کارگاه روان ویرانگران چه کسانی هستند

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
100 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های بسیار جذاب و شنیدنی با عنوان کارگاه روان ویرانگران چه کسانی هستند را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه روان ویرانگران چه کسانی هستند به صورت کامل مبحث روان درمانی و روانشناس را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

کارگاه روان ویرانگران چه کسانی هستند

روانشناسی را علم رفتار تعریف کرده‌اند رفتار یعنی واکنش‌های یک فرد در محیط و در یک زمان معین. هدف از این علم آن است که بتوانیم رفتار یا عکس‌العمل‌های خود و دیگران را در یک محیط و یک زمان خاص مطالعه کنیم.البته ناگفته نماند که روان‌شناسی دارای مکاتب مختلف (مثل رفتار‌گرایی،: شناختی،تحلیل‌گری و…) و شاخه‌های متفاوت (مثل بالینی، اجتماعی، فیزیولوژیک و…) است، که طبق این مکاتب و آن شاخه‌ها تعاریف مختلفی برای آن ارائه شده که طبیعتاً هدف، مسائل و موضوع آن‌ها نیز متفاوت می‌شود، اما نمی‌توان ادعای عدم پیوستگی و عدم تعامل آنها را کرد.

بسیار مهم است تا در حوزه درمان هایی که به انسان مربوط است افرادی که مشغول به کار هستند جانب اخلاق را رعایت کنند تا هرگز به نگاهی منفی به یک علم با پیشینه تاریخی بسیار نگریسته نشود. به عنوان مثل هرگز فردی که نگاه مادی به دنیا و انسان ها دارد نباید وارد رشته پزشکی شود و بخواهد از طریق این رشته به مال و ثروت دست باید این کار جز دزدی و پلیدی معنای دیگری ندارد و علاوه بر این موضوع عملکرد دانشمندانی که برای نجات جان انسان ها حاضر به گذشت از جان خود شدند را پایمال می کند.

این افراد هرگز پزشک نبوده و نگاه انسانی به انسان ها ندارند، بلکه بازاریانی اند که از طریق دروغ و فریب قصد دارند تا صرفاً با اهداف خود دست یابند و از طریق کانال علم این اهداف زشت و پلید را میسر می کنند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش رواندرمانی و اخلاق

در رشته روانشناسی نیز افراد باید بدانند که روانشناسی یک علم اخلاقی است که در اهداف درمانی اش همواره اخلاق را مد نظر قرار داده و با رویکردی علمی به قضیه انسان و درمان نگاه می کنند. حال در این بین افرادی که باز دارای اهداف پلید هستند وارد این رشته می شوند و نه تنها از علم بلکه از اخلاق نیز چیزی نمی دانند و موجب می شوند تا یک نگاه منفی نسبت به این علم مهم در افراد شکل بگیرد.

باید اشاره شود که روانشناسی یک هنر است و هر کس نمی تواند بگوید من روان درمانگر هستم، روانشناسی صرفاً حرف زدن نیست و اهل فن این رشته می دانند که تکنیک های درمانی بسیاری در این رشته برای درمان اختلالات و مشکلات روانی وجود دارد و در طی سالیان طولانی جوابگو نیز بوده. سرشناسان این رشته نیز افرادی بوده اند که همواره پیشرفت هایی را از کارکرد های آن ها در بخش های مختلف خوانده و شنیده ایم.

به همین دلیل باید اشاره شود هر کسی که اهداف نادرستی در این مسیر داد هرگز یک پزشک نیست و در حوزه علم روانشناسی هرگز یک روانشناس نیست. به همین دلیل این کارگاه روان ویرانگران چه کسانی هستند؟ را از دکتر نهضت فرنودی در اختیار شما کاربران محترم قرار می دهیم تا با نگاهی ژرف تر این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.

ارتباط علم اخلاق با روان‌شناسی

1 . اصل وجود نفس و ابعاد آن اول در روان‌شناسی بحث می‌شود و سپس نوبت بحث از اخلاق (یعنی اینکه این نفس باید چه کند چه نکند) می رسد،(10) پس روان‌شناسی تقدم بر علم اخلاق دارد.

2 . روان‌شناسی معاصر به ما کمک می‌کند تا در اخلاق اجتماعی (ایثار، احسان، اهانت، غیبت) موفق‌تر باشیم به عنوان مثال چگونه و با چه ترفندی به کسی تذکر بدهیم که او احساس کوچکی و خرد شدن نکند.

3 . روان‌شناسی معاصر برنامه‌های زیادی برای اصلاح و تغییر رفتار به ما ارائه می‌دهد از سویی ما نیز به این برنامه‌ها برای تغییر رفتار‌های زشت و عادات ناپسند نیاز داریم تا آراسته به اخلاق پسندیده شویم.

4 . رعایت اخلاق (توجه به فطرت، وجدان، عقل و ترک حسد، کینه و…) انسان را از بسیاری از تعارض‌های درونی که منشأ بیماری‌های روان‌تنی است مثل سردرد، زخم معده، نجات می‌دهد.

5 . به وسیله اصول روان‌شناسی می‌توانیم در امر تربیت اخلاقی کمک بگیریم.

6 . روان‌شناسان امروزه برای بسیاری از بیماران خود توجه به اخلاق (دعا، امید و…) را توصیه می‌کنند و عقیده دارند که کسانی که برای خود تکیه‌گاهی قدرتمند، عالم و حکیم (خدا) دارند هیچ‌گاه در زندگی احساس پوچی، یأس و شکست نمی‌کنند.

7 . امروزه بسیاری از روان‌شناسان برای کمک به برخی از بیماران از شیوه معنا درمانی کمک می‌گیرند.

اما ناگفته نماند که اخلاق به ما اجازه نمی‌‌دهد که از روان‌شناسی معاصر برای منفعت‌طلبی به هر شکل کمک بگیریم مثلاً ممکن است روان‌شناسی معاصر و اخلاق انتفاعی در صنعت، اصولی را تجویز کنند که با اخلاق اسلامی مغایر باشد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی حوزه

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.