کارگاه روانشناسی تردید و عبور از آن در زندگی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه روانشناسی تردید و عبور از آن در زندگی به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه روانشناسی تردید و عبور از آن در زندگی به صورت کامل

در کارگاه روانشناسی تردید و عبور از آن در زندگی شما با مفهوم تردید و روش های رهایی از آن آشنا شده و تکنیک های مهمی را در ارتباط با آن خواهید آموخت.

روانشناسی تردید

تردید و انتقاد از خود، راه ما را به سمت جاده پذیرش خود، مسدود می کند. با غلبه بر شک و تردید و انتقاد نسبت به خود، خودآگاهی را در خود تقویت می کنیم. نیروی تفکر منفی به روشنی در تردید ما نسبت به خود و ترس از اشتباه کردن دیده می شود. ترس و تردید دشمن درجه یک همه‌ ماست، که ما را از رسیدن به شکوفایی و پیشرفت باز می‌دارد.

همه ما هر روز با بمبارانی از فرصت های مختلف برای انتخاب کردن رو به رو هستیم. بعضی از این تصمیم ها را می توانیم بدون سوال کردن اتخاذ کنیم، اما گاهی اوقات گرفتن تصمیمات پیچیده تر سخت است. عوامل بسیاری ممکن است در این فرایند تصمیم گیری دخیل شوند. گاهی اوقات یکی از این عوامل شک و تردید، مخصوصا شک و تردید به خود، است.

شک و تردید، ما را ترسو می‌کند. شک باعث می‌شود که بیهوده نگران مسائلی باشیم که آ‌ن‌قدرها هم مهم نیستند. مثلا بیهوده می‌ترسیم که توانایی کافی نداشته باشیم، پول کافی نداشته باشیم و…… شک ما را از زمان و مکان مناسب می‌ترساند. این شک‌ها ما را از صعود و پرواز منصرف می‌کنند.


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی دروغ و درمان دروغگویی


شک یک واکنش طبیعی بدن به هر موقعیت نا آشنا است. اما شک به خود مربوط به خودمان است. شک به خود، ترس از اشتباه کردن است. شک و تردید به خود، ریشه در یادگیری های قبلی ما دارد. هیچکدام از ما با این فکر یا آگاهی به دنیا نیامده ایم که: «من می تونم این کارو انجام بدم» یا «من نمی تونم این کارو انجام بدم». وقتی بزرگتر شدیم، موقع تصمیم گیری، اطلاعاتی از محیط و اطرافیانمان دریافت کردیم. بعضی از این اطلاعات کمک و تشویقمان می کرد و بعضی از آنها اینطور نبود. اینجاست که حس شک به خود و ترس از اشتباه کردن از انتظارات آدم ها و گاهی انتقادات آنها، بخاطر اشتباهاتمان نمودار می شود.

همه تصمیماتی که می گیریم تصمیمات خوبی از آب در نمی آیند. همه ما گاهی در قضاوت هایمان دچار اشتباه می شویم. از نظر انسانی غیرممکن است که همیشه تصمیمات درست را بگیریم. اطلاعاتی که در یادگیری مان مفید و تشویق کننده نبوده اند ریشه تردید و شک ما به خودمان هستند.

خیلی از ما، بخاطر واکنش های محیطی که در طول زندگیمان دریافت کرده ایم، از اشتباه کردن در تصمیماتمان واهمه داریم. وقتی اجازه می دهیم ترس در تصمیم گیری مان دخالت کند، به خود شک کرده و تصمیم گیری برایمان سخت تر می شود. چنین طرز تفکری ما را در راه شکست قرار می دهد. اما راه هایی برای به حداقل رساندن یا حتی از بین بردن این شک و تردید به خود وجود دارد.

۵ روش ساده برای غلبه بر تردید به خود

۱- شناسایی شک و تردید : اولین تصمیمی که می گیرید باید این باشد که تردید و شک از خود را بشناسید و تشخیص دهید. بعنوان مثال وقتی در مورد یک تصمیم ترسی دارید یا برچسب «نمی توانم» به آن می زنید و احساس اضطراب و عصبی بودن دارید، این همان ترس است. همین تشخیص شک و تردید، به شما برای کنار آمدن با مشکلتان کمک می کند، زیرا با شناسایی این شک و تردید، می توانید راه های عملی برای برخورد با آن پیدا کنید.

۲- اندازه گیری شک و تردید : وقتی ترس و تردید به خود را شناختید، باید آن را اندازه گیری کنید. برای این کار از خود می پرسید: «برای این تصمیم چقدر احساس ترس و شک به خود دارم؟» تعیین سطح این تردید، به شما برای درک سنگینی موقعیت کمک می کند.

۳- به بدترین سناریو فکر کنید : به بدترین سناریو ممکنی که امکان دارد در نتیجه تصمیمتان اتفاق بیفتد، فکر کنید. اغلب بدترین سناریو خجالت کشیدن و تحقیر شدن در صورت شکست تصمیم مان است. بدترین نتیجه ممکن به شما کمک می کند، همه چیز را از دید بهتری ببینید و ترس و تردید خود را کاهش دهید. می فهمید که قدرت کنار آمدن و مقابله با این تصمیم در صورت اشتباه بودن را دارید.

۴- حمایت محیطی : حمایت اطرافیانتان را جمع کنید، که در برخورد با بدترین سناریو بتواند کمکتان کند.

۵- جمع آوری اطلاعات : بیشتر تردیدها و ترس ها نسبت به تصمیم گیری هایمان در ادراکات خیالی ما هستند. وقتی با پشتیبانی و اطلاعات با این ادراکات روبه رو می شویم، احتمال شکست خوردن تصمیماتمان کمتر خواهد بود. تنها کاری که باید بکنید این است که با این ترس و تردیدها روبه رو شوید و برای مقابله با آن وارد عمل شوید.

اگر تردید نداشتید چگونه زندگی می کردید؟

اگر می توانستید با علم به اینکه هیچ چیز نمی تواند در مقابل شما قرار بگیرد و هرکاری بکنید در انجام آن کار موفق خواهید شد، زندگی تان چگونه می شد؟

اگر می توانستید بدون هیچ محدودیتی بهترین گزینه را انتخاب کنید و برای رسیدن به آن گزینه، با جسارت و شجاعت تمام کاری را انجام دهید، زندگی تان را چگونه می ساختید؟

ولی چقدر کم هستند انسان هایی که تردید ها را رها می کنند و با شهامت تمام به دنبال خواسته هایشان می روند.

افرادی که با شجاعت تردید و دودلی را کنار می گذارند و به دنبال آنچه که دلشان می خواهد می روند، بسیار کم هستند. تردید یا دودلی همان مسأله ای است که بیشتر افراد به نوعی درگیر آن هستند.

زندگی های ما پر است از دودلی ها و تردید ها. این تردید چیست؟ که این همه زندگی انسان ها را مشغول خود کرده است؟

چه بسیار افرادی که به دلیل فقط یک تردید، نتوانسته اند قدم های محکمی برای ساختن زندگی خود بردارند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.