پکیج آموزش سالیدورکس مقدماتی تا پیشرفته

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
2.5 گیگابایت
دسته بندی
مقاله آموزشی

سالیدورکس که در زبان انگلیسی به آن SolidWorks گفته می شود یک نرم افزار مهندسی طراحی است که به کمک رایانه می توانید طراحی های خودتان را به راحتی پیاده سازی نمایید. در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از پکیج های آموزشی با عنوان پکیج آموزش سالیدورکس مقدماتی تا پیشرفته را در اختیار شما علاقه مندان به طراحی صنعتی قرار دهیم.

پکیج آموزش سالیدورکس مقدماتی تا پیشرفته

اگر شما هم علاقه دارید تا به صورت تخصصی در حوزه طراحی صنعتی و طراحی قطعه فعالیت کنید پیشنهاد می کنیم تا فیلم آموزش مقدماتی تا پیشرفته سالیدورکس را از وب سایت برنا اندیشان دانلود نمایید تا بتوانید به صورت تخصصی این نرم افزار را فرا بگیرید.

فیلم آموزش مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار سالیدورکس

نرم افزار سالیدورکس توسط شرکت داسو سیستمز که یک شرکت فرانسوی است ارائه شده است و روز به روز هم این نرم افزار را توسعه می دهد. تخمین زده می شود که تقریبا ۱.۳ میلیون مهندس در ۱۳۰ هزار شرکت از نرم افزار SolidWorks استفاده می کنند.

در نرم افزار سالیدورکس سه محیط وجود دارد به نام های پارت (part) که برای ترسیم قطعه به کار میرود، محیط اسمبلی (assembly) که قطعات یک مکانیسم بر روی یک دیگر سوار می شود و  محیط دراوینگ (drawing) که معمولا برای نسخه چاپی نقشه مهندسی تهیه می شود.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش کامل معماری خانه های مسکونی


نکته مهمی که در رابطه با نرم افزار مهندسی SolidWorks وجود دارد و باید بدانید این است که این نرم افزار با نرم افزار هایی مانند اتودسک اینونتور، اتودسک مکانیکال دسکتاپ و همچنین نرم افزار سالید اج ساخت شرکت زیمنس پی ام ال به صورت مستقیم رقابت می کند.

یکی از قابلیت های مهمی که در نرم افزار SolidWorks وجود دارد این است که قابلیت نصب نرم افزار CAM بر روی آن وجود دارد که شرکت سازنده آن تحت عنوان CAMWORKS به عنوان یک نرم افزار کمکی نصب می شود.

آشنایی با تاریخچه نرم افزار سالیدورکس

شرکت سالیدورکس در سال ۱۹۹۳ توسط یکی از فارغ التحصیلان موسسه تکنولوژی ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) به نام جان هرشتیک (Jon Hirschtick) تاسیس شد. این شرکت اولین محصولش را که تحت نام SolidWorks 95 شناخته می شود در سال ۱۹۹۵ وارد بازار جهانی کرد که با نرم افزارهایی چون مکانیکال دسکتاپ (Mechanical Desktop) و اینونتور (Autodesk Inventor) رقابت می کرد.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جامع نرم افزار کتیا


سالیدورکس نرم افزار بسیار ارزانی بود که توانایی طراحی را به مهندسین حوزه صنعت می داد و باعث می شد تا بتواند با سایر نرم افزارهای این حوزه به رقابت بپردازد. شرکت فرانسوی داسو سیستم (Dassault Systèmes) که به دلیل عرضه نرم افزار قدرتمند و گران قیمت کتیا بسیار مشهور است ۱۰۰ درصد سهام شرکت سالیدورکس (SolidWorks Company) با قیمت ۳۱ میلیون دلار آمریکا را خریداری نمود و تا سال ۲۰۰۱ تمام سهام آن را به نام خود کرد.

دوره جامع آموزش تخصص نرم افزار SolidWorks

و زمانی که نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks Software) را در کنار نرم افزار کتیا (CATIA Software) وارد بازار کرد بالاترین سهم را در بین شرکت های عرضه کننده نرم افزارهای ۳ بعدی و دومین بازار را در میان شرکت های توزیع کننده نرم افزارهای طراحی دو بعدی و ۳ بعدی به دست آورد.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش کامل مکانیک خاک و ژئوتکنیک


رقبای اصلی شرکت فرانسوی داسو سیستم شرکت اتودسک (AutoDesk) آمریکاست که شاید نام نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت را شنیده باشید، نرم افزارهایی مانند : اتوکد (AutoCAD). مکانیکال دسکتاپ (Mechanical Desktop) و اتودسک اینونتور (AutoDesk Inventor) و همچنین شرکت زیمنس پی ام ال (Siemens PLM) که نرم افزارهای سالید اج (Solid Edge) و NX Siemens را تولید کرده اند.

نگاهی به بازار مورد استفاده نرم افزار سالیدورکس

نرم افزار SolidWorks توسط بسیاری از مهندسین و طراحان حوزه صنعت مورد استفاده قرار می گیرد که طیف وسیعی از آن ها شامل کاربران خصوصی و همچنین کارخانه های بزرگی هستند که بخش اعظم بازار ساخت و تولید را پوشش می دهند.

آشنایی با رویکرد سالیدورکس

نرم افزار SolidWorks یک مدل ساز برای مدلسازی جامدات است که مبتنی بر پارا سالید بوده و از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدل ها و مونتاژها استفاده می کند. پارامتر به ثابت هایی اطلاق میشود که مقدار آنها شکل یا هندسه مدل یا مونتاژ را تعیین می کند.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش مهندسی معکوس با کتیا


پارامترها هم به صورت پارامترهای عددی نظیر طول خطوط یا قطر دایره بوده و هم به صورت قیدهای هندسی نظیر مماس، موازی، متقارب، هم مرکز و غیره هستند. پارامترهای عددی می‌توانند از طریق استفاده روابط با یکدیگر مرتبط بوده که امکان برآورده ساختن خواسته های طراحی را فراهم می‌کند. خواسته های طراحی به این معناست که طراح مایل است تا مدل نسبت به تغییرات و به روز آوری ها به چه صورت پاسخ دهد.

پکیج آموزش صفر تا ۱۰۰ نرم افزار سالیدورکس

به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید در یک قوطی بدون توجه به ابعاد و اندازه های قوطی همواره سوراخ در بالای آن قرار گیرد. سالیدورکس به شما اجازه می دهد تا سوراخ را به عنوان یک مشخصه در روی سطح تعریف نموده و بدون توجه به مشخصات قوطی که بعداً معلوم می گردد خواسته خود را برآورده سازید.

مشخصات (Features) به عناصر اصلی سازنده قطعات اطلاق می شود. مشخصات اشکال و عملیاتی هستند که قطعه را به وجود می آورند. مشخصات مبتنی بر شکل نظیر برآمدگی ها (Bosses)، سوراخ ها (Holes) و غیره معمولاً با یک نقشه دو بعدی یا سه بعدی آغاز می شوند.

نرم افزار سالیدورکس چه ویژگی های خوبی دارد؟

نرم افزار SolidWorks دارای خصوصیاتی است که موجب می شود نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی صنعتی شاخص تر شود.

۱. یادگیری نرم افزار SolidWorks بسیار آسان بوده و به راحتی می توانید با آن کار کنید.

۲. نسبت به سایر نرم افزارها سرعت بیشتری دارد.

۳. سالیدورکس قابلیت اتصال به سایر نرم افزارهای ماشین کاری مانند edge cam, master cam, power mill و همچنین نرم افزارهای تحلیل همچون Ansys, Adams, Abaqus, Cosmos را دارد.

۴. با اعمال پارامترها به صورت خیلی ساده و کاربر پسند می توانید تحلیل های مهندسی را به راحتی انجام دهید.

نگاهی به رابط گرافیکی در نرم افزار سالیدورکس

یکی از مواردی که در نرم افزارهای گرافیکی بسیار مهم است وجود محیط کاری آسان و کاربر پسند است که نرم افزار SolidWorks از آن برخوردار می باشد. به این شکل که اینترفیس نرم افزار SolidWorks به بهترین شکل ممکن طراحی شده است.

آموزش تخصصی طراحی قطعه با نرم افزار سالیدورکس

در محیط نرم افزار هر بخش دارای کادر محاوره ای مخصوص به خود بوده و زمانی که کاربر ماوس را بر روی آن هاور می کند می تواند به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد. یعنی زمانی که شما مثلا نمی دانید یک گزینه چه کاربردی دارد فقط کافی است تا اشاره گر ماوس را بر روی آن گزینه نگهدارید تا کادر محاوره ای راهنما به شما بگوید که آن گزینه مخصوص انجام چه کاری است.

هر چه که از توسعه نرم افزار سالیدورکس می گذرد باعث می شود تا محیط آن بهتر و ساده تر شود به طوری که کاربر در حین کار با نرم افزار SolidWorks دچار سردرگمی نشود. برای مثال در محیط ۳ بعدی می توانید به راحتی اندازه ها را وارد کنید و یا برای وارد کردن اندازه ها قادر خواهید بود تا از توابع ریاضی هم استفاده کنید این موارد فقط گوشه کوچکی از امکاناتی است که در این نرم افزار وجود دارد و روز به روز نیز بیشتر و بهتر می گردد.

از دیگر ویژگی های خاص نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks) این است که از ۱۰ زبان مختلف پشتیبانی می کند و محیط کاری آن به شکلی طراحی شده است که کاربر در حین استفاده از نرم افزار SolidWorks احساس خستگی و بی حوصلگی نکند.

آشنایی با سیستم MDA

یکی از سیستم هایی که در نرم افزار سالیدورکس و سایر نرم افزارهای طراحی صنعتی وجود دارد قابلیت Mechanical Design Automation و یا همان سیستم اتوماسیون طراحی مکانیکی است. این قابلیت به این شکل است که اگر در بخشی از قطعه تغییری اعمال شود آن تغییر شامل بخش ها را نیز در بر می گیرد.

آموزش قدم به قدم نرم افزار صنعتی سالیدورکس

در این حالت می توانیم تاثیر تمامی فاکتورهای اصلی و جانبی محیطی را بر روی قطعه بررسی کنیم. به عنوان مثال اگر یک موج در بخشی از قطعه ایجاد کنید سایر قسمت ها نیز تاثیر آن را به خود می گیرند.

آشنایی با محیط های سالیدورکس

همان طور که در ابتدا نیز بیان کردیم نرم افزار سالیدورکس (SolidWorks) دارای سه محیط اصلی می باشد.

۱. محیط قطعه

۲. محیط مونتاژ

۳. محیط نقشه کشی

علاوه بر این سه محیط اصلی باید بدانید که نرم افزار سالیدورکس یک سری محیط های فرعی هم دارد.

۱. محیط برای طراحی سطوح

۲. محیط برای ورق کاری

۳. محیط برای طراحی سازه ها

۴. محیط برای طراحی قالب تزریق پلاستیک

بنابراین اگر تصمیم دارید تا به صورت حرفه ای این نرم افزار قدرتمند را یاد بگیرید پیشنهاد می کنیم تا با تهیه این پکیج آموزشی و مشاهده فیلم های آموزشی آن به صورت کامل بر نرم افزار SolidWorks مسلط شوید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.