فواید لبخند زدن و نقش آن در سلامتی جسمی و روانی

فواید لبخند زدن و نقش آن در سلامتی جسمی و روانی

لبخند زدن آنقدر مهم است که تحقیقات نشان می دهد حتی اگر به صورت مصنوعی شما لبخند بزنید تاثیر شگرفی بر روحیه شما می گذارد، در این قسمت از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان فواید لبخند زدن و نقش آن در سلامتی جسمی و روانی را در اختیار شما علاقه مندان به مجموعه مقالات روانشناسی قرار دهیم، پس اگر می خواهید تاثیرات مثبت و بی نظیر لبخند زدن را بدانید تا انتهای مقاله فواید لبخند زدن با گروه علمی برنا اندیشان همراه باشید.

فواید لبخند زدن و نقش آن در سلامتی جسمی و روانی

آگاهی از فواید لبخند زدن به شما کمک می کند تا بتوانید هر روز با انجام آن حال خود را خوب کرده و انرژی مثبت دریافت نمایید.

۱۰ دلیل که باید هر روز لبخند بزنید

بسیاری لبخند زدن را به عنوان پاسخ غیر ارادی به مواردی که باعث شادی و خنده شما می شوند، می دانند. گرچه این مشاهدات قطعاً درست است، اما آنچه بیشتر مردم نادیده می گیرند این است که لبخند زدن می تواند به همان اندازه یک پاسخ داوطلبانه باشد که یک انتخاب آگاهانه و قدرتمند است.

مطالعات علمی بی شماری تأیید کرده اند که لبخند واقعی به طور کلی برای دیگران در اطراف ما جذاب تلقی می شود. مطالعات دیگر روشن کرده اند که چگونه عمل لبخند زدن می تواند روحیه شما و اطرافیان شما را بالا ببرد.

یک ارتباط قوی بین سلامتی ، طول عمر و لبخند پیدا شده است .مهمتر از همه، مطالعات نشان داده اند که فقط عمل لبخند زدن (ایجاد فرم ها و حرکات فیزیکی صورت) ، خواه نتیجه یک شادی واقعی باشد یا یک عمل ، می تواند فواید کوتاه مدت و بلند مدتی برای سلامتی و رفاه مردم داشته باشد.

هنوز قانع نشده اید؟ در اینجا 10 دلیل اصلی وجود دارد که باید هر روز آگاهانه برای لبخند زدن تلاش کنید.

لبخند زدن باعث جذابیت ما می شود

ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند جذب می شویم. یک عامل واقعی جذب فیزیکی با عمل لبخند زدن مرتبط است. جای تعجب نیست که حالت های شدید یا منفی صورت مانند اخم و ماسک در واقع برعکس عمل می کنند و به طور موثر مردم را از ما دور می کنند. در عوض ، از قدرت جذب لبخند خود برای جذب مردم استفاده کنید.

لبخند زدن استرس را برطرف می کند

استرس می تواند در تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها به شما کمک می کند فرسوده و خسته به نظر نرسیم بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نکنید ، لبخند زدن حتی اگر تمایل به لبخند زدن نداشته باشید یا حتی اگر لبخند جعلی بزنید، می تواند استرس را کاهش دهد.

وقتی استرس دارید ، وقت بگذارید و لبخند بزنید. شما و اطرافیانتان از مزایای آن بهره مند می شوید.

لبخند خلق و خوی ما را بهتر می کند

دفعه دیگر که حالتان کم شد، لبخند بزنید. احتمال زیادی وجود دارد که روحیه شما به سمت بهتر شدن تغییر کند. لبخند زدن می تواند بدن را فریب دهد تا به شما در بالا بردن خلق و خوی شما کمک کند ، زیرا عمل فیزیکی لبخند زدن پیام عصبی را در مغز شما فعال می کند.

لبخند زدن تاثیرات مثبتی بر روان انسان دارد

فواید لبخند زدن

یک لبخند ساده می تواند باعث ترشحات عصبی تقویت کننده نوروپپتیدها و همچنین انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده خلق و خو مانند دوپامین و سروتونین شود. به لبخند زدن مانند یک ضد افسردگی طبیعی فکر کنید.

لبخند زدن مسری است

چه تعداد لبخند به عنوان قدرت سبک کردن اتاق توصیف شده است؟ گرچه مطمئناً یک احساس زیباست ، اما حسی از حقیقت را به همراه دارد. لبخند زدن نه تنها قدرت بالابردن روحیه شما را دارد ، بلکه می تواند حالات دیگران را نیز تغییر داده و اوضاع را شادتر کند.

بخشی از مغز شما که مسئول کنترل حالت چهره لبخند است ، یک منطقه پاسخ خودکار بیهوش است. به این معنی که لبخند زدن می تواند کاملاً ناخودآگاه باشد، خصوصاً وقتی که صحبت از عادت ما برای تقلید از لبخند شخص دیگر باشد. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخندها “مسری” هستند.

لبخند زدن سیستم ایمنی شما را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی شما را تقویت کند. عمل لبخند زدن در واقع به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد. تصور می شود که هنگام لبخند زدن، عملکرد ایمنی بدن به دلیل آرامش بیشتر بهبود می یابد (به لطف انتشار برخی انتقال دهنده های عصبی).

چرا علاوه بر اقدامات احتیاطی مانند شستن دست ها، با لبخند زدن سعی در جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ندارید؟

لبخند فشار خون شما را کاهش می دهد

وقتی لبخند می زنید ، فشار خون شما قابل اندازه گیری است. اگر در خانه دستگاه فشار خون دارید ، آن را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید ، یک متن را مطالعه کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید، بار دیگر بخوانید. آیا تفاوتی مشاهده می کنید؟

لبخند زدن باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث ترشح اندورفین، مسکن طبیعی و سروتونین می شود. این سه انتقال دهنده عصبی با هم باعث می شوند از سر تا پا احساس خوبی داشته باشیم. این مواد شیمیایی طبیعی نه تنها روحیه شما را بالا می برند بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی می شوند. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

لبخند زدن باعث می شود جوان تر به نظر برسید

لبخند زدن نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می شود بلکه می تواند جوانی شما را نیز جلوه دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن از آنها استفاده می کنیم ، صورت را نیز بلند می کنند و باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، فقط سعی کنید روزانه لبخند بزنید، چون جوان تر به نظر می رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

لبخند زدن باعث موفقیت شما می شود

مطالعات نشان داده است افرادی که به طور منظم لبخند می زنند دارای اعتماد به نفس بیشتری هستند، دوستان بیشتری پیدا می کنید و افراد را به خود جذب می کنید. در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که مردم واکنش متفاوتی به شما نشان می دهند.

لبخند زدن به شما کمک می کند تا مثبت باشید

این تست را انجام دهید : لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، نه؟

حتی وقتی لبخند غیرطبیعی یا اجباری احساس می شود ، بازهم مغز و در نهایت بقیه بدن ما این پیام را می فرستد که “زندگی خوب است!” با لبخند زدن از افسردگی ، استرس و نگرانی فاصله بگیرید.

دسته‌بندی‌ها