فیلم آموزش شکم گویی با اجرای نمایش عروسکی

فیلم آموزش شکم گویی با اجرای نمایش عروسکی
نوع فایل
Mp4
حجم فایل
80 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از فیلم های آموزشی جذاب با عنوان دانلود فیلم آموزش شکم گویی به همراه اجرای نمایش عروسکی را به صورت دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و علاقه مندان به یادگیری اجرا و نمایش قرار دهیم.

دانلود فیلم آموزش شکم گویی به همراه اجرای نمایش عروسکی

در فیلم آموزش شکم گویی به صورت کامل با فنون اجرای نمایش عروسکی و گویندگی به جای عروسک آشنا خواهید شد و تمامی تکنیک های مورد نیاز برای اجرا در صحنه برای مخاطبین را به شما علاقه مندان به این هنر آموزش داده می شود.

شکم گویی چیست؟

شکم گویی یکی از هنرهای نمایشی است. به شخصی که بتواند با لب های بسته حرف بزند و شنونده این گونه تصور کند که صدا از آن شخص یا از محلی نزدیک به آن شخص پدید آمده، شکم گو می گویند. به شکم گویی، شکم زبانی، اندرونه گویی و کلام بطنی هم گفته اند.

رسم این است که شکم گو یک عروسک را نیز در کار خود شریک می کند و چنین وانمود می کند که گفتاری که او با لب های بسته ادا می کند از عروسک خارج می شود. شکم گویی دشوار است و تمرین زیادی می طلبد. شکم گو باید به گونه ای سخن بگوید که لب های او به هیچ وجه تکان نخورند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش شعبده بازی


به ویژه واژه هایی که حرف های «ب» و «پ» دارند برای این کار دشوارند. شکم گو به هنگام نمایش اش معمولاً به جاهای دیگر نگاه می کند تا توجهات به آن سمت ها جلب شده در مواقع لازم تماشاچیان از حرکات ریز لب او غافل بمانند.شکم گویی کار تازه ای نیست و در یونان باستان هم انجام می شده است. برخی می پنداشتند که این، کار شیاطین است.

آشنایی با نمایش عروسکی

نمایش عروسکی که با نام خیمه شب بازی نیز معروف بوده، یک نوع از نمایش است که در آن به جای استفاده از بازیگران، از عروسک یا اشیا استفاده می‌شود. این عروسک‌ها که عموما با ظاهر انسان و حیوان ساخته می‌شوند، توسط فردی که وظیفه عروسک گردانی را بر عهده دارد، حرکت می‌کنند. عروسک‌گردانی به چندین و چند روش انجام می‌گیرد که نمونه‌های آن عبارتند از کمک گرفتن از دست‌های عروسک گردان یا استفاده از نخ که به بخش‌های گوناگون از بدن عروسک وصل شده است.

تاریخچه عروسک گردانی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که ایران جزو نخستن کشورهایی بوده که عروسک گردانی در آن رواج داشته است. پس از آن این هنر به سمت ترک‌های عثمانی گرایش پیدا کرده و با تغییرات متعددی در آنجا روبه‌رو شد. ترک‌ها با تحول این هنر، نام آن را نیز به “چشم سیاه” تغییر دادند. البته باید به باورهای دیگری هم در خصوص تاریخچه عروسک گردانی توجه کنیم زیرا عده‌ای بر این باورند که عروسک گردانی از سمت کشورهای جنوب شرقی آسیا و چین وارد ایران شده است.

در گذشته هدف اصلی نمایش‌های عروسکی، مقاصد مذهبی بود، به شکلی که مورخان آن را راهکاری برای گسترش باورهای دینی میان عامه مردم می‌دانستند. از طرف دیگر باید گفت سالن نمایش عروسکی در گذشته همچون امروزه نبود، بلکه این هنر در خیمه‌هایی بزرگ که عموما با دو چراغ روشن می‌شدند، انجام می‌گرفت.

همچنین در ایام قدیم، محل اجرای نمایش عروسکی یک صندوق بود که یک طرف آن به سوی تماشاچیان بوده و بخش‌های دیگر آن یک محیط بسته همچون اتاق را به نمایش می‌گذاشت. در این شرایط عروسک گردانها در پشت صندوق قرار می‌گرفتند و به وسیله نخ‌هایی که به عروسکها وسط بود، آنها را به حرکت در می‌آورند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.