سلامت روان در افراد نظامی و بررسی روش های درمانی

سلامت روان در افراد نظامی و بررسی روش های درمانی

افرادی که در نیروهای نظامی خدمت می کنند به دلیل انجام عملیات هایی به به نا بر شغلشان باید انجام دهند همواره سلامت روان شان تحت خطر بوده و در بلند مدت دچار مشکلات فراوانی می شوند، حال باید تدابیری در خصوص این افراد اندیشیده شود تا خدماتی برای این افراد فراهم آید، در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان سلامت روان در افراد نظامی و بررسی روش های درمانی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم، پس اگر علاقه مند هستید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای مقاله با گروه برنا اندیشان همراه باشید.

سلامت روان در افراد نظامی و بررسی روش های درمانی

در مقاله سلامت روان در افراد نظامی بررسی خواهیم کرد که چه خطراتی برای این افراد وجود دارد و در سال های بعدی زندگی دارای چه مشکلاتی می شوند.

نیروهای مسلح و سلامت روان

اکثر پرسنل ارتش انگلیس در حین خدمت یا بعد از آن در زندگی غیرنظامی مشکلات بهداشت روانی را تجربه نمی کنند.

با این وجود آنها در خدمات با خطرات منحصر به فردی روبرو هستند و اگر مشکلات بهداشت روانی را تجربه کنند، ممکن است به درمان های خاص و خدمات بهداشت روان خاص نیاز داشته باشند.

مشکلات بهداشت روانی که توسط پرسنل نظامی تجربه می شود همانند جمعیت عمومی است، اگرچه تجارب حین خدمت و انتقال به زندگی غیرنظامی به این معنی است که سلامت روانی آنها ممکن است توسط عوامل مختلف ایجاد شود. اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، افسردگی، اضطراب و سؤ مصرف مواد بر اقلیت قابل توجهی از پرسنل خدمات و جانبازان تأثیر می گذارد.

خطرات افراد در خدمت چیست؟

تعدادی از مطالعات انگلستان ارتباط بین خدمات فعال و مشکلات روانی در پرسنل مسلح را که در درگیری های اخیر بودند، نشان داده است. مطالعه ای که اخیراً روی 10 هزار پرسنل در حال خدمت انجام شده است (83٪ ارتش ؛ 27٪ نیرو ویژه) سطح PTSD کمتر از حد انتظار را نشان داده است. اختلالات روانی رایج و سؤ مصرف الکل بیشترین مشکلات بهداشت روان در بین پرسنل نیروهای مسلح انگلستان بود. به طور خاص سطح سؤ مصرف الکل به طور کلی بالاتر از جمعیت عمومی بود.

یافته های اصلی

  • 4٪ احتمال ابتلا به استرس پس از سانحه را گزارش کرده اند
  • 19.7٪ سایر اختلالات روانی شایع را گزارش کردند
  • 13٪ سؤ مصرف الکل را گزارش کرده اند

افراد عادی مستقر در عراق یا افغانستان به طور قابل توجهی بیش تر از افرادی که در آن جا مستقر نشده اند گزارش سؤ مصرف الکل را می دهند.

نیروهای ویژه نسبت به افرادی که در عملیات ها شرکت نکرده اند، احتمال بروز اختلال استرس پس از سانحه را گزارش می کنند.

پرسنل ارتش در عملیات های رزمی بیشتر از افرادی که در نقش های پشتیبانی بودند گزارش بیماری اختلال استرس پس از سانحه را داشتند.

تجربه مشکلات بهداشت روانی با تعداد اعزام در ارتباط نیست.

خطرات کهنه سرباز چیست؟

تخمین زده می شود که 5 میلیون کهنه سرباز در انگلیس زندگی می کنند و 20،000 نفر دیگر هر ساله نیروها را ترک می کنند. هنگامی که کارکنان نیروهای HM را ترک می کنند، مراقبت های بهداشتی آنها از ارتش به NHS منتقل می شود. سالانه فقط حدود 0.1٪ از پرسنل ارتش به دلایل بهداشت روان مرخص می شوند. با این حال برخی از جانبازان پس از ترک خدمت دچار مشکلات بهداشت روانی می شوند که بسیاری از آنها PTSD را تجربه خواهند کرد.

تا همین اواخر اطلاعات کمی در مورد این جانبازان شناخته شده بود. آنچه شناخته شده است این است که تنها نیمی از افرادی که دارای مشکلات بهداشت روان هستند از NHS کمک می گیرند و کسانی که مراجعه می کنند به ندرت به خدمات تخصصی بهداشت روان مراجعه می کنند.

مشکلات بهداشت روانی جانبازان ممکن است بدتر یا ناشی از عوامل پس از خدمت، مانند مشکل در انتقال به زندگی غیرنظامی، مشکلات زناشویی و از دست دادن خانواده و شبکه های حمایت اجتماعی باشد. جانبازان جوان در دو سال اول پس از ترک خدمت در معرض خطر بالای خودکشی قرار دارند. پرسنل سابق نیز در معرض محرومیت اجتماعی و بی خانمانی هستند که هر دو از عوامل خطر برای سلامت روان هستند. سؤ مصرف الکل نیز زیاد است.

چه خدماتی برای این افراد وجود دارد؟

تعدادی از پروژه های ویژه بهداشت روان توسط وزارت دفاع با NHS، به رسمیت شناختن مشکلات جانبازان برای دسترسی به کمک راه اندازی شده است.

بررسی وضعیت سلامت روان در افراد نظامی

سلامت روان در افراد نظامی

برنامه ارزیابی پزشکی (MAP)، مستقر در گای و سنت توماس در لندن، به هر بازنشسته نظامی از هرگونه درگیری، و مراقبان آنها کمک و درمان می کند.

همچنین یک برنامه بهداشت روانی (RMHP) برای هر کسی که از 1 ژانویه 2003 به عنوان یک داوطلب یا مخزن مشغول خدمت فعال دیده است و اکنون از خدمت خارج شده است، وجود دارد و دارای مشکلات بهداشت روانی است که ممکن است به خدمات مربوط به عملیات مرتبط باشد.

وزارت دفاع و NHS همچنین شش پروژه آزمایشی سلامت روان جانبازان را در سراسر انگلستان اجرا می کنند. هدف این پروژه ها افزایش دانش و درک نیازهای بهداشت روانی جانبازان در میان کارکنان اصلی NHS، برای بهبود دسترسی به خدمات اصلی NHS است.

این پروژه ها خدمات درمانی و ارجاع به خدمات بهداشت روان جامعه، خدمات اجتماعی و ارزیابی و معالجه تخصصی در سایر نقاط، از جمله مراکز مسکونی را که توسط سازمان حمایت از جانبازان داوطلب، تحت عنوان “مبارزه با استرس” اداره می شوند، ارائه می دهند.

هر پروژه دارای یک درمانگر سلامت روان بازنشستگان جامعه است و همچنین این پروژه ها با سازمان های پیشکسوتان محلی ارتباط برقرار می کنند تا با افرادی که ممکن است به کمک نیاز داشته باشند ارتباط برقرار کنند.

برخی از خدمات محلی مشاوره و درمان NHS در حال توسعه مهارت هایی برای کار با جانبازان هستند. از پزشک عمومی خود در مورد ارجاع برای مشاوره و درمان بپرسید، اما مطمئن شوید که آنها اطمینان و مهارت کافی برای کار با شما را دارند.

آژانس پرسنل خدمات و سربازان پیشکسوت (SPVA)، بخشی از وزارت دفاع به عنوان یک نقطه تماس برای ارائه مشاوره برای خدمت به پرسنل ارتش، کارکنان سابق و افراد وابسته به آنها عمل می کند.

SPVA مسئول طرح بازنشستگی جنگ و طرح جبران خسارت نیروهای مسلح برای پرسنل اجباری مسلح است که در اثر خدمت دچار بیماری شد اند.

دسته‌بندی‌ها