ترس تفریحی و نگاهی به دلایل علاقه به ترس

ترس تفریحی و نگاهی به دلایل علاقه به ترس

شاید برای خیلی از افراد بازدید از مکان های ترسناک بسیار هیجان انگیز باشند و علاقه مند باشند تا چنین مکان هایی را ببینند و ترس را تجربه کنند چرا که آن ها هیجان را دوست دارند، ما در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان ترس تفریحی و نگاهی به دلایل علاقه به ترس را مورد مطالعه بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم کنجکاوانه منتظر هستید تا ببینید چرا ترس برای برخی افراد جنبه تفریح دارد تا انتهای مقاله ترس تفریحی با برنا اندیشان همراه باشید.

ترس تفریحی و نگاهی به دلایل علاقه به ترس

ترس تفریحی چیست و چرا برخی افراد از ترسیدن لذت می برند و چه رابطه ای بین ترس و نحوه برخورد ما در موقعیت های مشابه وجود دارد.

خط اصلی  بین ترس و لذت کجاست؟

مفهوم “ترس تفریحی” ممکن است جذابیت ما به وحشت را توضیح دهد.

جذابیت منحصر به فرد ما در معرض خطر ورزش های شدید و تمایل ما به پرداخت پول زیاد برای دیدن فیلم های ترسناک، خانه های جن زده و سایر موارد ترسناک در میان بسیاری از چیزهای گیج کننده در مورد انسان منحصر به فرد است.

در امنیت یک سالن سینما ، تماشای برخورد دیگران با قاتلان زنجیره ای یا تهدیدهای ماورا الطبیعه به ما این امکان را می دهد تا استراتژی هایی را تمرین کنیم که در صورت قرار گرفتن در موقعیتی مشابه ممکن است از آنها استفاده کنیم. با وجود چنین فیلم هایی ، شنیدن نفس نفس زدن از تماشاگر در حالی که شخصیتی شروع به باز کردن درب آن اتاق یا پنهان شدن در مکانی بسیار نامناسب می کند، کاملاً غیرمعمول نیست. بنابراین ، ما ممکن است برای برخوردهای ترسناک آمادگی بهتری داشته باشیم زیرا دیدیم که در شرایط دلخراش برای دیگران چه اتفاقاتی می افتد.پیشنهاد می شود مقاله علت علاقه به ترس را مطالعه فرمایید.

به همین ترتیب ، قدم زدن در یک خانه جن زده می تواند بازخورد مربوط به خودمان را ارائه دهد. ممکن است مفید باشد که بدانیم چه چیزهایی برای ما ترسناک است و کدام موارد ترسناک نیستند ، و بررسی واکنش های احساسی ما نسبت به تجربیات ناخوشایند ممکن است به ما کمک کند تا سطح آمادگی خود را برای مقابله با شرایط ترسناک غیر منتظره ارزیابی کنیم. این به نوبه خود ممکن است به ما بگوید که اگر چنین رویارویی واقعی در زندگی واقعی رخ دهد، کدام استراتژی ها می توانند برای مفید باشد.

ترس تفریحی

جذابیت مرموز ترس و وحشت در یک تحقیق اخیر توسط یک تیم محقق به سرپرستی مارک مالمدورف آندرسن از دانشگاه آرهوس دانمارک به زیبایی کشف شد. این محققان مفهوم “ترس تفریحی” را برای توصیف چگونگی احساس ترس از انسان به عنوان ترس لذت بخش به کار بردند. آنها ترس تفریحی را نوعی بازی توصیف می کنند که ترکیبی از ترکیب عالی ترس ، لذت و غافلگیری است. به نظر می رسد تجربه دوز مناسب هر یک از این احساسات برای بسیاری از افراد تقریباً اعتیاد آور باشد.در این خصوص مقاله بررسی تمایل افراد به فیلم های ترسناک را مشاهده نمایید.

چگونه ترس موجب می شود تا افرادی به آن علاقه مند باشند

ترس تفریحی چیست

این روش تفکر در مورد ترس تفریحی با آنچه قبلاً درباره سایر اشکال بازی می دانیم مطابقت دارد. بیشتر گونه های پستانداران بازی می کنند و هرچه گونه های اجتماعی بیشتری داشته باشند ، اهمیت بازی نیز بیشتر می شود. بازی خصوصاً برای نخستی های جوان کاملاً مستند است و گرایش نخستی های نر جوان به لذت بردن از درگیری در بازی و نخستی های ماده جوان که برای بازی والدین را می خواهند بسیار مطابق با دیدگاه “داربست بازی” است. توضیح کوتاه درباره این بازی این است که برای حیوانات جوان یک فرصت سرگرم کننده و مقاومت ناپذیر برای تمرین مهارتهایی است که برای موفقیت آنها در بزرگسالی مهم خواهد شد.

خواندن گزارشی از ترس تفریحی در هنگام بازی بلافاصله خاطرات خوبی را درمورد اینکه فرزندان خودم و بعداً نوه ام از بازی “هیولاهای بازی” با من لذت می بردند، جایی که از آنها پنهان می شدم و سپس وقتی می آمدند دنبال آنها می پریدم و آنها را تعقیب می کردم.برای درک بهتر به مقاله تفاوت بین ترس و اضطراب مراجعه فرمایید.

خانه خالی از سکنه

آندرسن و همکارانش در مطالعه ای که در خانه Dystopia Haunted House ، جاذبه ای ترسناک و محبوب که در دانمارک قرار دارد، رابطه بین ترس و لذت را بررسی کردند. آنها 110 بازدید کننده از خانه تسخیر شده را به مانیتورهای ضربان قلب کوچک و سبک مجهز کردند. این داوطلبان شجاع قبل و بعد از تجربیات ترسناک خود ، پرسشنامه هایی را پر کردند تا انگیزه هایشان برای گذر از خانه و همچنین انتظارات و تجارب واقعی شادی ، تعجب و ترس را ارزیابی کنند. آنها همچنین در سه مکان اصلی در داخل خانه جن زده فیلمبرداری شده اند تا پاسخهای احساسی کلامی و غیرکلامی آنها را کنترل کنند.

به طور خاص ، محققان واکنش های خود را در مورد تعقیب توسط یک مرد بسیار بزرگ با پیش بند قصابی خونین و ماسک خوک گروتسک یا مبهوت شدن توسط زامبی هایی که پنهان می شوند ضبط کردند.

شرکت کنندگان در این مطالعه میزان بالایی از لذت و ترس را گزارش کردند ، اگرچه زنان به طور کلی میزان ترس و سطح پایین تری از لذت نسبت به مردان را ثبت کردند.

بین سطح ترس و میزان لذت یک فرد رابطه واضح “U وارونه” وجود داشت. افزایش میزان ترس همچنین میزان لذت را تا حد معینی افزایش می دهد، فراتر از آن با شدت گرفتن ترس ، لذت کاهش می یابد. به عبارت دیگر ، یک “نقطه شیرین” وجود داشت که تجربه بهینه از ترس تفریحی را فراهم می کرد.

ضربان قلب داوطلبان همچنین تجربیات عاطفی را در خانه جن زده پیش بینی کرده است. افزایش های ناگهانی و بزرگ پیش بینی کننده قوی ترس بود ، اما تغییرات غیر منتظره کوچکتر لذت را پیش بینی می کرد. به نظر می رسد که ما از تغییرات برانگیختگی  بسیار کوچک و خیلی بزرگ برخوردار نیستیم ، اما “کاملاً درست” هستیم.

به طور خلاصه ، مفهوم “ترس تفریحی” جهت جدیدی بسیار امیدوار کننده برای درک عملکرد متعادل کننده تعادل بین ترساندن خود و لذت بردن هنگام بزرگسالی در “بازی ترسناک” ارائه می دهد.

دسته‌بندی‌ها