روش های رسیدن به ارگاسم واژینال در رابطه جنسی

روش های رسیدن به ارگاسم واژینال در رابطه جنسی

یکی از قوی ترین ارگاسم ها در زنان تحت عنوان ارگاسم واژینال شناخته می شود. لازم به ذکر است که در زنان انواع مختلفی از ارگاسم وجود دارد که با توجه به نقاط حساس بدن زن نامگذاری می شود. همچنین باید اشاره شود که تمام افراد نمی توانند ارگاسم واژینال داشته باشند و توانایی ارگاسم واژینال ارتباطی به بلوغ ندارد. ممکن است برخی افراد بر این باور باشند که ارگاسم صرفا یک افسانه است و وجود خارجی ندارد اما این باور غلط است و زمانی که زوجین با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می کنند در آخر به ارگاسم می رسند.

اما ممکن است برخی افراد هرگز ارگاسم را تجربه نکنند و یا صرفا در برخی مواقع به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی دست یابند. در این بخش از مجله علمی برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای جامع در خصوص ارگاسم واژینال در اختیار شما افراد علاقه مند به مجموعه مقالات سکس تراپی قرار دهیم.

ارگاسم واژینال

“ارگاسم واژینال” یک تجربه جنسی است که بسیاری از زنان و برخی از مردان آن را تجربه می‌کنند. این ارگاسم به معنای رسیدن به یک لحظه بلند از لذت جنسی است که با تحریک و تحریک نقاط حسی در دیوار واژن رخ می‌دهد. در ادامه، جزئیات بیشتری راجع به ارگاسم واژینال آورده شده است:

1. مکان: ارگاسم واژینال به واژن، که قسمت جنسی زنان است، مرتبط است. این تجربه به ویژه در داخل واژن رخ می‌دهد و در نتیجه تحریک این ناحیه به وقوع می‌پیوندد.

2. تحریک: ارگاسم واژینال معمولاً با تحریک نقاط حسی در دیوار واژن اتفاق می‌افتد. این تحریک می‌تواند با استفاده از انگشتان، زبان، یا ابزارهای جنسی انجام شود. برخی زنان ممکن است به تحریک مستقیم نیاز داشته باشند، در حالی که دیگران ممکن است به تحریک دیگر ناحیه‌ها نیز حساسیت داشته باشند.

3. علائم: ارگاسم واژینال با تجربه شدیدی از لذت جنسی همراه است. علائم شامل تنش عضلاتی، لرزش، افزایش ضربان قلب، و احساس شدیدی از رضایت و خوشحالی می‌شوند. برخی از زنان تجربه احساسات مختلفی در طول ارگاسم واژینال می‌کنند.

4. تاثیر روی روحیه: ارگاسم واژینال می‌تواند به تنهایی یا به همراه شریک جنسی تجربه شود و بر روحیه فرد تأثیر مثبتی داشته باشد. این تجربه می‌تواند به کاهش استرس و افزایش احساس رفاه جسمی منجر شود.

5. تنوع: ارگاسم واژینال تجربه‌ای شخصی است و تجربه‌ها بین افراد متفاوت است. برخی از زنان این نوع ارگاسم را به راحتی تجربه می‌کنند، در حالی که برای دیگران نیاز به تحریک بیشتری دارد.

مهم است بدانید که تجربه ارگاسم واژینال برای هر زن متفاوت است و درک این نکته که همه افراد به یک شیوه و در یک زمان به ارگاسم نمی‌رسند، بسیار مهم است. ارتقاء ارتباط با شریک جنسی، درک از نیازهای جسمی و عاطفی یکدیگر، و آموزش در مورد جنسیت به مواردی است که می‌تواند به بهبود تجربه‌های جنسی کمک کند. همچنین، در صورت وجود مشکلات جنسی، مشورت با متخصصین بهداشت جنسی می‌تواند مفید باشد.

ارگاسم یعنی چه؟

تعریف کردن ارگاسم کار سختی است و نمی توان به راحتی ارگاسم را معنا کرد. به طور کلی باید بدانیم که لذت جنسی دارای انواع گوناگونی است و هر فردی در حین عمل جنسی تجربیات متفاوتی را دریافت می کند. در خصوص تعریف ارگاسم باید بدانیم که ارگاسم معمولا به عنوان مجموعه ای از انقباضات موزون عضلات تناسلی گفته می شود که به دنبال آن فرد به آرامش روانی و جسمی عمیقی دست پیدا می کند. ارگاسم در مردان با انزال یا ترشح مایع منی همراه است و در زنان اغلب ترشح زیاد قابل رویت نیست.

به یاد داشته باشید که در طول یک رابطه جنسی ممکن است چندین بار ارگاسم رخ دهد یا گاهی اوقات به دلیل شرایطی که وجود دارد صرفا یک بار ارگاسم ایجاد شود. اما به این نکته نیز باید اشاره شود که برخی افراد در بسیاری از مواقع ارگاسم را تجربه نمی کنند. پیشنهاد می شود تا مقاله روش های کنترل میل جنسی در دوران قاعدگی را بخوانید.

شایان ذکر است که ارگاسم می تواند با یا بدون تحریک جنسی باشد. همین تفاوت های موجود باعث می شود تا تعریف ارگاسم کار آسانی نباشد و نتوانیم به راحتی تعریف دقیقی از ارگاسم را ارائه کنیم. همواره به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما تمام توجه و تمرکزتان را بر روی ارگاسم بگذارید باعث می شود تا نتواند رابطه جنسی ایده آلی را تجربه کنید. چرا که در غیاب ارگاسم شما باز هم می توانید از رابطه جنسی تان لذت ببرید.

دسته بندی ارگاسم زنان

با توجه به تحریک واژن یا کلیتوریس که موجب ارگاسم می شود، ارگاسم را به صورت کلیتورال و واژینال تقسیم بندی می کنند. با توجه به مطالعاتی که در این زمینه انجام شده است محققان دریافته اند که با توجه به تحریک نقاط مختلف بدن، مغز واکنش های متفاوتی را از خودش نشان می دهد.

همچنین برخی از زنان بسته به این که کلیتوریس یا واژن شان لمس شود احساسات متفاوتی را آشکار می کنند. اما لازم به ذکر است که دانشمندان اشاره می کنند که آنچه در طول تحریک کلیتورال یا واژن رخ می دهد باعث می شود تا تقسیم بندی انواع ارگاسم کار مفیدی نباشد.

تحقیقی که در مجله درمان جنسی و زناشویی انجام شده است نشان می دهد که تقریبا ۳۷ درصد از زنان آمریکایی برای آنکه به ارگاسم دست پیدا کنند نیاز به تحریک کلیتورال دارند. در همان تحقیق مشخص گردید که از هر ۵ زن یک نفر از طریق تحریک واژن به ارگاسم می رسد.

به یاد داشته باشید که ارگاسم از طریق تحریک واژن نیاز به ترکیب عناصر مختلفی دارد. به عنوان مثال باید از روانکاری استفاده کنید و موقعیت های جدیدی را در رابطه جنسی تان امتحان کنید و آنقدر تلاش کنید تا بتوانید میزان برانگیختگی جنسی تان را افزایش دهید. همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله اعمال شب زفاف را مطالعه فرمایید.

زنان این توانایی را دارند که ارگاسم کلیتورال و واژن و یا هر دوی آنها را تجربه کنند. شایان ذکر است که ارگاسم کلیتورال بعد از تحریک کلیتوریس ایجاد می شود. از انواع تحریک برای ارگاسم کلیتورال می توانیم به رابطه جنسی دستی و رابطه دهانی اشاره کنیم. در خصوص ارگاسم واژن باید اشاره شود که این ارگاسم در اثر تحریک واژن ایجاد می شود و معمولا در حین مقاربت واژن اتفاق می افتد.

اشاره کردیم که رابطه جنسی موجب می شود تا افراد تجربیات متفاوتی را داشته باشند. از این رو گاهی ممکن است برخی از افراد یک نوع ارگاسم و برخی دیگر چندین ارگاسم را تجربه نمایند. بنابراین به یاد داشته باشید که در برخی مواقع ممکن است هر دو ارگاسم وجود داشته باشد و یا اصلا هیچ کدام از ارگاسم ها رخ ندهد.

انواع ارگاسم

در ادامه شما را با انواع ارگاسم آشنا می کنیم تا بدانید که در حین رابطه جنسی چه تجربیاتی بر افراد رخ می دهد. همچنین به یاد داشته باشید که در افراد مختلف احساسات و شدت ضعف نیز متفاوت است.

کلیتورال

ارگاسم کلیتورال اغلب در سطح بدن احساس می شود و احساسی مانند گزگز در پوست و مغز را با خود به همراه دارد.

واژینال

ارگاسم واژینال در سطح عمیق تری احساس می شود و به راحتی توسط فرد نفوذ کننده به واژن احساس می شود. چرا که در این حالت دیواره های واژن نبض خواهند داشت.

ارگاسم چیست و چگونه می توانیم به ارگاسم واژینال برسیم؟

مقعدی

ارگاسم مقعدی نیز یکی از انواع ارگاسم هایی است که در انسان رخ می دهد. در خصوص این ارگاسم باید بدانید که قبل از آن نیاز دارید تا ادرار کنید. همچنین باید اشاره شود که قطعا انقباضات در ناحیه تناسلی احساس نمی شود و به جای آن عضلات اسفنکتر مقعد تحت تاثیر قرار می گیرند.

ترکیبی واژن و سایر ارگان ها

زمانی که نقطه جی و کلیتوریس با هم تحریک می شوند ارگاسم انفجاری ایجاد می شود که تشنج کننده بوده و به معنای واقعی کلمه می توان به آن نام انزال را اعطا کرد.

مناطق اروژن زا

بخشی هایی از بدن وجود دارد که با تحریک شدن، احساس لذت بخشی را برای زن و مرد به وجود می آورد. به عنوان مثال گوش، نوک پستان، گردن، آرنج و زانو در هنگام بوسیدن و بازی با همسر به شدت احساس لذت بخشی را برای زوجین به همراه دارد. افراد که حساسیت بیشتری دارند حتی از طریق همین نواحی نیز به ارگاسم دست پیدا می کنند.

عوامل موثر محیطی بر ارگاسم

  • فشارهای روانی و استرس
  • مشکل در تمرکز
  • خستگی جسمی و روحی
  • عزت نفس پایین جنسی
  • اولویت نداشتن رابطه جنسی
  • مشکلات ارتباطی با شریک زندگی

مطالعات جدید پیرامون ارگاسم

شما برای رسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی واژینال نیاز دارید تا کلیتورال تحریک شود. افراد بسیاری گزارش می کنند که تحریک در هنگام رابطه جنسی موجب می شود تا بیشتر به ارگاسم برسند. در عین حال باید به یاد داشته باشید که رسیدن به ارگاسم صرفا از طریق واژن نیز امری طبیعی است.

فقط باید بدانید که این امر کمتر رایج بوده و اطلاعات زیادی در مورد ارگاسم و به اوج لذت رساندن زنان در حین رابطه جنسی وجود ندارد. زیرا  بیشتر تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است هیچ تفاوتی بین تحریک یا عدم تحریک کلیتورال را نشان نمی دهند. برای مطالعه بیشتر به مقاله خطرات رابطه جنسی در دوران بارداری مراجعه نمایید.

در سال ۲۰۱۸ تحقیقی در خصوص تفاوت در رابطه جنسی انجام شد که نشان داد زنان هنگام تحریک کلیتورال در رابطه جنسی به ارگاسم دست پیدا می کنند. نیمی از زنانی که در این مطالعه شرکت کرده بودند گفتند که از طریق تحریک کلیتورال توانسته اند تا ارگاسم را تجربه کنند و کمتر از یک سوم زنان بدن تحریک کلیتورال به ارگاسم رسیده اند.

دانشمندان در کشور فنلاند نتیجه تحقیقات در ۵۰ سال راجع به ارگاسم زنان را مورد بررسی قرار داده اند و متوجه شده اند که ۴۰ الی ۵۰ درصد از افراد در بیشتر مواقع یا حتی در تمام اوقات در حین رابطه جنسی ارگاسم را تجربه کرده اند. لازم به ذکر است که این تعداد با افزایش سن کاهش پیدا می کند. در این تحقیق همچنین مشخص شد که نیمی از افراد معمولی در طول رابطه زناشویی تنها ۶ درصد از طریق تحریک واژن توانسته اند تا ارگاسم را تجربه کنند و سایر مطالعات نیز چنین نتایجی را نشان داده اند.

باورهای قدیمی راجع به ارگاسم

زیگموند فروید فردی بود که که فکر می کرد صرفا ارگاسم واژن یک نوع ارگاسم بهنجار است. به باور فروید ارگاسم واژینال نسبت به ارگاسم کلیتورال اعتبار بیشتر دارد. زیرا او کلیتوریس را یک عضو مردانه نمی دانست و به همین دلیل ارگاسم کلیتورال را به رسمیت نمی شناخت. این ایده را بر اساس شباهت ساختار کلیتوریس با اندام تناسلی مردان بنا کرده بود.

او بر این باور بود که چون تحریک قسمت های مردانه کمتر زنانه است پس بالغ تر است. به همین دلیل فروید کلیتوریس را عضوی کاملا زنانه فرض می کرد و آن را نا معتبر تعریف می کرد. اما امروزه با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است مشخص گردیده که اساس استدلال های فروید نادرست بوده و بسیاری از ایده های او صرفا بر مبنای آناتومی مردانه و متعصبانه شکل گرفته است.

دستیابی به ارگاسم واژینال

موضوع تقسیم بندی انواع ارگاسم زنان در بین دانشمندان بسیار بحث برانگیز است. در هنگام برقراری رابطه جنسی که تحریک کلیتورال نیز در آن وجود دارد ممکن است سبب ایجاد ارگاسم نشود اما از ترکیب عوامل مختلفی که برانگیختگی جنسی را به وجود می آورد بر روی ارگاسم تاثیر می گذارد. چرا که رابطه جنسی تجربیات متفاوتی را برای افراد ایجاد می کند. همواره به این نکته توجه داشته باشید که تمام افراد لذت جنسی را به یک صورت تجربه نمی کنند.

برخی از افراد صرفا از طریق تحریک واژن زن می توانند ارگاسم را تجربه کنند و گاهی اوقات نیز ارگاسم واژینال نامیده می شود. اگر به این موضوع علاقه مند هستید در ادامه با گروه برنا اندیشان همراه باشید تا نکات مفید را در مورد ارگاسم واژینال در اختیار شما افراد علاقه مند قرار دهیم.

پیش نوازی برای ارگاسم واژینال

بسیاری از افراد توجهی به پیش نوازی در رابطه جنسی ندارند و نمی دانند که معاشقه و پیش نوازی چه تاثیر شگفت انگیزی در رسیدن به ارگاسم دارد. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که عمل پیش نوازی برای ارگاسم زن و تحریک همسر دارای اهمیت فراوانی بوده و موجب می شود تا بدن زن به سطح برانگیختگی مورد نیاز برای تجربه ارگاسم برسد.

شایان ذکر است که پیش نوازی هم اهداف فیزیکی و هم افراد احساسی را برای افراد فراهم می کند و باعث می شود تا ذهن و بدن برای انجام رابطه جنسی آماده شود. همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله تاثیر رابطه جنسی بر مغز را بخوانید.

اولویت پیش نوازی برای افراد مختلف متفاوت است اما فرایند تحریک جنسی به واژن کمک می کند تا روانکاری بیشتر و سریعتر انجام شود. به این نکته توجه کنید که انجام روانکاری باعث می شود تا رابطه جنسی و ارگاسم بهتر و راحت تر صورت بگیرد.

به همین دلیل زوجین باید به اهمیت معاشقه و پیش نوازی پی ببرند و قبل از برقراری رابطه جنسی مدتی را به انجام عملیات پیش نوازی اختصاص دهند. برای آموزش پیش نوازی می توانید به مشاورین سکس تراپی و یا مربیان آموزشی مراجعه کنید. آن ها پیشنهاد می کنند تا قبل از برقراری رابطه جنسی به ماساژ شانه ها، بوسیدن و لمس آرام پوست بپردازید.

تحریک کلیتورال در هنگام رابطه جنسی

در قسمت بالای واژن دقیقا بر روی استخوان ناحیه تناسلی، کلیتوریس تا حدی توسط یک ”هود” کوچک پوستی، پوشانده شده است. به یاد داشته باشید که این قسمت به عنوان حساس ترین قسمت برانگیختگی از بدن زن شناخته می شود.

تحریک کلیتوریس باعث می شود تا احساس لذت بخشی ایجاد شود و زمانی که به ارگاسم نزدیک می شود این لذت بیشتر نیز می شود. مهمترین نکته ای که در ارگاسم باید به آن توجه داشته باشید این است که برای انجام رابطه جنسی به خوبی خودتان را آماده کنید.

برای افزایش شانس ارگاسم، اغلب به تحریک مستقیم کلیتورال نیاز است. برای آنکه به این هدف برسید می توانید از یک اسباب بازی، انگشتان یا لب ها و زبان استفاده کنید. پیشنهاد می شود با فشارها و لمس های مختلف امتحان کنید تا ببینید چه روشی برای شما بهتر است. چون شما بدنتان را بهتر از هر فرد دیگری می دانید می توانید به همسرتان بگویید که چگونه شما را به ارگاسم برساند.

داشتن ارگاسم قبل از رابطه جنسی

برخی افراد بیان می کنند که اگر قبل از مقاربت جنسی ارگاسم داشته باشند، قادر هستند تا به وسیله تحریک واژن به ارگاسم بهتری برسند. آن ها بر این باور هستند که اگر قبل از رابطه جنسی ارگاسم داشته باشند می توانند احساس ارگاسم دیگری را در خودشان بیدار کنند و در نتیجه احساسات عمیق تری را تجربه کنند. به عبارت دیگر زمانی که یکبار به ارگاسم رسیده باشید، شانس رسیدن به ارگاسم بعدی افزایش پیدا می کند.

یافتن بهترین پوزیشن برای ارگاسم واژینال

بهترین موقعیت برای کشف ارگاسم با نفوذ واژن موقعیتی است که میزان و نوع تحریک کلیتوریس یا نقطه جی را فراهم می کند. در خصوص نقطه جی باید بدانید که این قسمت بسیار حساس واژن هنوز به صورت کامل درک و کشف نشده است. با این که پوزیشن های جنسی برای همه افراد متفاوت است اما چند پوزیشن برای ارگاسم در زیر معرفی می شود که امکان رسیدن به ارگاسم را افزایش می دهد.

داگی استایل : در این پوزیشن آلت تناسلی به نقطه جی فشار وارد می کند و به ارگاسم شما کمک می کند.

زن در بالا : برای برخی از افراد پوزیشن زن در بالا بسیار موثر است. این موقعیت با توجه به زاویه آلت تناسلی بهترین تحریک نقطه جی را فراهم می کند. علاوه بر این سرعت، عمق و زاویه در طول رابطه جنسی به راحتی کنترل می شود.

پوزیشن جنسی لوتوس یا نیلوفر آبی : شما روی بغل همسرتان می نشینید تا به نفوذ عمیق و افزایش تحریک کلیتورال دست می یابد. به عنوان یک امتیاز که برای این پوزیشن قائل هستند، این موقعیت می تواند موجب افزایش صمیمیت بین زوجین شود.

گفتگو در هنگام رابطه جنسی برای ارگاسم واژینال

به یاد داشته باشید که پوزیشن های جنسی مختلفی می توانند زاویه نفوذ خوبی را ایجاد کنند. در کنار آن انجام پیش نوازی نیز موجب می شود تا روانکاری بدن بیشتر شود. حالا سوالی پیش می آید که اگر رابطه ای شکل نگیرد چه کار باید انجام دهیم؟ شایان ذکر است که ارتباط صادقانه با شریک زندگی می تواند شفافیت و اعتماد را افزایش دهد. زمانی که در اتاق خواب خود راحت و ریلکس هستید باید ترجیحات، علایق، علت خاموش شدن رفتار جنسی و فانتزی های جنسی تان را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید.

با انجام این کار به آسانی می توانید شانس رسیدن به ارگاسم را افزایش دهید. زوجین باید خیلی راحت با هم صحبت کنند و هیچ شرم و خجالتی در این باره نداشته باشند. انجام این کار باعث می شود تا زن و مرد از علایق هم مطلع شوند و بهترین گزینه را برای رسیدن به ارگاسم انتخاب کنند.

آشنایی با انواع ارگاسم در زنان

پیدا کردن سرعت ایده آل

عده ای از زن و شوهرها بر این باورند که باید از سرعت رابطه جنسی موجود در فیلم های پورن تقلید کنند. زیرا آنها فکر می کنند که شکل استاندارد رابطه جنسی همان چیزی است که در فیلم های پورن نمایش داده می شود. این در حالی است که پیروی از فیلم های پورن موجب زود انزالی می شود. با این که در خصوص برقراری رابطه جنسی هیچ روش ثابتی وجود ندارد اما اکثر مردم به صورت ترکیبی از سرعت سریع و آهسته لذت می برند.

به عنوان مثال اگر شما دوست دارید سرعت بالا را تست کنید و سپس سرعت را کند کنید می توانید یک دقیقه استراحت کنید و مجدد سرعت را افزایش دهید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید کارهای مختلفی را امتحان کنید تا بدانید بهترین گزینه برای زندگی شما کدام است.

استفاده از روان کننده

اگر می خواهید رابطه جنسی خوبی را تجربه کنید لازم است تا از روان کننده ای که بر پایه آب است استفاده کنید. روان کننده رطوبت مورد نیاز را افزایش می دهد و اصطکاک را کاهش می دهد و در نتیجه رابطه جنسی آسانتر پیش می رود. بدن افراد همواره به صورت خودکار روانکاری کافی را تولید می کند با این حال طبیعی است که به دلیل تغییرات هورمونی مربوط به سیکل قاعدگی، چرخه پسا قاعدگی، استرس یا حاملگی به کمی رطوبت بیشتر نیاز داشته باشید.

تمرکز و آمادگی ذهنی

تا به اینجا متوجه شدید که برای داشتن یک رابطه جنسی عالی به ترکیبی از عواملی مانند روانکاری، تحریک کلیتورال و ارتباط باز نیاز دارید. در کنار این موارد شما باید یک ذهن آرام نیز داشته باشید. یعنی برای رسیدن به ارگاسم از طریق تحریک واژن یا ارگاسم واژینال باید به خودتان اجازه دهید که آرام باشید و از این تجربه لذت ببرید. شما باید به ذهن و بدنتان اجازه دهید که رابطه جنسی را به طور کامل تجربه کنند. همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله عشق بازی در دوران نامزدی را بخوانید.

در این شرایط تمامی افکارتان را کنار بگذارید و صرفا تخیلات جنسی را در ذهنتان داشته باشید. شما باید بر احساسات بدن خود تمرکز کنید و به استراحت، رژیم غذایی سالم، خواب و ورزش تان نیز توجه کنید. زیرا هنگامی که شما به سلامتی تان اهمیت می دهید می توانید روحیه تان را هم بهبود بخشید.

مهم تر از همه یاد بگیرید که چگونه بدن خود را دوست داشته باشید. برداشتن قدم های کوچک مثبت در جهت پذیرش خود، می تواند نقش مهمی در احساس رضایت زناشویی و جنسی و رسیدن به ارگاسم داشته باشد.

خودارضایی برای ارگاسم واژینال

شایان ذکر است که خودارضایی می تواند به شما ارگاسم را آموزش دهد. در این میان لازم به این نکته اشاره شود که برخی از افراد به دلایل فرهنگی و مذهبی ممکن است تمایلی به تحریک خودشان نداشته باشند. اما افرادی که با انجام خودارضایی هیچ مشکلی ندارند و به آن اعتیاد پیدا نمی کنند گزینه خوبی است تا بتوانند با بدنشان آشنا شوند و جنبه های مختلف رابطه جنسی را درک کنند. زیرا زمانی که شما درک خوبی از لمس همسرتان داشته باشید و عمل لمس را به صورت آگاهانه انجام دهید قطعا قادر هستید تا رابطه جنسی لذت بخشی را با شریک جنسی تان برقرار کنید.

افکار و فانتزی های جنسی

شایان ذکر است که فانتزی های جنسی می تواند به شما در شناخت و یادگیری جذابیت های جنسی کمک کند. در واقع افکار و فانتزی های جنسی با برانگیختگی رابطه دارند. به عنوان مثال برخی از افراد با دیدن فیلم های عاشقانه دچار تحریک و برانگیختگی می شوند و برخی دیگر با خواندن داستان های جنسی و یا مشاهده فیلم های پورن تحریک می شوند.

بنابراین تمرکز بر افکار و فانتزی های جنسی می تواند در رسیدن به ارگاسم کمک زیادی کند. با وجود آنکه چنین کاری اندکی زمان بر است اما هنگامی که افکار سکسی با تجربیات ایمن لمسی ترکیب می شود به تجربه ارگاسم فرد بسیار کمک می کند.

تحریک نقطه جی برای ارگاسم واژینال

یکی از باورهای اشتباهی که در برخی از زنان وجود دارد این است که بهترین راه رسیدن به ارگاسم صرفا ارگاسم واژینال است. در واقع این روش برای آلت تناسلی مردان بسیار آسان است اما اغلب برای زنان بسیار سخت و دشوار است.

شما می توانید به جای آلت تناسلی از یک اسباب بازی جنسی یا انگشتان دست استفاده کنید. بدین منظور لازم است تا انگشتان دست یا اسباب بازی را در داخل واژن قرار دهید و حرکت ”بیا اینجا” را به سمت ناف خود انجام دهید. نقطه لذت بر روی این دیوار به نام نقطه جی وقتی با فشار منظم و قوی انجام شود شما را به ارگاسم می رساند.

تحریک نقطه جی در زنان موجب انزال می شود، چرا که غدد اسکین را در دو سمت مجرای ادرار تحریک می کند. زمانی که زنان به انزال میرسند مایعی از مجرای ادراری شان خارج می شود که حاوی ترکیبی از مایع سفید رنگ از غدد اطراف ادراری اسکین و ادرار است. در این خصوص هیچ نگران نباشید زیرا ادرار بسیار استریل است و مایع معمولا شفاف خارج می شود.

دلیل نداشتن ارگاسم واژینال

اگر شما تمام این تکنیک ها را انجام داده اید و هنوز نتوانسته اید تا به ارگاسم واژینال دست یابید امری طبیعی است و نباید هیچ گونه نگرانی خاصی داشته باشید. شایان ذکر است که معمولا زنان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به تحریک مستقیم کلیتورال دارند. همچنین پیشنهاد می شود تا مقاله دلیل تمایل مردان به رابطه مقعدی را بخوانید.

اما چون کلیتوریس بیرون از واژن قرار دارد به ندرت در هنگام رابطه جنسی نفوذی تحریک می شود. رسیدن به ارگاسم صرف نظر از نحوه دستیابی به آن است، یعنی چه از طریق نفوذ باشد و چه از طریق کلیتورال و یا ترکیبی از هر دو باشد و یا حتی اگر در هنگام خواب یا ورزش باشد بسیار مهم است که برای شما ارگاسم رخ دهد.

توجه به عدم وجود ارگاسم

در علم پزشکی اصطلاحی تحت عنوان آنورگاسیما وجود دارد که به معنای عدم توانایی رسیدن به ارگاسم است. اگر شما هنوز نتوانسته اید تا ارگاسم را تجربه کنید و علاقه دارید تا به آن برسید هرگز نباید امیدتان را از دست بدهید.

لازم به ذکر است که در آنورگاسمی ترکیبی از عوامل ذهنی و جسمی وجود دارد که نقش مهمی را در رسیدن به ارگاسم ایفا می کنند و در نتیجه برخی افراد به سختی می توانند ارگاسم را تجربه کنند. اگر شما دچار آنورگاسمی یا سایر اشکال عملکرد جنسی هستید باید با یک متخصص زنان و یا یک سکس تراپ صحبت کنید تا بتواند با بررسی دقیق مشکلات شما را حل کند. زیرا ممکن است گرفتار یک مشکل پزشکی حاد باشید و نتوانید ارگاسم را به خوبی تجربه کنید.

نتیجه گیری

اگر شما تاکنون موفق به تجربه ارگاسم نشده اید می توانید از طریق راحتی با بدن خود و مرور و یادگیری افکار و فانتزی های جنسی به آن دست یابید. همچنین اگر شما هنوز ارگاسم را یاد نگرفته اید و اطلاع دقیقی از آن ندارید باز هم نگران نباشید. چرا که بسیار از افراد حتی بدون داشتن ارگاسم باز هم زندگی خوب و شادی دارند و از طریق رابطه جنسی با همسرشان بسیار خوشحال و خرسند هستند.

چرا که سبک زندگی برای افراد متفاوت است و این شما هستید که مصالح و سنگ بنای زندگی تان را می گذارید. به همین دلیل ممکن است برای برخی از افراد برقراری رابطه جنسی بسیار مهم باشد و برای عده ای دیگر داشتن رابطه جنسی اصلا در اولویت نباشد. به همین دلیل به یاد داشته باشید که هدف از رابطه جنسی صرفا ارگاسم نیست و نباید تمام حواستان را به سمت ارگاسم معطوف کنید که این کار موجب می شود تا نتوانید حتی از رابطه جنسی تان نهایت لذت را ببرید.

دسته‌بندی‌ها