کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی

کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی
نوع فایل
PDF
حجم فایل
10 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از برترین رمان های ایتالیایی که به فارسی ترجمه شده است با عنوان کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی ترجمه فارسی که توسط انتشارات برنا اندیشان چاپ و ترجمه شده است را در اختیار شما علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم.

کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی ترجمه فارسی

کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی در مورد عشق بی ثبات پزشکی است که بین دو راهی قرار گرفته و نمی تواند بین دخترش و عشقش یکی را انتخاب کند.

در مورد نویسنده کتاب حرکت نکن

مارگارت مازانتینی (ایتالیایی: Margaret Mazzantini‎؛ زادهٔ ۲۷ اکتبر ۱۹۶۱) یک هنرپیشه، نویسنده، و پدیدآور اهل ایتالیا است.از فیلم‌های او می‌توان به نمی‌توانی به‌تنهایی خود را نجات دهی اشاره کرد.

کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی

پزشکی به نام تیمو تئو که در بیمارستانی کار میکند و دختری به نام آنجلا دارد . دختر او کم سن وسال است به طوری که عاشق بازی های بچه گانه می باشد پزشک داستان عشق بی ثباتی دارد به طوری که عاشق زنی به نام السا است که مادر دخترش است و او را شدیدا دوست دارد.

عشق او دو جهت دارد و جهت دومش در خرابه ها و حلبی آباد ها در ایتالیا است که محل زندگی زنی به نام ایتالیا می باشد.تیمو تمام ویژگی های یک همسر عالی را دارد ولی تنها چیزی که او را می ترساند ترس از خیانت است، خیانتی که خودش دارد به خودش و همسرش میکند خیانتی که حتی باعث شده دخترش آنجلا را به حدی فراموش کند که  فقط بتواند خاطراتی در ذهنش را با دخترش مرور کند.

پزشک داستان ما عاشق ماجراجویی می باشد، حاضر است تمامی خطرات را بپذیرد و لی به آن چیزی که میخواهد برسد و  تنها چیزی که پزشک داستان ما میخواهد عشق است، یک عشقی که وجودش را سرشار از زندگی کند

باید گفت زندگی عشق واری که او میخواهد شامل خودش است چون او در عشق فقط خودش و معشوقش را میبیند ، و اهمتی دادن به معشوق بستگی به خود پزشک داستان ما دارد پزشکی که همه چیز میخواهد از عشق گرفته تا مرگ و از مرگ گرفته تا زندگی.

زندگی پزشک ما مانند یک تیغه دولبه است و او بین این دو لبه گیر کرده به طوری که اگر عقب تر برود پایش را میبرد و اگر جلو تر برود ممکن است هرکسی که او دوست میدارد را از میان بردارد و عشق این مرد حکم نبرد با وجدان را خواهد داشت.

در این داستان پزشک بعد از مواجهه با دخترش حکم یک مرده متحرک را پیدا میکند چرا اینکه دست به هیچ عملی نمیزند و فقط با ذهنش تاریخی که بر خودش و خانواده اش گذشته را رقم میزند و این تاریخ برای او درد هایی را نیز به همراه خواهد داشت دردی که نه دارو درد و دردی را به دکتر تزریق مینماید.

حول محور این داستان بر پایه عشق است عشقی که هم باعث خوشی است و هم باعث غم هم میتواند زندگی بخشد وهم میتواند زندگی بگیرد و این بخشیدن وگرفتن مسببش عشق ناپایدار بعضی افراد نسبت به یکدیگر است به طوری که وسوسه و زیاده خواهی انسان به او ضربات جبران ناپذیری را میزند.

در این داستان ما سفرمیکنیم سفری به گذشته ، گذشته ای مبهم و البته پایدار که محصولش عشق است و تولیدش نیز عشق است ولی باید گفت که صد ها تفاوت بین عشق اول وعشق دوم است ، نبرد این دو عشق است که شخصیت داستان ما را دور یک محور میچرخاند، و چرخش او به حدی است که او را فرسنگ ها در ایتالیا از میلان تا سیسیل و از سیسیل به تمام ایتالیا میبرد.

دختر بچه داستان که نامش آنجلا است همیشه دوست داشته که ابراز احساسات کند  و غافل از اینکه پدر و مادرش او را غرق در مشکلات خود میکنند مشکلاتی که نه راه حل دارد ونه  هیچ چیز دیگر.

مادر داستان السا است، کسی که بسیار به فکر ماجراجویی در کشوری به نام انگلستان است تا به رویاهایش جامه ی عمل بپوشاند تا بتواند به خودش به عنوان یک زن بالغ بنگرد زنی که همه چیز را میتواند به سرعت انجام دهد.

همچنین باید از نویسنده داستان هم بگوییم: مارگارت مازانتینی کسی که با قلمش ذهن ها را شکافته به طوری که میشود درون ذهن افراد را لمس نمود، واین لمس ضمایر آگاه و نا خودآگاه را به هم پیوند میزند و باید گفت شخصیت داستان ما هم هرچیزی را به خورد ذهنش میدهد واصلا توجهی به عواقب کار ندارد .

باید از شخصیت هایی بگوییم دوستان وآشنایان که آنها هم زخم خورده عشق بوده اند، عشقی که هیچ پایانه ای ندارد و سرتاسر جهان هستی را با خودش به همراه دارد و شعاری که در این کتاب هست که میگوید” زندگی کن وبگذار بقیه هم زندگی کنند”.

باید گفت که در این داستان مرگ برابر با زندگی است چون شخصیت ها ی داستان با فرارشان از زندگی به مرگ نزدیک میشوند و با فرار از مرگ به زندگی جهت می یابند به طوری که هیچ کس از وضعیتی که دارد راضی نیست.

در کتاب رمان حرکت نکن نوشته مارگارت مازانتینی احساسات انسان بررسی میشود، احساساتی که هیچ  ابتدا و انتهایی ندارند و با محرک های مختلف این احساسات واکنش های مختلفی در بدن نشان میدهند.

در کتاب رمان حرکت نکن به خوبی میشود حس و حال جایی که شخصیت ها سیر میکنند را پیدا نمود البته ذهن خودش این کار را انجام میدهد و اشتباه نکنید ذهن از ابتدا تا انتهای کتاب وظیفه اش را انجام خواهد داد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.