دانلود کارگاه عوامل موثر در شکل گیری شخصیت دکتر مجد

دانلود کارگاه عوامل موثر در شکل گیری شخصیت دکتر مجد
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
17 مگابایت
نویسنده
تاریخ انتشار
16 شهریور 1397
دسته بندی
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول
هم اکنون این محصول را خرید کنید و 2 امتیاز هدیه بگیرید. هر امتیاز = هزار تومان

در این پست از وب سایت فروشگاهی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از کارگاه های پرطرفدار در حوزه علم روانشناسی را در اختیار شما کاربران علاقه مند به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

دکتر مجد در این سمینار در رابطه با شخصیت و عوامل موثر بر شخصیت به صورت کامل بحث و گفتگو می کنند.

تعریف کردن مفهوم شخصیت ، مانند اکثر مفاهیمی که به ویژگیهای انسان مربوط می شود ، کارآسانی نیست ، زیرا مفهومی که این کلمه در زبان عامیانه پیدا کرده است با مفهومی که در روان شناسی برای آن قایل شده اند ، تفاوت زیادی دارد. در زبان عامیانه ، کلمه شخیصت معانی مختلفی دارند . مثلا ، در لغت نامه دهخدا معانی زیر برای آن ذکر شده است : شرافت ، رفعت ، نجابت ، بزرگواری ، مرتبه و درجه . در صحبتهای روزمره  ، وقتی می گوییم فلانی آدم با شخصیتی است ، منظور این است که مقام و منزلی دارد ، مورداحترام دیگران است، کارهای ناشایست انجام نمی دهد ، قدرت تصمیم گیری دارد ، با سواد است ، شجاعت دارد ، متملق نیست و …

در روان شناسی ، اصطلاح شخصیت هیچ یک از معانی بالا را ندارد بلکه معانی آن عبارت از « سبک » یک فرد است ، بدون آنکه درباره آن کوچکترین قضاوت ارزشی داشته باشیم و از زشتی ، زیبایی ، بدی ، خوبی ، درستی و نادرستی آن صحبت به میان آوریم . بنابراین ، باید بگوییم ، هر فرد سبک خود یعنی شخصیت خاص خود را دارد که از او انسانی واحد و منحصر به فرد می سازد .

شاید بهتر باشد بگوییم : همان طور که انسانها از نظر خطوط چهره ، تن صدا ، شیوه راه رفتن ، حرف زدن ، لباس پوشیدن ، حرکت کردن و واکنش در مقابل محرکهای داخلی و خارجی با یکدیگر تفاوت دارند ، از نظر سبک ، یعنی « شخصیت » نیز با یکدیگر تفاوت دارند . بنابراین ، می توان گفت که شخصیت یعنی شیوه خاص بودن .

برای روشنتر شدن مفهوم شخصیت ، بهتر است ریشه این کلمه را در نظر بگیریم ، کلمه شخصیت ، ترجمه کلمه پرسونالیتی انگلیسی یا پرسونالیته فرانسه است که هر دو از کلمه پرسونای لاتین مشتقی شده است . پرسوناماسکی بود که ، در زمان قدیم ، بازیگر تئاتر به چهره خود می زد و آن را تا آخر نمایش نکه می داشت . بنابراین ، یکی از ویژگی ها ماسک ، ثابت و دایمی بودن آن در طول نمایش بود . به این ترتیب ، می توان گفت که شخصیت یعنی عنصر ثابت رفتار فرد ، شیوه بودن او و به طور کلی آنچه همواره با او هست و موجب تمایز او از دیگران می شود. این ثبات زمینه ای فراهم می آورد تا رفتار فرد در موقعیتهای مختلف و تا اندازه ای به طور عینی پیش بینی شود ، مثال زیر به ما کمک می کند تا مفهوم شخصیت را بهتر درک کنیم :

اگر به رفتار اطرافیان خود دقت کنیم ، مثلا رفتار پدر ، مادر ، برادر ، خواهر ، همسایگان ، دوستان و به طور کلی رفتار کسانی را که به آنها تماس داریم در نظر بگیریم ، خواهیم دید که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی دارند . گاهی کاملا خونسرد ، گاهی بسیار خشمگین هستند . زمانی بر سر یکی دو تومان چانه می زنند و زمانی دیگر هزار تومان را هم می بخشند ، به قول معروف ، گاهی از سوراخ سوزن می گذرند و گاهی از دروازه هم رد نمی شوند . با وجود این ، در رفتار آنها نوعی ثبات می بینیم ، بنابراین مجموعه صفاتی که با ثبات نسبی در یک فرد وجود داردو به دیگران اجازه میدهد تا بتوانند رفتار او را تا اندازه ی پیش بینی کنند و تفاوت او از دیگران را بدانند ، شخصیت نامیده می شود .

راهنمای دانلود
  • در صورت ثبت نام لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • در صورت مشاهده ارور در فایل های فشرده آخرین نسخه Winrar را نصب نمایید.
  • همچنین می توانید از فشرده ساز 7 zip نیز استفاده نمایید.
  • برای اجرای فایل های صوتی و تصویری می توانید از نرم افزار VLC استفاده کنید.
  • برای اجرای کتاب های الکترونیکی هم می توانید از نرم افزار Adobe Reader استفاده کنید.
  • در صورت وجود هر گونه سوال به بخش سوالات متداول مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.