آموزش مهارت جرئت ورزی به صورت جامع

نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از آموزش های روانشناسی با عنوان آموزش کامل مهارت جرئت ورزی به همراه اصول و تکنیک های آن را در اختیار شما کابران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به علم روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

آموزش کامل مهارت جرئت ورزی به همراه اصول و تکنیک های آن

در پکیج آموزش کامل مهارت جرئت ورزی به همراه اصول و تکنیک های آن شما علاقه مندان به یادگیری مهارت های اصلی به صورت جامع با مهارت جرئت ورزی آشنا خواهید شد.

آموزش کامل مهارت جرئت ورزی

افرادی که مهارت جرئت ورزی دارند می توانند بدون ناراحت کردن دیگران یا خودشان حرف خود را بزنند. اگرچه تمام افراد گاهی بصورت پرخاشگرانه یا منفعلانه رفتار می کنند، اما چنین شیوه پاسخ دادنی حاصل عدم اعتماد بنفس بوده و درنتیجه راه نامناسبی برای تعامل با دیگران است.

نه گفتن هنری است که باید آموخت و جرأت ورزی یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است که به افزایش اعتماد به نفس خودمان و جلب احترام دیگران منجر می شود.

اگر شما نیز جزء کسانی هستید که بیشتر اوقات علیرغم میل باطنی خود، ناچار به پذیرش تقاضای دیگران شده اید و یا اینکه نمی توانید نارضایتی خود را از یک دوست بیان کنید، احتمالاً در زمینه رفتار قاطعانه و یا جراتمندی در بیان نظرات خود مشکل دارید.

جراتمندی دفاع از حقوق خود است به گونه ای که حقوق دیگران نادیده گرفته نشود. جرأت ورزی مهارتی است در راه کنترل خود و ایجاد حس مثبت در افراد که اعتماد به نفس و عزّت نفس آن ها در روابط با دیگران را تقویت می­کند.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزش کامل روانپزشکی کاپلان و سادوک


این محصول نکات و فنون ساده ای ارائه می کند که برای بهبود مهارت های جرات ورزی(Assertiveness) می توانید از آنها استفاده کنید و همچنین می توانید به دیگران هم کمک کنید که به شیوه های جرات ورزانه خودشان را ابراز کنند. جرات ورز بودن به ما کمک می کند که درمورد خودمان احساس بهتری پیدا کنیم – عزت نفس و اعتماد بنفس ما را افزایش می دهد.

گاهی شیوه واکنش و پاسخ دادن ما به دیگران باعث می شود که احساس بی کفایتی، گناه یا تاسف به ما دست بدهد. اینها می توانند نشانه های ارتباط منفعلانه باشند.

همچنین ممکن است در طول مکالمات نسبت به دیگران احساس خشم و سرزنش داشته باشیم – این می تواند نشانه رفتارهای پرخاشگرانه باشد.

این محصول شیوه های کاهش ارتباط منفعلانه و پرخاشگرانه و جایگزین کردن آنها با ارتباط جرات ورزانه را توضیح می دهد.

رفتار جرات ورزانه می تواند به تعاملات بین فردی مثبت تری منجر شود. هنگام تمرین این فنون جرات ورزی مهم است که معنای جرات ورزی و اهمیتِ آن در فرایند ارتباط را همیشه به یاد داشته باشید.

جرات ورزی معادل و برابر با پرخاشگری نیست؛ برعکس، جرات ورزی یعنی ایستادن برای آنچه که اعتقاد دارید.

جرات ورزی به افراد کمک می کند که بدون تضعیف حقوق دیگران، حقوق شخصی خود را ابراز کنند.

جرات ورزی یک پاسخ متعادل است که نه منفعلانه است و نه پرخاشگرانه، و همچنین اعتمادبنفس نقش مهمی در آن ایفا می کند.

فرد جرات ورز طوری پاسخ می دهد که با دیگران برابر باشد و هدف او هم این است که در ابراز آرزوها، تفکرات و احساسات خود گشوده باشد.

جرئتمندانه رفتار کردن چه مزایایی دارد؟

1. داشتن احساس مثبت درباره خود از مهم ترین مزایای جراتمندی است. افراد جرأتمند در مقایسه با افراد منفعل و متخاصم درباره خود احساس بهتری دارند، چون احساس عزّت نفس دارند و وجود خود را شریف و عزیز می­بینند.

2. مردم به چنین افرادی بیشتر اعتماد می­کنند، چون این افراد آنچه را می توانند انجام دهند مطرح می­کنند و دارای ثبات شخصیتی هستند.

3. افراد جراتمند به دیگران اجازه می دهند تا مستقل بیندیشند و عمل کنند و خود نیز افزون بر در اولویت قرار دادن خواسته هایشان، از زورگویی، تحکّم و توهین به دیگران فاصله می­گیرند. در نتیجه هم برای خود و هم برای دیگران ارزش قائل هستند.

تعریف جرئت ورزی

جرات ورزی یعنی حقوق، آرزوها، خواسته، نیازها و تمایلات خودتان و دیگران را در نظر بگیرید. جرات ورزی یعنی دیگران را تشویق کنید که نسبت به دیدگاه ها، آرزوها و احساسات خود گشوده و صادق باشند و درنتیجه هر دو طرف مقابل به شیوه هایی مناسب رفتار کنند.

رفتار جرئت ورزانه شامل این موارد می شود:

 • گشوده بودن در ابراز خواسته ها، تفکرات و احساسات و تشویق کردن دیگران برای اینکه همین گونه رفتار کنند.
 • گوش دادن به دیدگاه های دیگران و ارائه پاسخی مناسب، چه موافق دیدگاه هایشان باشید و چه نباشید.
 • پذیرشی مسئولیت ها و اختیار عمل دادن به دیگران.
 • تحسینِ منظم دیگران به خاطر کارهایی که انجام داده اند یا در حال انجام دادن هستند.
 • تواناییِ اقرار به اشتباهات و معذرت خواهی کردن.
 • حفظ خودکنترلیِ.
 • رفتار کردن بعنوان شخصی برابر با دیگران.

ممکن است برخی افراد به دلایلی در ارائه رفتارِ جرات ورزانه مشکل داشته باشند، و ناگهان ببینند که به جای جرات ورزی، رفتاری پرخاشگرانه یا منفعلانه داشته اند.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.