کتاب صوتی فارست گامپ نوشته وینستون گروم

کتاب صوتی فارست گامپ نوشته وینستون گروم
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
200 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

اگر به کتاب و کتابخوانی علاقه دارید برنا اندیشان از بین کتاب های صوتی یکی از جذابترین ها با عنوان کتاب صوتی فارست گامپ نوشته وینستون گروم را به شما معرفی می کند که می توانید از این بخش آن را دانلود فرمایید.

کتاب صوتی فارست گامپ نوشته وینستون گروم

کتاب صوتی فارست گامپ نوشته وینستون گروم درباره شخصیتی به نام فارست گامپ است که از کودکی، بهره هوشی پایینی داشته و با گونه‌ای ساده‌دلی وارد جریان‌های زندگی همچون جنگ ویتنام و … می‌شود.

داستان کتاب فارست گامپ

فارست گامپ (تام هنکس)، مرد ساده‌دلی است که در ایستگاه اتوبوسی منتظر نشسته‌است. با آمدن خانمی، خود را معرفی می‌کند و داستان زندگیش را تعریف می‌کند. فارست کودکی با بهرهٔ هوشی پایینتر از همسالانش است و تمام دنیایش مادرش (سالی فیلد) که حوادث اطرافش را با زبانی ساده برایش توصیف می‌کند. او در کودکی مجبور به استفاده از اسکلت و داربست فلزی بود که به پایش بسته می‌شد. بچه‌های همسالش او را دوست نداشتند.

اما یکی با او همبازی شد: جنی. طی حادثه‌ای، آن اسکلت مزاحم فلزی در هم می‌شکند و توانایی فارست در دویدن پدیدار می‌شود. فارست که حالا بالغ شده در راگبی به افتخار می‌رسد. جنی جوان (رابین رایت پن) که هرگز از مهر پدر الکلی‌اش بهره‌ای نداشته، آرزو دارد خوانندهٔ کانتری شود. او دختر سر به راهی نیست و حتی در یک بار نامناسب خوانندگی می‌کنند.

در روزهای جنگ با ویتنام، فارست به ارتش می‌پیوندد. هنگام خداحافظی، جنی از فارست می‌خواهد شجاع نباشد و هر وقت خطری بود فقط فرار کند. فارست در دورهٔ آموزشی ارتش، دوستی به نام بوبا (میکلتی ویلیامسون) پیدا می‌کند. او جوان سیاهپوست ساده‌دلی است که آرزو دارد خانوادهٔ فقیرش را با صید میگو به وضع بهتری برساند.

آن‌ها به ویتنام اعزام می‌شوند و تحت فرماندهی سرگرد دن تیلور (گری سینایس) قرار می‌گیرند. در یکی از حملات، نیروهای آمریکا بشدت بمباران می‌شوند. با فرمان فرماندهش، فارست شروع به دویدن می‌کند و ناگهان به یاد بوبا می‌افتد.

او بازمی‌گردد تا بوبا را پیدا کند اما هر بار یک مجروح دیگر را می‌یابد و او را تا کرانهٔ رودخانه می‌رساند، از جمله سرگرد دن را. بالاخره بوبا را در حالیکه بشدت زخمی است می‌یابد. بوبا می‌میرد و فارست زخمی جزئی برداشته ولی سرگرد دن هر دو پایش را از دست می‌دهد.

دن بخاطر آنکه تا آخر عمر فلج است و با افتخار نمرده و گمان می‌برد فارست نگذاشته به سرنوشتش برسد از او خشمگین است. فارست مدال افتخار می‌گیرد و در دوران نقاهت استعدادش در پینگ‌پنگ شکوفا می‌شود. در حالیکه او به مسابقات جهانی می‌رود و یکی یکی پله‌های افتخار را طی می‌کند زندگی جنی هر روز در سراشیبی است. اعتیاد و روابط ناسالم، جوانی و زندگی جنی را می‌رباید.

فارست سرگرد دن را با خود همراه می‌کند تا به آرزوی بوبا جامهٔ عمل پوشاند. او اسم قایقش را جنی می‌گذارد و موفق می‌شود یکی از بی‌نظیرترین صیدهای میگو را انجام دهد، چنان‌که عکسش بر جلد مجله‌ها برود؛ ولی او فقط دنیای کوچک خودش را می‌خواهد دنیایی که تمام وسعتش آغوش مادر و داشتن جنی است.

دانلود کتاب صوتی فارست گامپ

کتاب صوتی فارست گامپ

زندگی همانند یک سئوال چهار گزینه‌ای است، اما این سئوال پاسخ صحیح و مشخصی ندارد، بلکه هر یک از افراد با انتخاب یکی از گزینه‌های آن مسیر زندگی خود را مشخص می‌کنند و تفاوت‌ میان آنها سرنوشت‌ها را رقم می‌زند و افراد را در شرایط مختلف زندگی قرار می‌دهد. در پس هر یک از گزینه‌ها، گزینه‌های فراوانی وجود دارد، اما شرط بر آن است که با انتخاب یک گزینه به دیگر گزینه‌ها دست پیدا کنیم.

داستان فارست گامپ فرصت مناسبی برای شناخت نیروهای بالقوۀ درون و انعکاس خوبی‌ها و دوستی‌ها در دنیای بیرون است. در انتهای این کتاب در می‌یابیم که انتخاب راه مستقیم و ساده زیستی اولین عامل تضمین کننده در سعادت و خوشبختی است، در حالیکه زیرکی، طمع و دورویی در آن سوی زندگی قرار می‌گیرند.

فارست گامپ، که دیگران به وی برچسب حماقت می‌زنند در واقع یک انسان ساده، ولی خارق‌العاده است. برای فارست مهم نیست که دنیا زیر و رو شود، او تنها چشم به هدف‌های خود دارد. فارست شاید فرد بسیار باهوشی نباشد، اما می‌داند عشق چیست! مهم هم همین است! رمز تمام کامیابی‌های فارست در همین است.

او می‌دود تا رستگار شود، شاید فقط برای گرفتن پَری که در نسیم صبحگاهی به این سو و آن سو می‌رود و تو با تمام وجودت می‌گویی بدو فارست! بدو…

نویسنده در این داستان نکته‌ها و حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و مدام موضوعات آن سال‌های آمریکا را مورد تمسخر قرار می‌دهد. موضوعاتی مثل جنگ ویتنام و بیهوده بودن آن، احمق بودن سیاست مدارها، پروژه‌های فضایی بی‌فایده و بسیاری از موارد دیگر.

در کل، کتاب فارست گامپ رمان بسیار خوبی بود اما قسمت‌های ضعیفی هم داشت که به راحتی می‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. لذت مطالعه این کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

بخش هایی از کتاب فارست گامپ

پنج شش سالی تو اون مدرسه موندم. به این بدیها هم که می‌گن نبود. اونها می‌ذاشتن که ما با انگشتامون نقاشی کنیم و چیزهای کوچیک بکشیم و بسازیم، ولی اکثرا بهمون چیزهای دیگه یاد می‌دادن، از قبیل اینکه بند کفشمون رُ ببندیم و بدون ریخت و پاش غذا بخوریم و وحشی نشیم و نعره و فریاد نکشیم و کثافتکاری نکنیم. کتابی هم برای خوندن نداشتیم، فقط بهمون نشون می‌دادن که چطوری تابلو‌های خیابونها رُ بخونیم و فرق بین دستشویی آقایون و خانمها رُ تشخیص بدیم.

ولی خب، با اون همه خل و چلهای وخیم‌الحالی که اونجا بودن، غیرممکن بود که بشه بیشتر از این کاری از پیش برد. در ضمن، فکر می‌کنم که اونها می‌خواستن ما خلها رُ تو یه جا جمع کنن و نگهدارن تا مردم از شر ما در امون باشن. کدوم آدم عاقلی دلش می‌خواد که یه مشت عقب‌مونده آزاد ول بگردن؟ حتی من هم این موضوع رُ درک می‌کنم.

از وقتی که بچه بودم، هر وقت که کار اشتباهی ازم سر می‌زد، مامانم بهم می‌گفت که «فارست، باید مواظب باشی، وَاِلا میان می‌برنت.» من انقدر از این جایی که می‌خواستن منو ببرن می‌ترسیدم که همیشه سعی می‌کردم بهتر بشم.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.