کتاب روانشناسی و کیمیاگری نوشته کارل گوستاو یونگ

نوع فایل
PDF
حجم فایل
30 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کتاب های الکترونیکی بسیار مفید و کاربردی با عنوان دانلود کتاب روانشناسی و کیمیاگری نوشته کارل گوستاو یونگ را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی قرار دهیم.

دانلود کتاب روانشناسی و کیمیاگری نوشته کارل گوستاو یونگ

کتاب روانشناسی و کیمیاگری نوشته ی کارل گوستاو یونگ است که اولین بار در سال 1944 به چاپ رسید. کیمیاگری، نقشی مرکزی در نظریه ی ناخودآگاه جمعی یونگ دارد. او در این کتاب، ابتدا به معرفی فرآیندها و اهداف روان درمانگری می پردازد، سپس قیاس ها و شباهت های میان کیمیاگری، عقاید مسیحیت و نمادگرایی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد و در آخر، از درک خود درباره ی فرآیند تحلیل سخن می گوید. یونگ در حین معرفی مفاهیم اساسی کیمیاگری، ماهیت دوگانه ی آن را به ما یادآوری می کند که هم از فرآیندهای شیمیایی و هم از بخشی عرفانی تشکیل شده است. در نهایت، یونگ با استفاده از فرآیند کیمیاگری در تبیین معنای فردیت، بر اهمیت کیمیاگری و نقش آن در درک ماهیت متعالی ذهن تأکید می کند.


پیشنهاد ویژه:پکیج کامل آموزش فنون تدریس

کتاب روانشناسی و کیمیاگری به موضوعاتی نظیر روان‌شناسی مذهبی، کیمیا و کیمیاگری، خواب، رؤیا و توهم پرداخته است. عنوان‌هایی نظیر مقدمه‌ای بر مسائل مذهبی؛ نمادهای رؤیایی فرآیند فردیت؛ برداشتی تاریخی از تفکرات کیمیاگری و نمادینه سازی کیمیاوی در تاریخ ادیان در این کتاب به چشم می‌خورد.

روانشناسی و کیمیاگری یکی از معتبرترین آثار کارل گوستاو یونگ یونگ است. این کتاب عرضه‌کننده طلایی است که به اعتقاد یونگ، کیمیاگران از فلزات پست به دست می‌آوردند و دربردارنده پیش‌بینی‌های محتاطانه، مبهم و بدعت‌آمیز آنان در خصوص روانشناسی جدید است. آنها نه فقط راه پیشرفت علم شیمی را هموار کردند بلکه همچنین نشان دادند که انسان چگونه می‌تواند خود را از چنگال دیو ناخودآگاه برهاند.در مقدّمه کتاب، یونگ چنین می‌گوید: «در مطالعه حاضر، که در زمینه کیمیاگری است، نمونه خاصی از شکل‌گیری نماد را که در طول هفده قرن گسترش یافته، برگرفته‌ام و در بوته آزمایش دقیق قرار داده‌ام و ….» .کتاب حاوی تصاویری است که عمدتاً از کتابها و نسخ خطی مربوط به کیمیاگری برگرفته شده است.

این اثر یکی از معتبرترین کتاب های یونگ است

در مقدمه کتاب ، یونگ چنین می گوید:

“در مطالعه حاضر ، که در زمینه کیمیاگری است ، نمونه خاصی از شکل گیری نماد را که در طول هفده قرن گسترش یافته، برگرفته ام و در بوته آزمایش دقیق قرار داده ام و در عین حال آن را به سلسله رویاهایی مرتبط ساخته ام که یک اروپایی متجدد بدون نظارت مستقیم من و بدون اطلاع از معنای احتمالی نمادهایی که در رویاها ظاهر می شوند، یادداشت کرده است . با چنین مطالعه دقیق ( و وسیعی ) است که امکان دارد نظریه وجود ناخودآگاه جمعی – فعالیتی در روان انسان که به رشد معنوی هر فرد انسانی کمک می کند – از لحاظ علمی ثابت شود. “

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.