پکیج آموزش فن بیان و سخنوری به صورت جامع

پکیج آموزش فن بیان و سخنوری به صورت جامع
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
130 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان پکیج آموزش فن بیان و سخنوری – آموزش کامل سخنرانی را به صورت یک محصول دانلودی در اختیار شما کاربران محترم برنا اندیشان و علاقه مندان به علوم رفتاری و روانشناسی قرار دهیم.

پکیج آموزش فن بیان و سخنوری – آموزش کامل سخنرانی

در پکیج کامل آموزش فن بیان و سخنوری به صورت کامل تمام فنون لازم برای سخنرانی را فرا خواهید گرفت و یاد می گیرید تا در همایش ها و کنفرانس ها به راحتی صحبت کنید.

فن بیان چیست؟

توانایی شما در سخنرانی در جمع مخاطبین برای موفقیت در سخنرانی امری لازم و ضروری است. زیبا سخن گفتن باعث می شود که در مقابل دوستان خود از ارزش و احترام بیشتری برخوردار شوید. وقتی شما خوب صحبت می کنید مخاطبان با خود می گویند: دقیقا می داند درباره چی حرف می زند.

فن بیان خوب یک مهارت است که با تمرین و ممارست می توانید از آن برخوردار شوید. فن بیان، در حقیقت انتخاب رویکرد ما برای برقراری ارتباط با دیگران است..بر همین اساس ما با افراد مختلف یکسان صحبت نمی کنیم.

اگر شما بتوانید خوب صحبت کنید می توانید دیگران را متقاعد کنید که به صحبتهای شما گوش دهند. یکی از راه های بدست آوردن تجربه در زمینه فن بیان و سخنرانی اینست که تا جایی که برایمان امکان دارد به سخنرانی های دیگران گوش دهیم و از روی صحبتهای آنها برای خود نت برداری کنیم. به حرکات آنها هم از جمله طرز راه رفتن، حرکت کردن، صحبت کردن، نحوه شروع و پایان سخنرانی و… دقت کنیم.

باید توجه کنیم که فن بیان مختص به یک قشر یا افرادی با یک جایگاه اجتماعی خاص نیست. گاهی افراد این تصور اشتباه را دارند که فن بیان خوب فقط به کار یک سخنران یا یک گوینده می خورد یا اینکه یادگیری فن بیان برای یک سن خاص مناسب است .


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش نحوه ایجاد ارتباط با نوجوانان

فن بیان در سخنرانی به معنا و مفهوم مجموعه ای از مهارت های کلامی و قواعد و تکنیک هایی است که در هنگام صحبت کردن از آنها استفاده می کنیم تا بتوانیم بیان عالی و گیرایی داشته باشیم که مخاطب خود را جذب کنیم. برخی از این تکنیک ها شامل: استفاده از کلمات معنادار و پرکاربرد، تأکیدها، تغییر تن صدا در هنگام ادا کردن جملات و کلمات و عدم یکنواختی آن، متناسب بودن سرعت در صحبت کردن، سکوت ها و درنگ ها و همچنین داشتن صدایی رسا و خوب برای ادا کردن آنها.

سخنرانی

سخنرانی،درس-گفتار یا خطابه به عمل صحبت کردن یک فرد برای گروهی از مردم که مخاطب یا شنونده او هستند، با نیت خاصی مانند آگاهی بخشی، تحت تأثیر قرار دادن یا سرگرم نمودن، گفته می‌شود. به انجام دهنده این کار سخنران یا خطیب گفته می‌شود. سخنرانی عموماً به معنای ارتباط چهره به چهره با مخاطب بوده و در اغلب موارد برای اقناع مخاطبین انجام می‌شود. این مفهوم در زبان انگلیسی بسیار شبیه به مفهوم Presentation یا ارائه می‌باشد با این تفاوت که مفهوم اخیر بیشتر در مورد فعالیتهای تجاری به کار می‌رود. سخنران معمولاً مستقیماً برای مردم یا رسانه‌ها به صورت عمومی صحبت می‌کند و دیدگاه شخصی یا گروه خاصی را بیان می کند.

برای داشتن فن بیان خوب باید دارای «گوش خوب » بود . مفهوم داشتن گوش خوب آن است که باید به شنیدن – و درست شنیدن – صدای خود و دیگران و صداهای اطرافمان که ما اصطلاحاً آن را «صدای طبیعت » می نامیم ، عادت کنید دقت و توجه نسبت به صدای خود و صدای طبیعت امکان داشتن یک گوش خوب را می دهد به شرط آنکه این توجه و دقت به صورت تمرین مستمر و همیشگی درارتباط تا نتیجه مطلوبی به دست دهد.

فن بیان و سخنوری

به دو دلیل توانایی و مهارت فن بیان در سخنرانی در ما پایین می آید:

  • بازدارنده های درونی
  • کامل نبودن دایره ی لغت در ذهنمان

انسان هایی که از کودکی در خانواده هایی متولد و بزرگ شده اند که در آن خانواده بیان احساسات بین اعضای آن رد و بدل نمی شده و افراد آن خانواده به سختی و با ندانستن مهارت ارتباط موثر با یکدیگر ارتباط برقرار می کردند، این کودکان در بزرگسالی نیز مشکلات بین فردی خواهند داشت. آنها طریقه ی ابراز احساسات را ندیده اند، یاد نگرفته اند و بلد نیستند و به شدت احساساتشان را کنترل و سرکوب می کنند. برای رفع این مشکل باید فرد مهارت ابراز و بازگویی احساسات درونی اش را در حد معمول و در حد نیازش بیاموزد.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.