کارگاه اختلالات جنسی و درمان آن با رویکرد تحلیلی

کارگاه اختلالات جنسی و درمان آن با رویکرد تحلیلی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
110 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با موضوع کارگاه اختلالات جنسی و درمان آن با رویکرد تحلیلی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

کارگاه اختلالات جنسی و درمان آن با رویکرد تحلیلی

مدرس کارگاه اختلالات جنسی و درمان آن با رویکرد تحلیلی به صورت کاملاً تخصصی اختلالات جنسی را مورد بررسی قرار داده و سپس به درمان آن های با رویکرد تحلیلی و روانکاوی می پردازد.

مروری بر اختلالات جنسی

در خصوص مواجهه با کسانی که اختلالات جنسی یا مشکلات جنسی ـ روانی دارند خیلی تصورات دور و درازی نکنید. این قبیل افراد ممکن است در نزدیک ما باشند و حتی با ما زندگی کنند. نکته اینجاست که این افراد اغلب تمایلات متفاوت‌تر جنسی نسبت به عموم مردم دارند و ما و شما باید این تفاوت ها را به رسمیت بشناسیم و برای درمان به ایشان کمک کنیم. مشاوران روانشناس در این مسیر دشوار بهترین رفیق راه ما هستند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش کامل سکس تراپی

اختلالات جنسی انواع و اقسام دارد و با گسترش فضای مجازی متاسفانه به تعداد و تنوع آن افزوده می شود. لذا این وظیفه من و شما دوست عزیز است که مواظب خود و اطرافیان خود باشیم تا از فرو رفتن به این عرصه­ ها اجتناب کنند. مخاطب ما در این نوشته شما هستید که از اختلالات جنسی مبرا هستید. این وظیفه شماست که علاوه بر حفظ خود از ورود به این اختلالات جنسی، به کسانی که دچار این آسیب ها و بیماری ها شده ­اند نیز کمک کنید و ترجیحا ایشان را تشویق کنید تا بطور علمی و جدی به مشاور روانشناس مراجعه کرده و خود را مداوا کنند تا خانواده شما و دیگران از این انحرافات مصون بماند. برای آشنایی بیشتر شما با انحرافات و اختلالات جنسی، فهرست این بیماری ها را خدمتتان معرفی میکنیم تا بتوانیم به شما عزیزان کمک کنیم تا بتوانید خانواده و جامعه ­ای سالم و ایمن داشته باشید. در مبارزه با این آفات و بیماری ها ما را رفیق و یار و همراه خود بدانید.

انواع اختلالات جنسی

خود آزاری یا آزار خواهی جنسی (مازوخیسم)

خود آزاری و یا آزار خواهی (مازوخیسم) یکی از رایج‌ترین اقسام مشکلات جنسی است که همچون سایر اختلالات جنسی ریشه در دنیای ذهنی و باطنی افراد دارد. فرد مبتلا، در طی یک رابطه جنسی تمایل به رفتارهایی دارد که از دیدگاه دیگران آزار دهنده به نظر می رسد.

دیگر آزاری (سادیسم)

در نقطه مقابل اختلالات جنسی خود ­آزاری، دیگر آزاری ایستاده است. رفتاری که در طی عمل جنسی در قالب آزار دادن شریک جنسی ظاهر میشود و کیفیت و کمیت آن به گونه ­ای نیست که به آسیب رسانی به شریک جنسی منتهی شود.

اعتیاد جنسی

کنجکاوی جنسی در وجود شما یا اطرافیانتان امری طبیعی و قابل قبول است. این کنجکاوی تا آنجا ادامه میابد که فرد با شکل درست رابطه جنسی آشنا شود و بتواند در زندگی مشترک وظائف و مسئولیت های خود را انجام دهد. حال اگر کنجکاوی شما رو بیفزاید است. در فضای مجازی دنبال مطالب و تصاویری هستید که محتوای جنسی بیشتری وارد ذهن شما کند باید بدانید در معرض یک بحران و بیماری هولناک بنام اعتیاد جنسی قرار دارید که ابتلا به آن خسارت های غیر قابل جبران دارد.

تمایل به کودک (پدوفیلیا)

تمایل جنسی به کودکان دختر یا پسر یکی از رایج ترین اختلالات جنسی است که عمدتا از مردان سر میزند. این اختلال یکی از اختلالات شایع در دنیای کنونی است و تاکنون منجر به نابودی زندگی کودکان و نوجوانان بسیاری شده است. مبتلایان باید در اسرع وقت در صدد درمان خود بر بیایند تا حضوری قابل قبول در جامعه پیدا کنند. همچنین وظیفه خانواده و جامعه این است که شدیدا از کودک خود در مقابل این انحراف و آسیب مراقبت کنند.

بدن نمایی یا نمایشگری

اختلال عورت نمائی که بیشتر در جنس مذکر امکان بروز دارد یکی دیگر از اختلالات جنسی است. عمدتا پسران تا سنین زیر بلوغ یا آستانۀ بلوغ تمایل به عورت­ نمائی دارند. ولی پس از بلوغ، مناسبات اجتماعی لایه ­ای از شرم و حیا را روی آن می پوشانند که فرد اقدام به ترک این اقدام میکند.

حیوان ­خواهی (زوفیلیا)

اهی در محیط مجازی یا مادی برخی افراد مطالبی مطرح میکنند که بیانگر تمایل جنسی به حیوانات است؛ مثلاً آدرس تصویر یا کانالی را میدهند که مطلبی در این خصوص دیده یا خوانده ­اند؛ شما نباید از این مطالب اظهار تعجب کنید چون فی الواقع این مطالب بیانگر رفتاری انحرافیست بنام حیوان­ خواهی که طی آن فرد به رابطه جنسی با حیوانات تمایل نشان می‌دهد.

خود ارضایی

یکی از اختلالات جنسی که نام را زیاد شنیده ایم خود ارضایی است. خود ارضایی از لحاظ جسمانی و مهمتر از آن فکری تبعات بدی برای فرد دارد. البته بسیاری از افراد تمایل به این رفتار را یک حالت طبیعی می‌دانند و معتقدند هیچ آزاری به کسی نمی‌رسانند، با این حال، این اختلال یکی از آسیب زاترین اختلالات است که سلامتی روانی خود فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

یادگار خواهی (فیتیشیسم)

در این انحراف یک شی­ء یا تصویر از جنس مخالف سبب تحریک جنسی فرد مبتلا میشود. این افراد اغلب به یک شی از فرد یا یک قسمت از اعضای بدن او دل می‌بندند. تعداد افراد یادگارخواه کم است و این تعداد کم هم اغلب به دنبال درمان نیستند.

خفته ­خواهی (سومنوفیلیا)

گاه افراد از مشاهدۀ افراد خوابیده دچار تحریک میشوند و در صدد نزدیکی به شخص خفته بر می آیند؛ اگر شرایط بگونه ­ای باشد که تحریک صرفا به لحاظ خفته بودن شخص ایجاد شده باشد مبین نوع دیگری از بیماری جنسی به نام خفته خواهی است. فرد مبتلا ممکن است در حالت بیداری افراد خیلی در بند توجه جنسی به آنها نباشد. اما مشاهدۀ افراد در وضعیت خوابیده باعث تحریک وی شود و وی متعاقب آن دست به رفتاری از جملۀ انحرافات جنسی بزند.

مرده­ خواهی (نکروفیلیا)

این مورد نیز یکی از دیگر از اختلالات و رفتارهای نامتعارف و مشکلات جنسی روانی است که در آن فرد با مشاهده یا تماس با فرد مرده ارضا می‌شود. در مجموعۀ جرائم این عمل علاوه بر اینکه از لحاظ رفتار جنسی انحراف محسوب میشود به لحاظ جنایت بر میت نیز رفتار قابل تعقیب است.

نتیجه گیری

معمولا معرفی انحرافات و بیماری های رفتاری بخصوص از نوع جنسی آن وقتی فهرست و معرفی میشوند موجی از نگرانی و اضطراب را در میان ما بر می­ انگیزد و ممکن است تا مدتی با عینک بدبینی به خود و اطرافیانمان نگاه کنیم. این بدترین نوع استفاده از نتایج دانش مشاوره است. استفاده مطلوب این است که در صورت مواجهه با این انحرافات رفتاری که قطعاً نوعی بیماریست با کمک مشاور روانشناس در صدد علاج این رفتارها بر آییم تا زندگی خوب و شیرینی در کنار عزیزان خود داشته باشیم و برای اجتماع نیز فرد مفیدی باشیم.

منبع:حامی هنر زندگی

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.