کارگاه شناخت و خودکاوی و درمان مشکلات درمانگران و روانشناسان

کارگاه شناخت و خودکاوی و درمان مشکلات درمانگران و روانشناسان
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
160 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های پرطرفدار روانشناسی با عنوان کارگاه شناخت و خودکاوی و درمان مشکلات درمانگران و روانشناسان را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم برنا اندیشان قرار دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه شناخت و خودکاوی و درمان مشکلات درمانگران و روانشناسان به صورت کامل و عملی وقایع اثر گذار در زندگی روان درمانگران را بررسی کرده و بیان می کند که هر درمانگری در کار درمان چه مسایلی را باید مد نظر قرار دهد.

کارگاه شناخت و خودکاوی و درمان مشکلات درمانگران و روانشناسان

خودکاوی و خودشناسی یعنی روشن کردن چراغ آگاهی نسبت به خودتان که بتوانید مسیر زندگی را درست تر دنبال کنید.

خودشناسی و خودکاوی برای هر شخصی امکان پذیر می باشد و بقول کارن هورنای این امکان برای همه انسان ها وجود نداشته است که در یک محیط خانوادگی امن رشد کرده باشند و برای همین اگر افراد اقدام به خود کاوی و خود شناسی کنند بهتر از هرکسی می توانند شخصیت های عصبی که در درون آنها شکل گرفته را بشناسند.

ویژگی های شخصیتی کلیدی و مهارت های افراد علاقه مند به روان درمانی

  • میل عمیق به کمک به دیگران که از اختلالات روانی رنج می برند
  • همدلی
  • داشتن مرزهای مشخص و منسجم
  • هوش و تفکر انتزاعی
  • توانایی گوش دادن به دیگران
  • توجه به فرآیندهای ارتباطی

چرا گذشته مهم است باید به آن توجه نمود

شاید شما هم زیاد شنیده باشید که گذشته ، گذشته. و اصلا چه کاری با گذشته داریم . همه ما انسانها یک گذشته ایی داریم خوب یا بد. بهتر است سراغ گذشته نرویم و تاکیدمان بر زمان حال و پیشرفت برای آینده باشد.

این حرف البته تا حدی درست است و شاید در مواردی هم قابل کاربرد و استفاده باشد. اما جالب است بدانید که من چند وقت پیش بود که در یک کارگاه روانکاوی شرکت کردم که چند تن از روانشناسان برجسته که برخی از آنها استاد دانشگاه بودند حضور داشتند و همگی با توجه به مطالعه و پژوهشهایی که در زمینه کاری خود داشتند هم عقیده بودند که بخش زیادی از مسائل حل نشده شخصیت ما انسانها از رویکرد روانکاوی قابل حل خواهد بود. و حتی با وجود روانشناسی مثبت نگر مارتین سلیگمن و نظریه انتخاب ویلیام گلاسر باز تحقیقات نشان داده که باید بازگشت اساسی به روانکاوی وگذشته انسانها داشت زیرا بخش عظیمی ازمسائل ما در همین گذشته قابل شناسایی خواهد بود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه روان درمانی برای درمانگران

من برای گذشته اصطلاح زنجیرهای پنهان را مطرح کردم. ما نسبت به گذشته خودمان اسیریم. کوله پشتی های اتفاقات گذشته ماست که به نوعی نقشه راه آینده ما را خواهد ساخت. این کوله پشتی دقیقا ناخودآگاه ماست که پر از اطلاعات و حوادث و گفته ها و اتفاقات دوران کودکی ماست.

درواقع تلاش ما برای خودشناسی ، پی بردن به این بخش عمیق شخصیتمان است و پی بردن به الگوهای رفتاری تکرار شونده ایی که امروز ما را بوجود آورده اند. یافتن هیجانات تکرارشونده و احساسات عمیقی که ما نسبت به محیط پیرامون و افرادی داریم که با آنها در ارتباط هستیم.معمولا بسیاری از مسائل و مشکلاتی که ما مخصوصا در روابط خود داریم حاصل الگوهایی است که به آنها خو کرده ایم و یافتن این الگوها پنهان کمک بزرگیست که با خودشناسی عمیق ممکن خواهد شد.

آیا روان درمانگران خودشون به روان درمانی نیاز دارند یا خیر؟

کسانی که سراغ روان درمانگر می آیند در سابقه زندگیشون آسیب دیدند و مورد تجاوز قرار گرفته اند و لذا میتونن به اطرافیانشون از جمله درمانگر آسیب بزنن و چون در موقعیت ضعف هستن ، درمانگر هم میتونه به اونها آسیب بزنه.مثلا اگر من توسط پدر و مادرم زیاد من تحقیر شدم، ناخوداگاه کاری میکنم تا بالاخره درمانگر هم مرا تحقیر کند.مراجعان معمولا در موضع درماندگی و مرحله تضعیف روحیه  (demoralization) هستند ؛ یعنی تمام راهکارهای قبلیش بی ثمر بوده است و چاره ای جز اومدن پیش ما نداشته ،لذا درمانگران بری اینکه بتونن آنها رو به موضع امیدواری برسانند، یکی از ابزارهاشون همدلی است که در نتیجه این همدلی زیاد در رشته روان درمانگری فرسودگی شغلی براشون بوجود می آید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.