابتدایی

 • شامپو زدن به موها
 • برش های ساده
 • ترکیب رنگ مو
 • حالت دادن به موها و پیرایش و آرایش ساده
 • توجه به نکات بهداشت فردی و ابزارهای آرایشگاه
 • تشخیص مدل مو بر اساس فرم صورت مشتری
 • نظافت سالن و مرتب نگه داشتن آن
 • گفتگو و احوالپرسی از مشتریان

خدمات آرایشگری حرفه‌ای

آرایشگران حرفه‌ای به صورت روزانه باید کارهای بیشتری را انجام دهند. زیرا آن‌ها باید هم با مشتریان گفتگو کنند و نظرشان را به صورت فردی متخصص در رابطه با مدل موی مورد نظر مشتریان ارائه دهند. به صورت کلی کارهای حرفه‌ای آرایشگر حرفه‌ای به صورت زیر می باشد.

 • شامپو زدن و حالت دادن به موهای مشتریان
 • ایجاد ظاهری جدید برای مشتری از طریق رنگ، برش، ثابت کردن و صاف کردن موها
 • مشاوره در خصوص مشکلات پوست سر و مو
 • مراقبت از نحوه استفاده موادهای شیمیایی توسط همکاران

مهارت های مهم در آرایشگری مردانه

اگر شما می‌خواهید وارد شغل آرایشگری مردانه شوید باید به موضوع مهارت های مورد نیاز آن نیز توجه داشته باشید. در ادامه شما را با مهارت های مورد نیاز یک آرایشگر مرد آشنا می کنیم.

 • داشتن خلاقیت
 • خدمات به مشتریان و روابط اجتماعی
 • آگاهی از مد و رون آن
 • مهارت های عملی عالی
 • تسلط کامل برای اعمال تمام مدل های مو
 • تمایل به یادگیری تکنیک های جدید
 • آگاهی از مسائل بهداشتی و ایمنی و تمایل به یادگیری بیشتر

چگونه می‌توانیم یک آرایشگر شویم؟

برای شروع کار آرایشگری لازم است تا شما دوره های مورد نیاز آرایشگری مردانه را به خوبی بگذرانید. زیرا همانطور که می‌دانید داشتن تجربه در این کار بسیار لازم و ضروری است. از این رو شما باید در ابتدا دوران کارآموزی آرایشگری را بگذرانید و در عین حال تلاش کنید تا مدرک خودتان را در این شغل به دست آورید.

چگونه می‌توانیم یک آرایشگر شویم؟

اگر شما به این روند علاقه ندارید که به عنوان کارآموز فعالیت کنید می‌توانید به سمت مدرک حرفه‌ای آرایشگری مردانه که توسط سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود بروید. در‌واقع هنگامی که شما این مدرک را دریافت می‌کنید به این معناست که شما مهارت و تخصص آرایشگری مردانه را دارید و با توجه به رقابتی بودن بازار پیرایش باز هم می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. پیشنهاد می شود به دوره جامع آموزش پرسپکتیو مراجعه نمایید.

برخی از کارفرمایان شرایط مدرک پایه را برای کار آموزان خود فراهم می کنند. به این صورت که شما برای مدتی پیش آن‌ها مشغول به کار می‌شوید و سپس بعد از آنکه به خوبی کار را یاد گرفتید کارفرما به شما مدرک پایه را می‌دهد و این مدرک می‌تواند برای شما بسیار مفید و مؤثر باشد.

همانطور که می‌دانید هر شغلی دارای سختی و دشواری های مخصوص به خودش است. بنابراین اگر شما علاقه زیادی به شغل آرایشگری مردانه دارید باید بدانید که این شغل هم دارای هیجان و هم دارای چالش های فراوانی است و شما باید خودتان را برای شرایط های مختلف کاری آماده کنید. البته اگر شما به کارتان تسلط کامل داشته باشید می‌توانید به راحتی در حرفه آرایشگری مردانه مشغول به کار شوید.

با توجه به مواردی که در این قسمت به آن اشاره کردیم اگر شما علاقه دارید تا به صورت دقیق آرایشگری مردانه را یاد بگیرد پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج کامل آموزش آرایشگری مردانه را دریافت نمایید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.