آموزش نسخه خوانی ویژه کار در داروخانه

آموزش نسخه خوانی ویژه کار در داروخانه
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
700 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از فیلم های آموزشی کاربردی پزشکی با عنوان فیلم آموزش جامع نسخه خوانی ویژه بازار کار و کار در داروخانه را جهت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به ورود به بازار کار و علم داروشناسی قرار دهیم.

فیلم آموزش جامع نسخه خوانی ویژه بازار کار و کار در داروخانه

در پکیج فیلم آموزش جامع نسخه خوانی ویژه بازار کار و کار در داروخانه شما علاقه مندان به یادگیری و شناخت کامل داروها و آموزش نسخه خوانی به صورت کامل بر این تخصص مسلط خواهید شد.

تکنسین داروخانه یا نسخه پیچ چه کسی است؟

نسخه پیچ داروخانه در واقع همان تکنسین داروخانه یا دستیار داروخانه است که در داروخانه و یا بیمارستان تحت نظارت مستقیم یک دکتر داروساز و یا در مراکزی مانند شرکت‌های دارویی ، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نرم‌افزاری فعالیت میکند.

تکنسین داروخانه به داروساز کمک می نماید تا داروهایی را که بیمار سفارش می دهد آماده کند. تکنسین داروخانه وظیفه دارد تا داروها را با هم مخلوط نماید و نسخه ها را از بیمار دریافت نماید. متخصصان داروسازی و تکنسین داروسازی داروخانه هر دو کمک می نمایند تا داروها را تحت نظارت داروسازی تهیه نمایند. تکنسین داروسازی به عنوان قسمتی از تیم های بهداشتی در مراکز و بیمارستان ها یا داروخانه ها عمومی کار می کنند . تعدادی از تکنسین های داروخانه به عنوان دستیار در داروخانه کمک می کنند.

با مشاهده فیلم آموزش جامع نسخه خوانی ویژه بازار کار و کار در داروخانه و خواندن کتاب و تمرینات مخصوص نسخه خوانی و طی دوره کارورزی در یک داروخانه، طی چند ماه می توان نسخه پیچ و یا همان تکنسین داروخانه شد.

در واقع افرادی که  اطلاعات کافی در مورد  نسخه خوانی ، قیمت زنی ، چیدن داروها در قفسه های داروها و آشنایی با داروها را فرا می­گیرند ،به عنوان تکنسین داروخانه شناخته می شوند.

پکیج آموزش جامع نسخه خوانی

آموزش جامع نسخه خوانی

فراگیران با گذراندن دوره تکنسین داروخانه تبحر لازم را در امر خواندن نسخه ، شامل نوع دارو ،شکل دارو و تعداد آن کاملاً بدست آورده و همچنین بادسته‌ بندی کلی داروها آشنا شده و دارای توانایی در قفسه چینی داروخانه می گردند.

علاوه بر این از آنجایی که در داروخانه علاوه بر داروهای شیمیایی داروهای گیاهی،فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی وهمچنین تجهیزات پزشکی نیز موجود می‌باشد، آشنایی مقدماتی نیز با این گونه فرآورده‌ها پیدا می نمایند.

تکنسین‌های داروخانه در بخش‌های مختلفی مانند داروخانه‌های شهری و بیمارستانی کار می کنند، البته بخش‌های دیگری از جمله شرکت‌های دارویی، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های نرم‌افزاری را نیز شامل می شود.

اشتغال در این حرفه فرصت خوبی برای افرادی است که به دنبال یک کار تمام وقت و یا نیمه وقت می باشند.
این شغل برای افرادی که قبلا تنها به طور تجربی اطلاعاتی کسب کرده اند و یا به صورت تئوری با این رشته آشنا بودند فرصت بسیار مناسبی است که به صورت علمی و عملی به دانشی تخصصی دست یابند.

ایجاد فرصت های شغلی برای تکنسین های داروخانه بسیار بالا بوده و این سطح تقاضا حدوداً تا سال ۲۰۱۸ ادامه دارد. همانطور که تعداد بیماران افزایش می یابد، نیاز به داروخانه ، داروساز و تکنسین داروخانه نیز افزایش خواهد یافت. یک تکنسین داروخانه می تواند خیلی سریع پیشرفت کرده و با گذراندن تحصیلات عالیه، یک داروساز شود.

بعضی از تکنسین ها حتی می توانند ، مهارت های تخصصی در محصولات استریل مواد افزودنی ، اتوماسیون داروخانه ، و سیستم های اطلاعات سلامت ، را نیز فرا بگیرند.

آموزش جامع نسخه خوانی و مهارت های تکنسین داروخانه

مدیریت عرضه ، سازمان، یکپارچگی ، مهارت های گزارشگری ، توجه به جزئیات، قابلیت اطمینان، ایجاد یک محیط امن و موثر، تمرکز بر کیفیت، تجزیه و تحلیل اطلاعات، اطلاع رسانی به دیگران.

مسئولیت شغلی داروسازی و تکنسین داروخانه : مونتاژ و توزیع داروها، پشتیبانی از خدمات دارویی با انبارداری داروخانه نیازمند نسخه پیچی می باشد و نسخه پیچی داروخانه یکی از کارهایی است که لازمه آن آموزش می باشد .

تسلط کامل برای شناخت دارو : برای شناخت کامل از دارو الزامی نیست که حتما فقط نام آن را بدانید باید با تمام شکل ها و شکل های گوناگون دارو تسلط کاملی داشته باشید.

هنگامی که به منابع دارو شناسی مراجعه شود باید به نکات نوشتن دارو، دوز دارو، شکل دارو دقت کرد زیرا یکی از موارد بسیار مهم برای آگاهی و شناخت از دارو است. برای این روش کافی است بعد از گذراندن دوره در داروخانه به عنوان تکنسین داروخانه مشغول به کار شوید تا به مرور زمان با تمام داروها آشنا گردید.

شناخت نام های تجاری داروها : اکثر داروها ، دارای نام های تجاری هستند و زمانی که یک پزشک اسم تجاری یک دارو را در نسخه می نویسد باید بتوانیم با این گونه نام های تجاری آشنایی داشته باشیم. وظیفه نسخه پیچ شامل دریافت نسخه، بررسی نسخه، بررسی اعتبار و ارزش قانونی نسخه، جمع آوری اقلام دارویی که در صورت بودن داروها در داروخانه و تحویل آن به مسئول تحویل داروها می باشد.

مسئول فنی بعد از گرفتن نسخه پیچ، مطابق با دستور پزشک وظیفه تحویل داروها به بیمار را دارد و اگر بیمار درخواست توضیح در مورد دارو را بخواهد موظف به توضیحاتی در رابطه با نحوه مصرف دارو نیز ارایه دهد. اولین گام برای تبدیل شدن به تکنسین داروخانه باید به یادگیری نسخه خوانی پرداخت. نسخه خوانی برای افرادی که دوره های پرستاری یا پیراپزشکی را که گذرانده اند و تمایل به نسخه خوانی دارند مفید می باشد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.