تکنیک های فراموشی خاطرات دردناک گذشته و پیامهای پنهان ذهنی

تکنیک های فراموشی خاطرات دردناک

در این قسمت از پایگاه دانش فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از موضوعات بسیار کاربردی با عنوان تکنیک های فراموشی خاطرات دردناک گذشته و پیامهای پنهان ذهنی را در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به مقالات روانشناسی قرار دهیم.

تکنیک های فراموشی خاطرات دردناک گذشته و پیامهای پنهان ذهنی

در مقاله تکنیک های فراموشی خاطرات دردناک گذشته به صورت مفصل در مورد اتفاقات و رویدادهایی که در زندگی افراد رخ می دهد و خاطرات منفی را برای فرد ایجاد می کند صحبت می شود.

پیام پنهان یا subliminal massages چیست؟  

پیام های پنهان پیام های مخفی هستند که بطور مستقیم بدون آگاهی فرد و بدون سدی که مانع ورود آنها شود وارد ذهن ناخوداگاه میشوند. دستورات پنهان از طریق کانال های صوتی و تصویری منتقل میشوند.

با استفاده درست از تاکیدات پنهان شما در نهایت میتوانید پتانسیل واقعی خود را برای رسیدن به خواسته هایتان ازاد کنید. با استفاده مداوم از تاکیدات پنهان شما میتوانید در کم کردن وزنتان – ترک سیگار – ایجاد اعتماد بنفس- درک خود و زندگی خود – توسعه مهارت های ارتباطی- تاثیر گذاشتن بر دیگران و به کمال رساندن زندگی خود بهرمند شوید.

تاکیدات ظاهر شده توسط صدا خیلی سریع خود را نشان میدهند و با آگاهی کامل نمیتوان انها را درک کرد اما ضمیر ناخوداگاه زبان انها را میفهمد. پیام های پنهان یک درمان سریع در زمینهٴ تغییر باورهای ناخودآگاه است که انجام این تکنیک به تغییر فرکانس های ذهنی کمک می کند.

سیستم انرژی بدن سر چشمهٴ احساسات منفی و مثبتی است که ما در طول زندگی روزانه احساس می کنیم و ایجاد هر حسّ منفی در ذهن موجب ایجاد یک فرکانس منفی میشود، که این اختلال باعث محدود کردن باورهای مثبت در ذهن، ناتوانی هارمونی ذهن و بدن و اختلال سیستم اعصاب میشود. تاثیرات جانبی این اختلالات میتواند هم به صورت فیزیکی مانند درد های کمر، پا، سر درد، بیماری کلیه، مشکلات قلبی، بیماری خونی، سرطان و غیره می باشد و هم به صورت مشکلات روحی مانند افسردگی، اضطراب، وسواس، کمبود اعتماد به نفس، مشکلات خانوادگی و عصبانیت های مداوم و حتی چاقی و غیره میشود.

امروزه ثابت شده که عدم هماهنگی روح و ذهن دلیل اولیهٴ درد های جسمی میباشد، و به استناد این واقیعت تکنیک پیامهای پنهان جهت بر طرف کردن بیماری های فیزیکی و جسمی از طریق هم آهنگ کردن سیستم انرژی و ذهن به کار میرود.

پیام های پنهان ذهنی

امتیازات استفاده از تکنیک پیام های پنهان   

  1. شما قضاوتی بر آن ندارید زیرا پیام ها بسیار سریع چشمک میزند و یا اینکه با اگاهی نمیتوانید آن را بشنوید
  2. نداشتن عوارض جانبی
  3. مطمئن ترین تکنیک برای زمانی که درمان های دیگر موثر واقع نمیشوند.
  4. قابل اجرا توسط خود بیمار
  5. عاری از هر گونه داروهای شیمیایی و غیر شیمیایی

باورهای منفی مخرب

جنگل مخرب باورهای منفی  

شما میتوانید دنیای باورهای منفی ذهنتان را به یک جنگل تشبیه کنید. در این جنگل هر درخت نشان دهنده ٴ یک باور منفی است که یک کانال انرژی را در بدنتان مسدود کرده است. بیشتر انسانها تعداد زیادی از این درختها در ذهنشان دارند که باعث سد کردن راه موفقیت و آرامش روحیشان میشود، چون وجود تعداد درختان بازدارنده حرکت ذهنی آزادانه برای رسیدن به خواسته ها است.


پیشنهاد ویژه:کارگاه شناسایی خطاهای شناختی و رسیدن به تفکر شفاف

هدف پیام های پنهان نه قطع کردن، بلکه ریشه کن کردن این درخت ها می باشد. چون قطع کردن شاخه ها به تنهایی تسکینی موقّتی است تا زمانی که دوباره شاخ و برگ آن ها رشد کند. ما با پیام های پنهان بر خلاف شمار زیادی از تکنیک های معالجه، اول به سراغ ریشه می رویم و با خشکاندن آن بعد از مدت بسیار کوتاهی شاخه و برگ های آن هم خشک شده و از بین میروند.

برای بر طرف کردن دائمی هر مشکلی نیاز به ریشه یابی و از بین بردن

عمقی آن می باشد و این دقیقا تفاوت اصلی پیام های پنهان با دیگر تکنیک

ها یا درمان های دارویی می باشد.

خاطرات دردناک گذشته

خاطرات دردناک گذشته

حمل کردن بار خاطرات دردناک گذشته انرژی ذهن را نابود می کند

آیا میتوانید تصور کنید که در تمام طول زندگی خود یک کوله بار آهنی و سنگین را بر پشت حمل کنید؟

حمل کردن خاطرات بد گذشته همانند کوله باری آهنیست که هم انرژی جسمی و هم انرژی روحی را به در میدهد. و چه بسا انسانهایی که تمام طول عمر خود را با چنین سنگینی می گذرانند و هر لحظه آرزوی رسیدن به مقصد آخر و رها شدن از این بار سنگین را میکنند.

گذشته دردناک

چگونه بار سنگین گذشتهٴ دردناک را از دوشم بردارم؟  

گذشته، در زمان قبل اتفاق افتاده و وجود ندارد. هرگز هیچ اتفاقی با تمام خصوصیات قبلی دوباره تکرار نمی شود. اما در عین حال ما نه قادریم و نه لزومی دارد که گذشتهٴ خود را بکلی از صفحه زندگی خود پاک کنیم. تنها راهی که می توان از آسیبها و ترکش های آن در زمان حال جلوگیری کرد، تغییر دید و نگاهمان به گذشته است.

ما میتوانیم احساس قربانی شدن را به حس تجربه به دست آوردن تغییر دهیم و به همین ترتیب تمامی احساسات عاطفی مخرب در باره گذشته را با دید متفاوت ببینیم. در اینجا تفاوت دید دو شخصی را که گذشتهٴ دردناک داشته اند، با دو نگاه مختلف میبینیم.

از دست دادن فرزندم غم انگیزترین اتفاق زندگی ام بود و هنوز بعد از سالها نتوانسته ام بار این غصه را از دوش بردارم.

با اینکه غم از دست دادن فرزندم خیلی غم انگیز بود اما بعد از مدتی متوجه شدم که خداوند صبر و استقامت زیادی در برابر فجایع زندگی در وجود ما نهاده است.

طلاق ضربهٴ مهلکی به من وارد کرد.

طلاق با تمام دردناک بودنش تجربهٴ ارزشمندی برای من بود.

ورشکستگی زند گی ام را فلج کرد.

ورشکستگی رموز شغلم را به من آموخت.

بیماری همسرم آرامش ما را به هم ریخت.

بیماری همسرم با تمام نگرانی هایش باعث نزدیکتر شدن ما شد.

میبینی دوست من گذشتهٴ ما در هر صورت گذشته است و هر طور که ما آنرا نگاه کنیم و از آن یاد کنیم تاثیرش بر زندگی حال ما منعکس میشود، پس بهتر است با برچسبی بهتر به آن بنگریم تا بتوانیم از تاثیرات منفی آن در امان باشیم.

تفکر مثبت

تفکر مثبت   

  • راه هموار زندگی به همراه کوله بار گذشته، به سربالایی تبدیل میشود.
  • انسان هوشیار زمان طلایی حال را صرف زمان برنز گذشته نمیکند.
  • دید متفاوت نسبت به خاطرات تلخ گذشته، آنرا به صورت فیلم سینمایی رقت انگیزی مینماید که شما چندین سال قبل آنرا تماشا کرده اید.
  • پرسه زدن در خیابان گذشته به گم کردن راه خانه منتهی میشود.
  • گذشته، گذشته است و هیچ قدرتی ندارد تا زمانیکه تو این قدرت را به او بدهی.

معرفی یار مهربان

کتاب فراموشکاری

کتاب فراموشکاری

نویسنده: حسین اکبریان طبری

تهیه و تنظیم: میترا نمازی

کارشناس ارشد روان شناسی بالینی

دسته‌بندی‌ها