پکیج آموزش کامل حفظ لغات زبان انگلیسی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
300 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان آموزش کامل حفظ لغات زبان انگلیسی با متدی نوین و بسیار کاربردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به زبان های خارجه قرار دهیم.

آموزش کامل حفظ لغات زبان انگلیسی با متدی نوین و بسیار کاربردی

در پکیج آموزش کامل حفظ لغات زبان انگلیسی با متدی نوین و بسیار کاربردی شما علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی یاد خواهید گرفت تا به آسانی لغات انگیسی را به حافظه بسپرید.

احتمالا واژگان مهم ترین بخش در یادگیری هر زبان به شمار می رود. بدون واژگان، نمی توان صحبت کرد. با یک بانک واژگان مختصر می توانیم منظور خودمان را بیان کنیم؛ بی آنکه با گرامر آن زبان آشنایی داشته باشیم.
مانند: آب، غذا، اتوبوس و … .

توسعه بانک لغات امری است بسیار مهم و کلیدی، اما از طرفی می تواند خیلی نیز خسته کننده باشد. اما برای اینکه به زبان انگلیسی کاملا مسلط صحبت کنید، باید بهره مناسبی از واژگان داشته باشید. همانطور که می دانید سخت ترین بخش هر آزمون مانند TOEFL یا IELTS ، مربوط به بخش واژگان است.

برای رقابت در سطوح اجرایی یا دانشگاهی نیازمند درک کامل کلمات پیچیده و اصطلاحات خاص هستید.

از دیگر دلایل مهم یادگیری واژگان این است که می توانید دقیق تر و مختصرتر صحبت کنید. یعنی بتوانید با تعداد کلماتِ کمتر، منظور بیشتری را به طرف مقابل برسانید.

بسیاری از زبان آموزان به همین دلیل، می خواهند که دایره واژگان خود را افزایش دهند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش کامل گرامر زبان انگلیسی


اگر یادگیری و حفظ کلمات به روشی نادرست انجام پذیرد، این موضوع به سرعت به امری کسالت بار تبدیل شده و شما را از پای در خواهد آورد.

مطمئنا بسیاری از شما با افزایش دایره واژگان خود می توانید انگلیسی را راحت تر صحبت کنید.

بیشترین اشتباهات ما زمانی که در حال یادگیری یک زبان جدید هستیم

در مدرسه، به ما یاد می دهند که کلمات جدید را در دفتر لغات خود بنویسیم. ما این کار را انجام می دهیم و … هرگز دفتر را دوباره باز نمی کنیم. نتیجه اینکه، کلمات و عبارات روی کاغذ می مانند نه در ذهن ما.

فکر می کنید اگر یک عبارت جدید را 20 تا 50 بار تکرار کنید، آن را برای همیشه به خاطر خواهید سپرد؟ نه، این طور نخواهد شد. بعد از چند بار تکرار، مغز به خاطر سپاری را متوقف می سازد.

بهترین مثال مقایسه ای این است که اگر یک لیوان آب را پای یک گلدان گل بریزید، برای گیاه مفید خواهد بود و تمام آن را به مصرف می رساند، اما گر یک سطل آب را داخل گلدان خالی کنید، تمام آب اضافی از آن خارج خواهد شد. گیاه قادر به جذب تمام آب نخواهد بود چرا که یک سطل آب، خارج از ظرفیت گلدان است.

روش کدینگ یا رمزگردانی در حفظ کردن لغات انگلیسی

وقتی ما یک لغتی را می خوانیم آن لغت در حافظه کوتاه مدت ما به صورت معلق می ماند. و با گذشت چند روز آن لغت را فراموش می کنیم.برای مثال ما لغت MARVEL را می‌خوانیم. این لغت به صورت معلق در حافظه کوتاه مدت ما می ماند. در اینگونه مواقع ما باید یک مسیر بین حافظه کوتاه مدت و بلند مدت بسازیم.

تصور کنید که شهر تهران حافظه بلند مدت شما و اصفهان حافظه کوتاه مدت شما می باشد.برای سفر از اصفهان به تهران باید یک مسیر آشنا را در صورت وجود انتخاب و یا در صورت عدم وجود بسازیم.در مورد حافظه هم دقیقا همینطور می باشد.وقتی یک لغتی را می خوانیم آن لغت وارد حافظه کوتاه مدت مان می شود. حال باید یک مسیر آشنا برای انتقال آن لغت به حافظه بلند مدتمان برگزینیم.پس کدینگ یعنی ساختن و یا انتخاب کردن یک مسیر آشنا برای انتقال مفاهیم از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت.

هرگز کلمات را به تنهایی یاد نگیرید

معنی کلمات را در جمله یاد بگیرید. مثلا اگر می خواهید معنی کلمه annoying را یاد بگیرید، جمله ای را یادداشت کنید که این کلمه در آن به کار رفته باشد.

بهتر است جمله ای که انتخاب می کنید، مربوط به زندگی واقعی و روزمره خودتان باشد.

مغز شما چیزی را که مربوط به شما باشد، سریع تر به یاد می آورد. چیزهایی که خنده دار، ناراحت کننده و یا خجالت آور هستند. هر احساسی می تواند به ساخت یک جمله شخصی کمک کند.

بهترین روش یادگیری لغات در زبان انگلیسی

به عنوان مثال، جمله

My husband is very ‘annoying’ when he watches soccer.

همسرم موقع تماشای فوتبال خیلی اعصاب خرد کن می شود.

My friend doesn’t stop talking. It’s frickin ‘annoying’

دوستم نمی تواند جلوی صحبت کردنش را بگیرد؛ این کارش واقعا آزار دهنده است.

این جملات در صورت واقعی بودن در زندگی شخصیتان، می توانند گزینه های خوبی باشند. زیرا می توانید موقع خواندن، آنها را تجسم کنید.

این روش دو مزیت دارد:

اول اینکه اگر کلمه ای را در این چارچوب قرار دهید، احتمال یادگیری آن بیشتر می شود. مثلا در مثال بالا کلمه annoying (آزاردهنده) را به همسرتان ربط داده اید، بنابراین این کلمه را عملا به زندگی خود وارد کرده اید. قرار دادن کلمات در موقعیت واقعی، احتمال به خاطر سپاری و به یاد آوری آنها را بیشتر می کند. اما، چرا؟ چون که کارکرد مغز ما به این صورت است. در واقع مغز انسان، عاشق یادگیری چیزهایی است که برایش آشنا هستند.

مزیت دوم این که وقتی کلمه مورد نظر را در یک جمله قرار می دهید، یاد می گیرید که چگونه از آن کلمه (یا گروه کلمات) به شکل درست استفاده کنید. مثلا کلمه remind (یادآوری کردن) را در این جمله در نظر بگیرید:

 That restaurant reminds me of my ex-friend.

اون رستوران  مرا یاد دوستم می اندازد.

در اینجا  نه تنها کلمه remind را یاد می آموزیم، بلکه کاربرد حرف اضافه of و ضمیر me در کنار کلمه remind را نیز یاد می گیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.