آموزش کامل درمان اختلالات سلامت روان

نوع فایل
PDF
حجم فایل
12 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از آموزش های روانشناسی با عنوان آموزش کامل درمان اختلالات سلامت روان را در اختیار شما کابران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به علم روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش کامل درمان اختلالات سلامت روان

در پکیج آموزش کامل درمان اختلالات سلامت روان به صورت جامع با ارزیابی و درمان اختلالات مربوط به سلامت روان آشنا شده و فنون درمانی را به صورت تخصصی فراخواهید گرفت.

تعربف سلامت روان

سلامت دو نوع تعریف دارد :

طبق تعریف منفی،سلامت عبارت از فقدان بیماری وطبق تعریف مثبت ،سلامت با ارتقاء(promotion)بهداشت مرتبط میشود .حتی در افراد سالم سلامت سطوح مختلفی دارد .

بهداشت روان چیزی فراتر از فقدان یا نبود بیماری روانی است.

بعد مثبت بهداشت روان که سازمان بهداشت جهانی روی آن تاکید دارد :سلامتی را یک حالت رفاه جسمی،روانی،واجتماعی است ونه فقط فقدان بیماری ویا ناتوانی ،وهیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.

مفهوم سلامت روان شامل آسایش ذهنی ، احساس خود توانمندی ،کفایت وشناخت توانایی خود در محقق ساختن ظرفیت های عقلی و هیجانی خویش است. یا به عبارتی سلامت روان حالتی از رفاه است که در آن فرد توانایی هایش را باز می شناسد.و قادر است با استرس های معمول زندگی مدارا کند.

و از نظر شغلی مفید و سازنده باشد.

برای اجتماع خود نقشی ایفا کند و با دیگران مشارکت و همکاری داشته باشد .ودارای سلامت معنوی باشد.

و بطور خلاصه حال خوب ،فکر خوب و رفتار خوب.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزش جامع بهداشت روانی


سلامت روان شامل افزایش توانائیهای افراد وجامعه وقادر سازی آنها در دستیابی به اهداف مورد نظر می باشد . که به همه ما مربوط است نه فقط به کسانی که از بیماریهای روانی رنج می برند . هیچ گروهی وطبقه ای از بیماریهای روانی مصون نیست ،ولی افراد بیکار ،فقرا،نوجوانان، زنانی که قربانی خشونت هستند وغیره بیشتر در معرض خطرند . ومتاسفانه در تمام دنیا به بهداشت روان وبیماریهای روانی به اندازه سلامت جسمانی وبیماری جسمی اهمیت داده نمیشود ومورد بی توجهی و غفلت قار گرفته است.

چگونه سلامت روان داشته باشیم؟

سلامت روان به معنی آرامش فیزیکی و کمبود سر و صدا نیست بلکه معنایی کلی تری دارد و کیفیت زندگی بر آن تاثیر میگذارد. سلامت  روان روی طرز فکر، احساس و رفتار روزانه شما تاثیر دارد و همچنین روی توانایی شما در مواجهه با استرس ، غلبه بر چالش های زندگی ، ساخت روابط و ریکاوری بعد از سختی ها تاثیرگزار می باشد . سلامت قوی ذهن به این معنا نیست که هیچ مشکلی نداشته باشید ،  سلامت روانی و احساسی چیزی فراتر از رهایی از مشکلات افسردگی ، اضطراب و یا دیگر مشکلات روانشناسی می باشد .

افرادی که سلامت روان دارند، دارای ویژگی های زیر می باشند :

 •  حس رضایت و خرسندی
 •  توانایی خندیدن و هیجان و سرگرمی داشتن در زندگی
 •  توانایی مقابله با استرس
 •  هدف داشتن در فعالیت ها ، روابط و زندگی
 •  انعطاف در یادگیری مهارت های جدید و توانایی تغییر
 •  تعادل بین کار و بازی ، استراحت و فعالیت
 •  توانایی ساخت و بهبود روابط
 •  اعتماد به نفس و عزت نفس

افراد با سلامت ذهن و روان، کنترل بهتری روی احساسات دارند و افراد با انرژی و مثبت نگر هستند و راه های زیادی را برای افزایش سلامت روان می شناسند.

عدم سلامت روانی چیست؟

ناراحتی‌های روانی ، برای نمونه دلواپسی و ملال، می تواند واکنش‌های نورمال در برابر اوضاع فشارآور زندگی باشند و معمولا گذرا هستند. حایز اهمیت است که کسی را که واکنش های نورمال  در زندگی نشان می دهد  مریض ندانیم  و این در حالی که تشخیص به  هنگام  احوال روانی می تواند برای معالجه سودمند باشد.

سلامت روانی مطابق تعریف سازمان بهداشت جهانی

مفهوم سلامت روانی در میان پژوهشگران مورد بحث است. آنچه همواره ذکر می شود این است که  این مفهموم ابعاد گوناگونی از آسایش فرد مانند آسایش عاطفی، آسایش روانشناختی و بهزیستی اجتماعی  را در بر می‌گیرد. مطابق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت روانی عبارت از وضعیتی از آسایش روانی است که در آن حالت هر فردی می تواند  امکانات خود را تحقق بخشد، با فشارهای معمولی زندگی کنار بیاید ، بصورتی بارور کار کند و به  انجام امور جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند یاری برساند. سلامت روانی، به عبارت دیگر، تنها نبود عدم سلامت روانی نیست  بلکه  هم تجربه‌های   فرد و هم  روابط میان میان او و افراد دیگر و ابطه‌ی او با  بافت اجتماعی جامعه ای را که او در آن جامعه زندگی می‌کند در بر دارد.

سلامت روانی و عدم سلامت روانی می توانند همزمان وجود داشته باشند

تعاریف سلامت روانی تعاریف تا حدودی ناروشن هستند  اما بسیاری از آنها در این امر توافق دارند که سلامت روانی  تنها  نبود عدم سلامت روانی نیست . سلامت روانی به عنوان وضعیتی توصیف می‌شود که در  آن وجوه متعددی از زندگی فرد کارکردی مطلوب دارند ، بطوریکه فرد انسانی احساس شادی کند و از وضع خود و از رابطه‌اش در جامعه  با دیگران خرسند باشد.  به گفته‌ی برخی از پژوهشگران،  در یک فرد، سلامت روانی و عدم سلامت روانی می توانند همزمان وجود داشته باشند.

تشخیص عدم سلامت روانی چگونه انجام می‌گیرد؟

عدم سلامت روانی شدید وضعیتی  روانی است که بصورت علایمی بروز می کند که می تواند بوسیله‌ی معیارهای گوناگون تشخیص بیماری تایید ‌شود. یکی از این سیستم‌های  تشخیص،  International Classification of Diseases (طبقه‌بندی بین المللی بیماری‌ها)، ICD،  توسط سازمان بهداشت جهانی است. یک  سیستم دیگر تشخیص بیماری  Diagnos­tic and Statistical Manual of Mental Disorders, DSM ( راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی) است که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا،  APA منتشر می‌شود.  کتاب های راهنما ی DSM در خارج از ایالات متحده آمریکا نیز واجد اهمیت هستند اما بطور رسمی  ICD است که برای تشخیص بیماری در نهادهای درمانی سوئد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.