پکیج آموزش استعداد تحصیلی به صورت کامل

پکیج آموزش استعداد تحصیلی به صورت کامل
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
600 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

استعداد تحصیلی یک آزمون استاندارد برای سنجش استعداد فرد جهت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد. این آزمون دارای بخش های مختلفی است که هر یک، ابعادی از تواناییهای ذهنی و تحلیلی فرد را میسنجد. «آزمون استعداد تحصیلی» در مقطع دکتری، مشابه آزمون GMAT یا GRE بین المللی می باشد که برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در سایر کشورها، برگزار می شود. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از پرطرفدارترین پکیج های آموزشی با عنوان پکیج آموزش استعداد تحصیلی ویژه آزمون دکتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید در آزمرن دکتری بالاترین درصد را به دست آورید.

پکیج آموزش استعداد تحصیلی ویژه آزمون دکتری

در پکیج آموزش استعداد تحصیلی ویژه آزمون دکتری شما عزیزان تمامی مباحث مربوط به این درس را فراخواهید گرفت و نمره کامل را به دست می آورید.

از سال ۱۳۹۰ آزمون ورودی مقطع دکتری در رشته های مختلف به صورت نیمه متمرکز برگزار میشود. این آزمون شامل ۲ مرحله آزمون کتبی سراسری» و «مصاحبه حضوری» می باشد. در مرحله اول، داوطلبانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، به تعداد چند برابر ظرفیت برای آزمون مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می شوند. یکی از مواد امتحانی آزمون کتبی، استعداد تحصیلی است که مانند «زبان انگلیسی» بین همه رشته ها مشترک است.

آموزش استعداد تحصیلی
آموزش استعداد تحصیلی

در این آزمون هوش، سرعت عمل، تسلط داوطلب بر مبانی ریاضیات و نیز قدرت درک و تحلیل متون پیچیده و طولانی مورد ارزیابی قرار می گیرد. هم اکنون، آزمون نیمه متمرکز دکتری در ۷ گروه آزمایشی به شرح زیر برگزار می گردد.

۱. گروه آزمایشی علوم انسانی ۲. گروه آزمایشی فنی – مهندسی ۳. گروه آزمایشی علوم پایه ۴. گروه آزمایشی هنر ۵. گروه آزمایشی زبان ۶. گروه آزمایشی دامپزشکی ۷. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی

مقایسه آزمون استعداد تحصیلی» در گروههای آزمایشی مختلف استعداد تحصیلی در ۶ گروه آزمایشی (همه گروهها به جز فنی – مهندسی کاملا مشابه است. در این گروهها سوالات استعداد تحصیلی شامل ۴ مبحث به ترتیب زیر می باشد:

• بخش اول: درک مطلب

• بخش دوم: منطقی

• بخش سوم: تحلیلی

• بخش چهارم: کمیتی

اما در مورد گروه آزمایشی فنی مهندسی، سوالات تجسمی جایگزین سوالات منطقی شده است،همانطور که اشاره شد، ساختار کلی آزمون و بخشهای مختلف آن در مورد همه گروهها تقریبا یکسان است.

در بخش اول، سوالات درک مطلب برای هر گروه آزمایشی از متن های تخصصی مرتبط با همان گروه انتخاب شده است. لذا هر چند داوطلبان می توانند از متنهای درک مطلب سایر رشته ها به عنوان تمرین استفاده کنند، متنهای مرتبط با گروه آزمایشی خود را راحت تر جواب خواهند داد.

در مورد بخش های منطقی، تحلیلی و کمیتی، سوالات در همه گروهها مشابه است و عملا نوع سوالات، مستقل از گروه آزمایشی میباشد. لذا توصیه میشود داوطلبان در این بخش، سوالات سایر گروهها را نیز پاسخ دهند. بخش تجسمی، مختص گروه فنی مهندسی است و داوطلبان سایر رشته ها نیازی به مرور این بخش ندارند. در مجموع می توان گفت که به جز سوالات درک مطلب، و سوالات تجسمی گروه فنی مهندسی، مابقی سوالات میان همه گروههای آزمایشی مشابه است.

آشنایی با استعداد تحصیلی

” استعداد تحصیلی ” ابزاری برای سنجش توانایی های ذهنی و استعداد داوطلبان جهت تحصیل در مقطع دکتری می باشد و در واقع سوالات این قسمت از آزمون دکتری دارای بخش های مختلفی است که هر یک ابعادی از شخصیت فرد را می سنجد . هوش ، منطق ، قدرت تجسم ، سرعت عمل ، تسلط داوطلب به مبانی ریاضی و قدرت درک و تحلیل متون مورد ارزیابی قرار می گیرد .

استعداد تحصیلی یکی از دروس بخش عمومی آزمون دکتری و از منابع آزمون دکتری است که به سنجش توانایی‌ ذهنی و درک داوطلبان، قدرت تحلیل و استعداد آن‌ها می‌پردازد.

نام خاص این درس این ذهنیت را برای برخی از داوطلبان ایجاد کرده که این بخش از آزمون تنها به سنجش هوش و استعداد داوطلبان می‌پردازد و مطالعه برای آن تأثیر خاصی ندارد. اما حقیقت آن است که پاسخ‌دهی به سؤالات این درس نیز همانند بسیاری از دروس دیگر نیازمند یادگیری مهارت‌های خاص خود است و این مهارت‌ها نیز جز با مطالعه و تمرین حاصل نخواهد شد.


پیشنهاد ویژه : آموزش کامل کتاب آسیب شناسی


استعداد تحصیلی آزمون دکتری از 4 بخش تشکیل شده است:

1. درک مطلب؛

2. استدلال منطقی (همه گروه ها بجز فنی و مهندسی)/تجسمی (گروه فنی و مهندسی)؛

3. تحلیلی؛

4. کمی

استعداد تحصیلی یکی از دروس امتحانی تمامی رشته ها و گروه های آزمایشی آزمون دکتری است که از سال 89 به عنوان یکی از سرفصل های این آزمون معرفی شده و دارای ضریب یک می باشد . سوالات استعداد تحصیلی هر ساله جهت سنجش توانایی تجزیه و تحلیل ، توانایی تصویر سازی ذهنی ، سرعت عمل و تمرکز ، قدرت و سرعت انتقال مفاهیم و هوش داوطلب طراحی می شود . استعداد تحصیلی در اکثر کشور ها با عنوان آزمون GMAT یا GRE شناخته می شود که همانند آزمون های تافل یا آیلتس در سطح جهان شناخته شده هستند . در حال حاضر افرادی خاص برای طراحی تست‌ های استعداد تحصیلی در سازمان سنجش مشغول به کار بوده و کیفیت سوالات این آزمون از استاندارد خوبی برخوردار است .

بخش درک مطلب

بخش درک مطلب در آزمون استعداد تحصیلی مشابه بخش Reading در آزمون‌های زبان انگلیسی است. در این بخش توانایی داوطلبان در درک متن مورد سنجش قرار می‌گیرد.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش زبان دکتری به صورت جامع


درک مطلب معمولاً جزو بخش‌های نسبتاً ساده آزمون است و می‌تواند تأثیر زیادی در کسب نمره شما داشته باشد، زیرا پاسخگویی به سؤالات این بخش نیاز به دانستن فرمول‌های پیچیده ندارد و تنها با فراگیری برخی مهارت‌ها، تا حد زیادی قادر به پاسخگویی به سؤالات خواهید بود.

این بخش شامل متن‌هایی نسبتاً بلند حاوی چند پاراگراف (معمولاً سه الی شش پاراگراف) است که سؤالاتی از آن‌ها مطرح شده است.

برترین پکیج آموزش استعداد تحصیلی

قسمت منطقی ( استدلالی )

سوالات بخش منطقی در دفترچه سوالات گروه آزمایشی فنی و مهندسی مطرح نمی شود . سوالات این قسمت به این صورت است که ابتدا یک گزاره در حد یک پاراگراف مطرح می ‌شود و داوطلب باید بر اساس برداشتی که از پاراگراف داشته است یکی از گزینه ‌ها را انتخاب کند . در این قسمت مهارت مورد نیاز ، شناخت انواع استدلال ، چگونگی تضعیف یا تقویت یک استدلال ، ایجاد فرضیه برای استدلال یا نتیجه‌گیری از آن می‌ باشد .

سوالات تجسمی (ویژه گروه فنی مهندسی)

قسمت دیگری از بخش استعداد تحصیلی کنکور دکتری مربوط به سؤالات تجسمی است که مخصوص داوطلبان گروه فنی و مهندسی می‌باشد. در حقیقت بخش تجسمی در گروه فنی و مهندسی، جایگزین بخش استدلال منطقی در سایر گروه‌های آزمایشی است.

در سؤالات این بخش، قدرت تجسم، دقت در جزئیات و هوش تصویری داوطلبان مورد سنجش قرار می‌گیرد.

قسمت تحلیلی

سوالات بخش تحلیلی ، مسائلی هستند که نیاز به هیچ پیش فرض ذهنی ندارند . برای پاسخ به این سولات باید سه گام اصلی مدل سازی مسئله تعریف شده بر اساس قواعد موجود ، خلاصه کردن قواعد بر اساس مدل بدست آمده و پاسخ به سوالات براساس مدل و قواعد مسئله طی شود .

قسمت کمیتی

در بخش کمیتی سطح سوالات طراحی شده برای گروه های آزمایشی مختلف ، متفاوت است . این قسمت شامل سوالاتی است که به صورت عددی و پایه ریاضی هستند و تقریبا بخش سخت آزمون محسوب می‌شود . هدف از طرح این قسمت از سوالات ، سنجش میزان تسلط داوطلبان بر مفاهیم ریاضی و هوش عددی است و در مجموع شامل سوالات حل مسئله ، سوالات مقایسه های کمی ، کار با داده های آماری ، هوش عددی و هندسه می شود که هر بخش نکات و تکنیک های خاص خود را دارد و داوطلب می تواند با تمرین بر روی این تکنیک ها شانس موفقیت خود را در این بخش افزایش دهد .

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.