دانلود رایگان مجموعه کتاب ها و جزوات فیزیولوژی

جزوه و کتاب فیزولوژی

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان مجموعه ای از کتب و جزوات مربوط به فیزیولوژی را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به رشته روانشناسی قرار می دهیم.

فیزیولوژی

علم فیزیولوژی یا کاراندام‌شناسی دانش عملکرد سامانه‌های زنده است و یکی از مهمترین شاخه‌های زیست‌شناسی(بیولوژی) است که به مطالعه اعمال حیاتی موجود زنده، اندام‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و عناصر سلول می‌پردازد.

برای درک عمیق اعمال حیاتی، سعی می‌گردد که خواص و روابط بین این اعمال و تغییراتشان در محیط‌های مختلف و یا در شرایط گوناگون موجود زنده و با استفاده از روابط علم فیزیک و ریاضی، مورد بررسی قرار گیرد.

بعنوان مثال در فیزیولوژی سیستم تنفسی، توسط قوانین فیزیکی مربوط به موج، شاره، فشار و غیره به محاسبه حجم هوای مورد نیاز هرکدام از شش‌ها و مشکلات و بیماریهای مربوط به آن و تغییر در محاسبات، در صورت تغییر در محیط بعلت یک بیماری، پرداخته می‌شود.

فیزیولوژی در آموزش پزشکی اهمیت بسیار دارد و در طی دوره علوم پایه به دانشجویان تدریس می‌شود. در کنار آناتومی و بیوشیمی، فیزیولوژی به شکل گیری طرح کلی بدن سالم در ذهن دانشجویان حوزه علوم پزشکی و پیراپزشکی کمک می‌کند، همچنین برای اطلاع از پاتولوژی بیماری‌ها فهم فیزیولوژی بسیار مهم و کلیدی است.

کتاب های این مجموعه :

  • مبانی روانشناسی فیزیولوژیک نیل آر.کارلسون
  • فیزیولوژی اعصاب و غدد
  • روانشناسی فیزیولوژیکی جیمز کالات ترجمه سید محمدی
  • جزوه خلاصه کتاب روانشناسی فیزیولوژیکی جیمز کالات
  • پاورپوینت سیستم عصبی

برای دریافت جزوه ایمیل خود را وارد نمایید