کارگاه آموزش افزایش قدرت اراده در رسیدن به اهداف

کارگاه آموزش افزایش قدرت اراده در رسیدن به اهداف
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
160 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش افزایش قدرت اراده در رسیدن به اهداف را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به رسیدن به موفقیت و اراده قرار دهیم.

کارگاه آموزش افزایش قدرت اراده در رسیدن به اهداف

در کارگاه آموزش افزایش قدرت اراده در رسیدن به اهداف خواهید آموخت تا با استفاده از اصول و روش های خاص قدرت اراده را در خود افزایش داده و به اهدافتان در زندگی برسید.

آیا گاهی احساس می کنی حوصله نداری دست به کاری بزنی؟ آیا گاهی احساس می کنی در برابر کاری که باید انجام دهی، مقاومت به خرج می دهی و بهانه می آوری؟ آیا عادت هایی داری که دلت می خواهد آن را تغییر دهی، ولی اراده قوی و قدرت لازم را نداری؟

یادت باشد قدرت اراده و انضباط می تواند زندگی ات را متحول کرده و قدرت درونی ات را که برای موفقیت و رشد معنوی مهم است، فعال کند. داشتن یا نداشتن این مهارت ها عامل عمده ای است که تو را به سوی موفقیت یا ناکامی می برد. این قضیه برای تمام امور خواه پیش پاافتاده یا اساسی نیز بسیار مهم است.

افزایش قدرت اراده

همیشه افرادی وجود دارند که از شنبه هفته آینده می‌خواهند رژیم بگیرند یا به باشگاه بروند، اما این شنبه هیچ وقت نمی‌آید!مردم همیشه برنامه های ایده الی برای خود مشخص می‌کنند اما در هنگام عملی کردن این برنامه‌ها انرژی لازم را ندارند و مرتب کارها را یا عقب می‌اندازند یا کلا از انجام آنها صرف نظر می‌کنند.

تمام این مشکلات ریشه در قدرت اراده انسان دارند، اما قدرت اراده چیست و چرا در بعضی از مردم این قدرت بسیار قویتر است؟ قدرت اراده نیرویی باطنی است که برای تصمیم گیری، شروع کار و رسیدن به اهداف ما در زندگی در برابر عقب انداختن کارها و تنبلی، نقش پادزهر را ایفا می‌کند. در این ویدیو یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد درسخنرانی خود به بررسی قدرت اراده، دلایلی سستی آن و نحوه تقویت آن می‌پردازد.

زمانی که از بیرون به یک مساله نگاه کنیم قطعا راه حل‌های بیشتری را میابیم. ممکن است دلایل مختلفی برای اینکه به تصمیم خودم پایبند نبودم آورده شود. مثلا برخی بگویند به خاطر عزت نفس پایین، تصمیم‌گیری اشتباه، کمبود اراده، نداشتن دلیل محکم برای این هدف یا هدفگذاری نادرست و یا حتی اهمال کاری، از تصمیم خود منصرف شدی.

به طور کلی اراده چیست؟

معمولا اراده و پشتکار دو کلمه‌ای هستند که در کنار هم یا حتی به جای یکدیگر به کار می‌روند و معنای دیگری را کامل می‌کنند. همچنین این اتفاق برای کلمه عزم هم می‌افتد و ما معمولا این دو کلمه را در کنار اراده می‌بینیم. مثل عزم و اراده یا اراده و پشتکار. ما هم در اینجا برای توصیف و درک بهتر اراده، کلمه عزم و کلمه پشتکار را بررسی می‌کنیم تا به معنای دقیق‌تری برسیم.

در واژه نامه دهخدا کلمه پشتکار اینگونه توصیف شده است:

۱. قوه به انجام رسانیدن کاری که از قبل آغاز کرده ایم.

۲. پایداری در اتمام عملی خاص

همچنین برای کلمه عزم در این لغت نامه اینگونه تعریف آورده شده که:

۱. واداشتن نفس برای انجام کاری

۲. دل خود را بر انجام آن کار بستن

بنابراین طبق چنین تعارفی می‌توان اراده را اینگونه توصیف کرد:

انجام و به پایان رساندن کاری بدون در نظر گرفتن میل و علاقه به آن کار.

بسیار مهم است که این موضوع را مورد توجه قرار دهیم زیرا در اکثر موارد بحث علاقه و میل را پیش می‌کشیم و می‌گوییم به خاطر نداشتن علاقه به آن تمایلی به انجامش هم نداریم.

در واقع گاهی اوقات عادات ما علایقی را به وجود می‌آورند که به طور کلی منفعتی نخواهند داشت و غلبه بر آن عادات تعریفی دیگر از اراده است. حالا که به درکی از معنای اراده رسیدم وقت آن است که ببینیم آیا دچار کمبود اراده هستیم و باید آن را تقویت کنیم یا اینکه مساله دیگری مانع به پایان رساندن کارهایمان می‌شود.

اراده یعنی چه؟

اراده نیرویی باطنی است که برای تصمیم گیری، شروع کار، انجام اهداف و وظایف در برابر عقب انداختن کارها و تنبلی، نقش پادزهر را ایفا می کند.

  • اراده توانایی و مهارتی است که می تواند انگیزه ها و هوس های مضر و غیرضروری را کنترل یا رد کند.
  • اراده توانایی تصمیم گیری و پیگیری با عزم راسخ است تا آن هدف و تصمیم با موفقیت به پایان برسد.
  • اراده نیرویی درونی است که تو را مجبور می کند به میل خود و از روی هوس رفتار نکنی.
  • اراده نیرویی درونی است که به تو امکان می دهد، بر تمام موانع و سدهای بیرونی غلبه کنی.

نیز باید توجه کنی انضباط شخصی با قدرت اراده همراه است و به تو قدرت می دهد برای انجام هرکاری سماجت و پافشاری کنی و مهارتی است که رضایت فوری و لذت و خوش ناگهانی را مهار می کند تا به چیزی که برایت بهتر و خوشایندتر است، این دو برسی؛ حتی اگر برای رسیدن به آن، مجبور شوی با مشکلات رو به رو شوی.

این دو مهارت مهم، یعنی اراده و انضباط شخصی، تو را بسیار قدرتمند، توانا و فردی مسئول می کند؛ در نتیجه می توانی به راحتی رفتار و اعمال خود را انتخاب کنی. وقتی اراده تو قوی شود، می توانی در مورد هرکاری که می خواهی انجام دهی، به خوبی فکر کنی. اراده باعث می شود اهداف تو معقول باشند.

وقتی اراده ات قوی باشد می توانی با تلاش و تقلا و استقامت، هر آنچه را بخواهی به دست بیاوری.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.