پکیج آموزش نقاشی سایه روشن به صورت گام به گام

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.8 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

نقاشی سایه روشن چیست ؟ شاید شما هم نقاشی سایه روشن کوزه را دیده باشید که بسیار زیبا و جذاب بوده و همواره نقاشی با سایه اجسام از مهم ترین مواردی بوده که هر کسی تصمیم داشته تا آن را یاد بگیرد. همچنین نقاشی سایه روشن با مداد رنگی بسیار پرطرفدار بوده و هنرمندان زیادی با استفاده از مداد رنگی نقاشی سایه روشن را انجام می دهند.

نور و سایه در طراحی از جمله مواردی است که هر نقاشی باید به خوبی به آن توجه کند تا بتواند طرحی را که قصد کشیدن آن را دارد به خوبی ارائه کند. بنابراین اگر تصمیم دارید تا با این تکنیک در نقاشی آشنا شوید می بایست ابتدا نقاشی سایه روشن ساده را یاد بگیرید و در ادامه با تمرین فراوان نقاشی سایه روشن با مداد سیاه را دنبال کنید تا در این این زمینه به تسلط کامل برسید.

آموزش قدم به قدم نقاشی سایه روشن

دوره جامع آموزش نقاشی سایه روشن

پکیج آموزش نقاشی سایه روشن به صورت گام به گام از سطح پایه تا سطح پیشرفته شما را با این تکنیک آشنا کرده و همچنین با طراحی های جذاب و تمریناتی که در طول آموزش انجام می شود در آخر خودتان به یک متخصص در زمینه سایه روشن تبدیل می شوید و می توانید بهترین نقاشی های سایه روشن را بکشید.

پکیج آموزش نقاشی سایه روشن به صورت گام به گام

نقاشی سایه روشن از صفر تا 100 این تکنیک را به شما آموزش داده و شما را با طراحی های مختلف سایه روشن آشنا می کند تا بتوانید بهترین طراحی ها را خودتان بکشید.

این پکیج آموزشی از جامع ترین پکیج های موجود در زمینه سایه روشن بوده و با طراحی هایی که در طول آموزش انجام می دهد در انتها خودتان به یک متخصص در این زمینه تبدیل خواهید شد.

نقاشی سایه روشن چیست؟

هنگامی که عکاسی انجام می دهیم همواره باید به اندازه و ترکیب بندی درست نور توجه کنیم تا بتوانیم یک کار زیبا را به تصویر بکشیم. نوری که در روز تابیده می شود برای انجام عکاسی مناسب نیست چرا که باعث ایجاد سایه می شود. باید بدانیم که نور و سایه در طراحی و هنرهای بصری استفاده زیادی دارد.

طراحی بهترین طرح های سایه روشن

آموزش نقاشی سایه روشن از سطح پایه تا پیشرفته

نمایش حجم اشیا به کمک سایه روشن به سه عامل بستگی دارد: الف) آشنایی با نحوه نورگیری احجام، ب) معادل سازی رنگ‌ها با درجات خاکستری (دیدن رنگ‌ها با توجه به تیره روشنی آنها) و ج) ایجاد تن‌های متنوع خاکستری با ابزار.

بخش زیادی از ساعات شبانه روز ما در فضاهای داخلی گذرانده میشود بنابراین در معماری داخلی، نور یکی ازعامل های اصلی کیفیت، شادابی و سرزندگی برای فضاهای معماری است. نور از جوانب مختلفی مثل مفاهیم سمبلیک،کیفی و زیبایی شناختی و هم از نظر کارکرد عملی جایگاه مهمی را در بین عنصرهای تشکیل دهنده و فضای معماری دارد.

با استفاده از نور فرم، رنگ و بافت ایجاد میشود. نور باعث روشن شدن فضا و فرم‌های ساختمانی میشود و زندگی، حرکت و فعالیت را برای آن ها ایجاد میکند تا بتواند به آسانی و سرعت زیاد و دقت بالا بتوانند کارهای روزمره را انجام دهند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جامع طراحی چهره با سیاه قلم


نقاشی با استفاده از سایه روشن

طراحان علاوه بر اینکه برای نشان دادن خط به نور احتیاج دارند برای نمایش دادن اشیا و رنگ سطوح نیز نور و سایه کاربرد دارد. رنگ خاکستری را جایگزین میکنند و رنگ‌ها را براساس درجه تیرگی و روشنی در طراحی استفاده میشود. در طراحی از تضاد سطوح تیره و روشن استفاده میشود تا باعث افزایش جذابیت کار شود. نمایش حجم اشیا را میتوان به کمک سایه روشن  نمایش داد.

نقاشی کردن نور و سایه

نور باعث میشود پدیده های موجود در جهان برای انسان قابل دیدن شود. بدون وجود نور چیزی را نمی توان دید.با استفاده از طراحی نور و سایه میتوان زاویه دید افراد را نسبت به پدیده ها تغییر داد. اشیا بر اساس جنس آن ها و نوع شان دارای سطوح مختلف هستند وقتی سطوح در برابر تابش نور قرار بگیرند یا نور را به خود جذب میکنند و یا نور را از خود عبور می‌دهند این ویژگی را میتوان در رنگ اشیا و اجسام نیز یافت.

طراحی حجم بوسیله سایه روشن

طراحی کردن حجم بوسیله اشیا به نوع فرم و شیوه تابش نور بستگی دارد و میتواند متفاوت باشد. برجستگی‌ها و فرو رفتگی های اجسام را میتوان به وسیله زاویه تابش نور نمایان کرد و در صورتی که از سایه روشن استفاده نشود حجم اشیا مسطح به نظر می آید.

برای نمایش دادن بهتر حجم اشیاء میتوان از سه درجه خاکستری استفاده کرد. اجسام نورانی و روشن باعث میشود توجه افراد به آن جلب شود. به صورت طبیعی توجه ما را به سمت خود جلب می‌کنند.از سایه روشن در سینما نیز برای انتقال مفاهیم استفاده میشود.

ایجاد طیف های خاکستری با مداد

از دو روش برای ایجاد انواع خاکستری استفاده کنید: ١. روش استفاده از پهنای مغز مداد، ۲. روش استفاده از نوک مداد برای ایجاد خطوط هاشوری.

طراحی رنگ‌ها با استفاده از خاکستری و سایه ها

طراحان بوسیله طراحی رنگ‌ها و استفاده از درجات متفاوت خاکستری و سایه‌ها میتوانند به خلق موضوعات مختلف بپردازند. اینکه بتوان تن خاکستری هر رنگ را تشخیص داد یکی از مبحث های مهم در طراحی سایه روشن به حساب می آید. سایه روشن‌ها در واقع باعث میشوند ارزش خاکستری و روشنی رنگ‌ها نمایان شود.

طراحی چهره با سیاه قلم و سایه روشن

آموزش ایجاد سایه روشن با استفاده از مداد

ارزش خاکستری ها را میتوان به رنگ، موضوع طراحی، میزان تابش نور، جنس و بافت اشیا نسبت داد. انواع سطوح خاکستری را میتوان بوسیله نوک مداد یا حتی پهنای مداد، گچ، زغال، آب مرکب و… ایجاد کرد.

نقاشی و ایجاد کردن انواع سایه با مداد

برای طراحی سایه های متفاوت باید از مداد های مختلف از نظر سختی و نرمی یا درجه تیرگی استفاده کرد.در کل مداد‌های طراحی را میتوان به سه گروه تقسیم بندی کرد و باعث بوجود آمدن درجات خاکستری متفاوتی میشود. بوسیله پهنای مداد و میزان فشاری که با دست به مداد وارد میشود میتوان شروع به کشیدن سطوح تیره و روشن با درجات متفاوت کرد.

کیفیت این سطوح به نوع مداد و همچنین کیفیت کاغذ بستگی دارد. برای شروع کار طراحی،طرح اولیه را بوسیله خط های کمرنگ ایجاد میکنند و بعد از آن به وسیله پهنای مداد و ایجاد تونالیته های مختلف رنگ خاکستری طرح را کامل میکنند. همچنین بوسیله نوک مداد و رسم خط های نزدیک به هم با فاصله های برابر و کشیدن هاشورها باعث طراحی تیره و روشن طیف های متفاوت خاکستری میشود.

 طراحی کردن سایه بوسیله زغال و گچ

به این دلیل برای طراحی سایه ها از زغال و گچ استفاده میکنند که پهنای آن‌ها برای ایجاد کردن سطوح بزرگ و  خاکستری با سرعت زیاد مناسب است. برای اینکه بتوانید درجات مختلفی از تیرگی را ایجاد کنید میتوان چندین بار یک لایه را روی یک سطح کشید.از نوک گچ و زغال نیز میتوان برای کشیدن خط های نازک استفاده کرد.

طراحی و ایجاد کردن سایه روشن بوسیله مرکب

در این روش میتوان بوسیله مرکب درجات متفاوتی از خاکستری را با آب و مرکب سیاه یا قهوه ای و بوسیله قلم موی نرم ایجاد کرد و روی کاغذ پیاده کرد. برای تسلط پیدا کردن به قلم مو باید تمرین کنید و آن را یکبار با پهنا و بار دیگر با نوک وی کاغذ کشیده شود تا خط های ایجاد شده را بتوان مقایسه کرد.

آموزش مقدماتی تا حرفه ای سایه روشن

آموزش کامل سایه روشن به صورت حرفه ای

کیفیت طراحی سایه روشن بستگی به میزان غلظت مرکب، بافت کاغذ و حتی حرکت دست شما بستگی داشته باشد.برای اینکه بتوانید با آب مرکب به راحتی کار کنید از تخته شاسی افقی یا تخته با شیب کم استفاده کنید.برای اینکه بتوانید سطوح مرکبی را از روی کاغذ پاک کنید با مشکل مواجه میشوید. میتوانید از لبه ی تیغ برای تصحیح کردن یا ایجاد تغییرات جزئی استفاده کنید در نهایت میتوان روش شستشوی سطوح مرکبی را بکار برد.

ابزار‌های دیگر برای نقاشی سایه روشن

ابزار‌های دیگری که برای طراحی بجای سایه روش وجود دارد روش لایه برداری آب مرکب می باشد. در این روش میتوان بجای اینکه لایه‌های آب مرکب را اضافه کنید اول سطح کاغذ را بوسیله قلم موی پهن بوسیله آب مرکب پوشش میدهیم بعد با یک قلم مویی که شسته شده است آب مرکب را لایه لایه از روی کاغذ جمع میکنیم و بعد قلم مو را بوسیله دستمال خشک می‌کنیم تا بتوانیم درجات مختلف خاکستری را ایجاد کنیم.

روش دیگر استفاده از طرح نقطه نقطه است بوسیله ابزارهای ترسیم بر روی زمینه کار ضربه بزنید و بوسیله دوری و نزدیکی نقاط میتوان نقاط را بر روی صفحه شکل داد و درجات متنوعی از تیرگی و روشنی را ایجاد کرد. یکی دیگر از روش هایی که وجود دارد روش هاشور زنی یک طرفه و هاشور زنی متقاطع میباشد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.