کارگاه صوتی آموزش گروه درمانی با رویکرد EFT

کارگاه صوتی آموزش گروه درمانی با رویکرد EFT
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
240 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه صوتی آموزش گروه درمانی با رویکرد EFT  را برای شما کاربران علاقه مند به مباحث روانشناسی و علوم رفتاری قرار می دهیم.

پیش تر کارگاه آموزش روان درمانی مبتنی بر روانشناسی گشتالت را برای شما کاربران وب سایت برنا اندیشان در فروشگاه قرار دادیم.کارگاه گروه درمانی یکی از پرکاربردترین روش های درمانی در بسیاری از اختلالات روانی است که لازم است روانشناسان و مشاورانی که علاقه مند به یادگیری این مبحث هستند پیشنهاد می گردد کارگاه گروه درمانی را حتماً دریافت نمایند.

مقدمه ای در رابطه با گروه درمانی

گروه درمانی همانند روان درمانی انفرادی است با این تفاوت که در این روش روانشناس به جای تمرکز بر روی یک فرد و مشکلات مختص به وی با یک گروه و یا چندین نفر سروکار دارد.

گروه درمانی یکی از راه هایی است که می تواند به افراد کمک کند تا سلامت روانی بیشتری را احساس کنند. روان درمانی نیازمند حداقل یک روان درمانگر حرفه ای و حداقل دو بیمار است. پویایی گروه اغلب باعث می شود تا افراد با آن حرکت کنند و سرعت بیشتری را نسبت به روان درمانی های فردی داشته باشند. همچنین گروه یک حالت حمایتی را برای افراد ایجاد می کند تا به کمک آن افراد راحت تر خود را افشا کنند و به مشکل خود بپردازند. زمانی که هدف ما افزایش مهارت های اجتماعی و چیزهای شبیه این است، گروه درمانی می تواند کمک بسیار خوبی کند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه خانواده درمانی

گروه درمانی چیست؟

در روانشناسی، از روش های مختلفی برای درمان استفاده می شود. علاوه بر روان درمانی فردی که همه آن را می شناسند، از حدود 70-60 سالِ پیش، مکتب ها و روش های تازه ای مثل گروه درمانی، خانواده درمانی، انرژی درمانی، هیپنوتیزم و… شکل گرفته که هر یک، ابعادِ مثبت و منفی ، موافقان و مخالفانِ خودشان را دارند.

گروه درمانی به عنوان یک اصطلاح کلی برای نشان دادن انواع مختلفی از گروهها به کار رفته است. واژه ی درمانی به درمان انواع اختلالهای رفتاری و هیجانی اشاره نمی کند، بلکه در مقابل هدف کلی گروه درمانی افزایش آگاهی افراد از خودشان و دیگران و کمک به انها در جهت روشن ساختن تغییراتی است که در زندگی مایل اند بدانها دست یابند و فراهم ساختن ابزارهای لازم برای انجام این تغییرات. مشارگت کنندگان از طریق تعامل با دیگران در یک محیط مطمئن و پذیرنده، این فرصت را پیدا می کنند که رفتارهای جدید را تجربه و بازخورد صادقانه ای را از دیگران راجع به اثرات رفتارشان دریافت کنند. در نتیجه افراد می آموزند که نسبت به دیگران چگونه برخورد کنند.

در گروه درمانی عوامل ناهشیار و گذشته ی فرد و بازسازی جنبه های اصلی شخصیت مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، طول مدت گروههای درمانی در مقایسه با روشهای دیگر به مراتب بیشتر است.

گروه درمانی یا روان درمانی گروهی همانند روان درمانی انفرادی است با این تفاوت که در این روش روانشناس به جای تمرکز بر روی یک فرد و مشکلات مختص به وی با یک گروه و یا چندین نفر سروکار دارد. هر یک از اعضا مشکلات خود را در گروه مطرح می کنند. بازخورد و مشکلات دیگر اعضا را نیز می شنوند و در مورد آنها نظر، احساسات و افکار خود را بیان می کنند. در نتیجه این تعاملات،اعضای گروه در روند ایجاد تغییرات به یکدیگر کمک می کنند و روانشناس نیز به عنوان عضو تسهیل گر و بی طرف مسائل گروه را در مسیر مناسب و تا رسیدن به بینش هر یک از اعضا نسبت به مشکل خود هدایت می کند.

گروه درمانی برای چه افرادی بهتر است؟

گروه درمانی می تواند هدف های خیلی زیادی را در اختیار افراد بگذارد. گروه درمانگر می تواند یک مسأله را مطرح کند و در ادامه افراد در گروه حول آن مسأله به بحث بپردازند. وظیفه گروه درمانگر این است که افراد داخل گروه را مدیریت کند و آن ها را هدایت نماید. گروه درمانی می تواند به افراد این امکان را دهد که در جمعیت خودشان را درک کنند. آن ها همچنین می توانند از دیگران در گروه بیاموزند و آموخته های خود را منتقل کنند. گروه درمانی می تواند شامل موضوع های زیر باشد.

 • ترک اعتیاد
 • سوء استفاده جنسی
 • طلاق
 • اضطراب
 • مشکلات ارتباطی
 • مهارت والدگری و فرزندپروری
 • مشکلات خوردن
 • مدیریت و کنترل خشم
 • سوگ و از دست دادن فرد

مهم است بدانیم که گروه درمانگر در ابتدا لزوما درمانی را پیشنهاد نمی کند. یکی از دلایل می تواند این باشد که در فضای گروه به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی آن هم در ابتدا کارِ دشواری است.

گروه درمانی چگونه اجرا می شود؟

عموماً ، گروهها از ۴ الی ۸ نفر که بطور منظم هفته ای یکبار به مدت ۱ تا ۵/۱ ساعت دور هم جمع می شوند, تشکیل می شود. حضور کامل در تمام جلسات از آغاز تا پایان هر جلسه بسیار مهم است. در جلسات گروهی, شرکت کننده ها درباه علائق شان بحث می کنند. در بعضی از گروهها, مشاور ممکن است با هر شرکت کننده بصورت فردی کار کند در حالی که نظر تعداد معدودی از سایر افراد گروه را نیز جویا می شود. در صورتیکه گروههای دیگر عمدتاً بر مشاهدات و مباحث بین شرکت کنندگان و مشاور استوار هستند و مشاور در مواقع لزوم جهت تسهیل کار, مشاوره هایی را ارائه می دهد.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.