کارگاه آموزشی روان درمانی درمانگران به صورت کاربردی

کارگاه آموزشی روان درمانی درمانگران به صورت کاربردی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
145 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزشی روان درمانی درمانگران را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

در کارگاه آموزشی روان درمانی درمانگران به صورت کاملاً تخصصی مواردی که یک درمان گر باید قبل از شروع به کار درمان بر روی خود کار کند را برای روانشناسان و مشاورین محترم آموزش داده می شود.

روان درمانی چیست؟

روان درمانی یا درمان روانشناختی درمان اختلالات روانی، احساسی، شخصیتی و رفتاری با استفاده از روش‌هایی مانند گفتگو کردن با شخص بیمار، گوش دادن به حرف‌های بیمار و راهنمایی کردن او است. روان درمانی روشی است که توسط درمانگری آموزش دیده به شکل حرفه‌ای، با توجه به خاستگاه «اختلال تحت درمان»، انجام گیرد. روان درمانگری بر دوپایه «رابطه» و «ارتباطات» به شکل کلامی و غیرکلامی استوار است. رابطه‌ای حرفه‌ای بین بیمار و درمانگر است که مبتنی بر اصالت، جدیت، صمیمیت و آزادی است.


پیشنهاد ویژه:موانع درمانگری در اتاق درمان

روان درمانی کاربرد آگاهانهٔ روشهای بالینی و «مواضع میان فردی»است که از اصول روانشناسی رایج حاصل شده و هدف آن کمک به درمانگران است که رفتارها، شناختها، هیجانها، و دیگر ویژگی‌های فردی خود را، در جهت درمان مطلوب تغییر دهند. روان درمانی دارای سبکهای گوناگونی است به صورت نمونه برای درمان ترس مرضی) روان درمانی به «سبک رفتاری» از چهار شیوهٔ حساسیت زدایی منظم غرقه سازی، سرمشق‌گیری و تنش کاربردی کمک می‌گیرد. در درمان اختلال های شخصیت، روان درمانی تحلیلی یا روانکاوانه کاربرد دارد.

نکات بسیار مهم در روان درمانی

1.هرگز از طریق چت با هیچ فردی وارد ارتباط درمانی نشوید، هرگز چنین روشی در دنیای روان‌درمانی روش حرفه‌ای محسوب نمی‌شود.

2.در هیچ روش روان‌درمانی لمس بدن (جز دست دادن در موقع سلام و احوالپرسی که آن هم می‌بایست در بستر فرهنگی متناسب با خود رخ می‌دهد) به هر شکل و فرمی قابل قبول نیست حتی بین دو جنس موافق.

3.هیچ روانشناسی بیرون از جلسه درمان حق ندارد که با مراجع در ارتباط قرار بگیرد، جز در صورت لزوم پیگیری وضعیت مراجع در شرایط بغرنج یا با هدف درمان از سوی متخصص رفتار درمانگر.

4.هرگز یک روانشناس حرفه ای، بیرون از مطب حق «قرار گذاشتن» و ملاقات با مراجع‌کننده‌اش را ندارد.

5.طبق منشور اخلاقی انجمن روان شناسی ایالات متحده (APA) ازدواج مراجع و روانکاو دو سال بعد از پایان مداخله بلامانع است.

6.حفظ اطلاعات به صورت محرمانه مهم‌ترین فاکتور محسوب می‌شود، مگر وقتی از سیستم قضایی برای شهادت در دادگاه احضار شود یا احساس کند خطر خودکشی یا دگرکشی وجود دارد می‌تواند بخشی از اطلاعات رو فاش کند.

7.لطفاً تا وقتی از صلاحیت شخصیتی و حرفه‌ای متخصصی مطمئن نشده‌اید اسرار زندگی خود را بر ملا نکنید.

8.درمانگر حق فیلمبرداری از جلسه را ندارد مگر اینکه از شما به صورت مکتوب اجازه رسمی گرفته باشد و دلایل فیلمبرداری رو برای شما ذکر کند.

9.روانشناس حق تجویز دارو برای مراجعینش رو ندارد و قطعاً بایستی در صورت نیاز توسط روانپزشک، دارویی تجویز شود.

ویژگیهای عمومی یک درمانگر صاحب صلاحیت

 • مدرک دانشگاهی
 • آموزش تخصصی
 • توانایی همدلی و درک و تایید validation
 • توانایی انتقال درک و همدلی و تایید به مراجع
 • توانایی حفظ آرامش و تداوم تفکر عقلانی در مواقع آشفتگی مراجع
 • توانایی حفظ مرزهای درمانی
 • داشتن زندگی نسبتا رضایت بخش
 • احتیاج نداشتن به بیمار : مثلا اگر تنها منبع درآمد منِ درمانگر مراجع دیدن من باشه ،  کار دستم میده..چون کسایی که به مراجعانشون احتیاج مالی دارن ،  ممکنه مرزهای درمانی رو زیر پا بگذرند…البته احتیاج عاطفی هم باید به احتیاج مالی اضافه کرد

روان درمانی درمانگران

رواندرمانی نوعی درمان است که توسط مشاوران روانشناس و مشاوران و روانپزشکان متخصص و آموزش دیده در حوزه درمان ارائه می شود. رواندرمانی فرآیندی است  متمرکز بر کمک به فردی که دچار مشکلی شده یا نگران از بروز مشکل است. مشاور روان درمانی به خوب شدن و یادگرفتن راه های مفیدتر در مواجهه با مشکلات یا مباحث درون زندگی هر فرد کمک می کند. یعنی می تواند هنگام گذر از دوره ای سخت ، یا تحت فشار زیاد، فرآیند ی حمایت کننده باشد، مثلاً آغاز کردن هر فعالیت جدید نظیر: شغلی جدید یا دوره تحصیلی تازه یا آمادگی برای ازدواج یا انتخاب فردی یا بچه دار شدن.

همچنین موضوعات منفی مثل دچار بیماری سختی شدن، شدت گرفتن اختلافات خانوادگی، تصمیم برای تغییر موقعیت خانوادگی، تنشهای بین والدین، بین فرزندان و یا گذر کردن از طلاق. بطور کلی روان درمانی هرگاه فردی در زندگی فردی و جمعی ، روابط یا موضوعات کاری یا نگرانی خاص در زمینه بهداشت روان به چالش بیفتد ، توصیه می شود. اگر این مباحث یا نگرانی ها او را با میزان زیادی از درد یا عصبانیت برای بیش از چند روز مواجه کنند، ضرورت رفتن نزد روانشناس روان درمانگر دو چندان می شود .

استثناهایی برای این قانون کلی وجود دارد، اما در بیشترمواقع ، حتی وقتی کاملاً مطمئن نیستید که ازرفتن به رواندرمانی سودی ببرید، ضرری نیز وجود ندارد.

میلیونها نفر هرساله یک رواندرمانگر را ملاقات می کنند و بیشتر مطالعات نشان می دهند مردمی که این کار را می کنند ، از این تعامل و گفتگو با فرد متخصص سود می برند.

بیشتر درمانگران نیز اگر اعتقاد داشته باشند شما از رواندرمانی سودی نمی برید یا به نظر آنان نیازیی نداشته باشید، با شما صادق خواهند بود و عنوان می کنند.

به طور نمونه ، بیشتر مردم درمانگرشان را هفته ای یک بار به مدت 50 دقیقه ملاقات می کنند. رواندرمانی اغلب محدودیت زمانی دارد و بر اهداف خاصی که شما می خواهید به انجام برسانید، متمرکز می باشد.

منابع:ویکی پدیاحامی هنر زندگی

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.