روش های ایجاد صمیمیت در زندگی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان روش های ایجاد صمیمیت در زندگی با متد نوین روانشناسی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

روش های ایجاد صمیمیت در زندگی با متد نوین روانشناسی

در سمینار آموزش روش های ایجاد صمیمیت در زندگی شما به صورت کامل با اصول و روش های ایجاد صمیمیت در زندگی آشنا خواهید شد.

صمیمیت در خانواده باعث ارضای بسیاری از نیازهای لازم کودک می شود. در هر جمع خانوادگی حدودی از صمیمیت وجود دارد، اما برای بهتر کردن آن همه اعضا باید تلاش کنند. هر کودکی نیاز به ارتباطی عاطفی و صمیمی دارد، با رفع نیازهای جسمانی اش او ارضا نشده و نیاز به در آغوش کشیده شدن و نوعی صمیمیت از طرف مراقب اصلی خود دارد.

خانواده مهم ترین نهادی است که می تواند نیازهای عاطفی افراد را برطرف کند. اگر این نهاد بتواند منبعی غنی از ارتباطات برای اعضای خود فراهم کند، افراد در جریان تعاملات مثبت و تجربه صمیمیت قرار می گیرند. این ارتباطات بر کلیه روابطی که انسان در طول زندگی خود با سایر افراد برقرار می کند اثر می گذارند.

صمیمیت بین زوجین چقدر اهمیت دارد؟ آیا صمیمیت بین زوجین در طول زمان کاهش می‌یابد؟ در جوامعی که دختران و پسران موقعیت‌هایی برای آشنایی و معاشرت کمی دارند صمیمیت بین دو جنس در رابطه اغلب نادیده گرفته می‌شود. در حالی که روابط دختر و پسر در دوران کودکی و نوجوانی به شناخت دوجنس از یکدیگر کمک می‌کند. صمیمیت بین زوجین در طول زندگی مشترک، زن و مرد را به درک واقع بینانه‌تری از رابطه‌شان می‌رساند. حل اختلافات و مسائل زندگی بدون داشتن یک درک مشترک امکان پذیر نخواهد بود.

صمیمیت بین زوجین

ما انسان‌ها در بستری از روابط اجتماعی به دنیا می‌آییم، رشد می‌کنیم، آسیب می‌بینیم و ترمیم می‌شویم. در واقع در همه شرایط ما نیاز به حضور دیگر انسان‌ها و قرار گرفتن در روابط صمیمانه با آن‌ها داریم. صمیمیت به عنوان توانایی ارتباط با دیگران با حفظ فردیت تعریف می‌شود. یعنی فرد به درجه ای از رشد و بلوغ عاطفی می‌رسد تا بتواند به زندگی یک فرد دیگر ورود عاطفی، فکری، اجتماعی، فیزیکی و معنوی داشته باشد؛ بدون اینکه نگران از دست دادن فردیت خودش باشد.

صمیمیت عنصر اساسی هر رابطه عمیقی است که منجر به پیشرفت آن می‌شود. لزوما صمیمیت چیزی نیست که بین زوجین دیده شود، در رابطه والد فرزندی، روابط همشیر‌ها، روابط دوستی و… هم صمیمیت به اشکال مختلف وجود دارد. معمولا وقتی قرار است کیفیت یک رابطه را بسنجیم، آن را بر اساس صمیمیت مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. صمیمیت در واقع نوعی به اشتراک گذاری، گشادگی و نزدیکی هیجانی است.

ویژگی های یک رابطه صمیمانه

در یک رابطه صمیمانه طرفین در عین داشتن هویت مجزا و مستقل، یک کل متحد را تشکیل می‌دهند. استقلال خود را از دست نمی‌دهند و در یکدیگر ذوب نمی‌شوند. می‌توانند انتظارات و عقاید خود را بیان کنند بدون اینکه ترس از طرد شدن داشته باشند. مسئولیت‌های خود را می‌پذیرند و در پی تغییر دادن فرد مقابل نیستند.

هر دو می‌توانند از وجود هم لذت ببرند، به هم متعهد باشند، چالش‌های پیش رویشان در رابطه را مدیریت کنند و حریم شخصی خود راحفظ کنند. صمیمیت در خانواده باعث می‌شود فرد از همان دوران کودکی توانایی ایجاد چنین رابطه‌ای را پیدا کند.

آموزش روش های ایجاد صمیمیت در زندگی

ازدواج های امروزی بیشتر بخاطر دریافت عشق ، محبت ، دوستی ، صمیمیت و حمایت های عاطفی شکل می گیرد. اما افسوس که همسران در دنیای امروزی با وجود این همه پیشرفت در تکنولوژی ، دچارگسستگی در روابط
«طلاق عاطفی» شده اند وحفظ روابط صمیمی و دوستانه با مشکلات زیادی همراه شده است.

یکی از بهترین و نزدیک ترین  راه حل های ممکن برای رسیدن به صمیمیت بین زوجین گفت و گو«حرف زدن ساده»و درک کردن سازنده است، همین.

تا زمانی که ما زوجین سه مسئله را مورد توجه قرار ندهیم نمی توانیم به صمیمت بین زوجین خوش بین باشیم. اول اینکه دچار کنترل گری نباشیم ، یعنی کنترل گری درونی را جایگزین کنترل گری بیرونی کنیم.

در هرمسئلی که در روابط من و همسرم  پیش می اید من مرد و یا زن بشینم فکرکنم این موردی که الان ما درگیرش شدیم چقدرش من مقصرو یا سهل انگار بوده ام ، همان قدر اصلاح کنم ووقتی همسر من ، این را مشاهده کرد دقیقاً همین کار را انجام خواهد داد.

دنیای مطلوب همسرمان را اگر رعایت کنیم و براساس دنیای مطلوب همسرمان رفتار کنیم صمیمیتی که انتظار داریم بین ما زوجین شکل می گیرد.

براساس ادراک همسرمان رفتار کنیم چرا که اگر براساس ادراک همسرمان رفتار کنیم خیلی از مشکلات بین زوجین حل و فصل می شود. حرف ها بار دارند و خیلی از زوجین بار حرف «عواقب و معانی»را در نظر نمی گیرند و همیشه شاهد گفتگوی نامتعارف بین زوجین هستیم. امروزه زوجین با همدیگر صادق نیستند و پنهان کاری معضل بسیار بدی برای روابط صمیمی بین زوجین شده است.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.