علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور و نحوه شکل گیری احساسات

علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور و نحوه شکل گیری احساسات

ناراحتی برای مرگ فردی که از بین ما رفته امری رایج بوده و همه می دانیم که وقتی شخصی که برایمان عزیز است و از بین مان می رود بسیار ناراحت می شویم ولی در این مقاله تصمیم داریم تا موضوعی با عنوان علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور و نحوه شکل گیری احساسات را مورد بررسی قرار دهیم، تا ببینیم که چرا وقتی یک سلبریتی از بینمان می رود خیلی ناراحت می شویم به طوری که زندگی مان تحت الشعاع قرار می گیرد. پس برای فهمیدن این که چرا پس از مرگ افراد مشهور دچار غم و غضه می شویم تا انتهای مقاله علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور با گروه علم و دانش برنا اندیشان همراه باشید.

علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور و نحوه شکل گیری احساسات

در مقاله علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور و نحوه شکل گیری احساسات بررسی خواهیم کرد که چرا از مرگ یک سلبریتی ناراحت می شویم.

چرا برای مرگ افراد سلبریتی غصه میخوریم و برایمان مهم است

“وقتی آنها می میرند، قسمت کوچکی از ما نیز می میرد.”

به احتمال زیاد خبر مرگ یک چهره مشهور شما را در یک لحظه ناراحت کرده است. از ادی ون هالن و جان لنون گرفته تا پرنسس دیانا، مایا آنجلو و جی اف کی – افراد زیادی هستند که مرگ آنها ممکن است باعث غم و اندوه شدید شما شود.

در این راه، ممکن است از شما سوال شده باشد که چرا از مرگ افراد مشهور این همه ناراحت هستید؟ چطور ممکن است مرگ شخصی که واقعاً او را هرگز نمی شناختید باعث ناراحتی شما شود؟

کارشناسان میگویند این حس شخصی وغیر قابل انکار است و حتی از دست رفتن توانایی نواختن گیتار و توانایی بازیگری نیز فراتر می رود، یک حس شایسته قابل توجه است.

آنیسه هانسون دکتر درمانگر از تامپای فلوریدا میگوید: “عزاداری برای مرگ یک مشاهیر مورد تحسین ما به اندازه مرگ های دیگر مهم است”، “غم و اندوه غم است. نادیده گرفتن احساس غم و اندوه شما را سریعتر غمگین نمی کند – در واقع می تواند برعکس باشد. ” وی می افزاید که فقط به این دلیل که ممکن است هرگز شخصیتی مشهور را شخصاً ملاقات نکرده باشید، به این معنی نیست که غم و اندوه شما در مورد از دست دادن آنها فاقد اعتبار است.

پیوندهای احساسی عمیق

پیوندی که ممکن است در زمان زنده بودن الویس پریسلی یا رابین ویلیامز داشته باشید بسیار تأثیرگذار بوده است – و هنوز هم ممکن است باشد. هانسون می گوید: “روابط ما با افراد مشهور متفاوت از روابط روزمره ماست.” “پیوند عاطفی ما با یک فرد تأثیرگذار بر اساس پیش بینی ما از آنچه که آن شخص باید در طول لحظات تأثیرگذار زندگی خود برای ما داشته باشد، است. این ایده آن شخصی است که ما با او پیوند داریم، نه لزوماً خود شخص – از آنجا که ما در زندگی واقعی آنها را نشناختیم. ”

اینجاست که همه چیز از نظر عاطفی پیچیده می شود. یک موسیقی دان یا شخصیت کمدی آنها در طول زندگی در کنار ما بوده است. پس از مدتی، مردم احساس می کنند که فرد مشهور، تقریباً مانند استعداد آنها، هرگز ما را ترک نخواهد کرد. هانسون توضیح می دهد: “از آنجا که ما با افراد مشهور از راه دور پیوند برقرار می کنیم ، تمایل داریم آنها را از طریق تجربیات نوستالژیک زندگی جاودانه کنیم” و افزود که این امر “برای ما دشوار است که آنها را مانند انسانهای فانی ببینیم.”

در موارد دیگر، ما به سمت یک فرد مشهور خاص گرایش پیدا می کنیم زیرا در آنها ویژگی هایی پیدا می کنیم که شبیه زندگی خودمان است. لیزا بهار، روان درمانگر در نیوپورت بیچ کالیفرنیا، می گوید: “بسیاری از اوقات آنها با تجربیات خود ما قابل تطبیق هستند، یا نشانگر بخشی از خود هستند که به طور کامل رشد نکرده اند.”

یک رابطه یک طرفه که نیازهای شخصی را برآورده می کند

دکتر جولیا برور توضیح می دهد: “رابطه ای که شما با یک فرد مشهور ایجاد می کنید دارای یک نام است:” رابطه بین کسی که احساسات شدیدی نسبت به یک فرد مشهور خاص، تیم ورزشی یا ستاره تلویزیونی(کابلی) دارد. بوکا راتن، از فلوریدا می گوید این یک رابطه یک طرفه و غیر متقابل است، “جایی که یک نفر انرژی عاطفی، علاقه و زمان را گسترش می دهد و طرف دیگر یا شخصاً کاملاً از وجود دیگری خبر ندارد.”

نشریات چاپی و آنلاین، و همچنین سایت های رسانه های اجتماعی می توانند درگیری عاطفی فرد را افزایش دهند، زیرا ابزار اضافی برای دسترسی به اطلاعات مربوط به یک فرد مشهور را فراهم می کند. بهار موافق است. “آنها با یک کلیک یک دکمه برای ما هستند و در بسیاری از موارد به ما پاسخ می دهند. قطع اتصال باعث قطع ارتباط آن شخص می شود و تنظیم آن برای برخی از افراد بسیار دشوار است. ”

برئور می گوید که مردم به دلایل زیادی از جمله روابط زیر چنین رابطه بین مردمی ایجاد می کنند:

• برای کنار آمدن بهتر با اضطراب و افسردگی خود

• برای فرار ذهنی از روابط یا موقعیتهای استرس زا در زندگی واقعی

• تجربه لذت سرگرم کننده

افراد مشهور به عنوان همتای حیاتی

حتماً تجربه کرده اید که وقتی خواننده ای فوت شده است، فقط سیل لحظات گوش دادن به آهنگش یادتان است.

هانسون می گوید برخی از افراد مشهور ممکن است “در دوران جوانی شما جای بگیرند.” بنابراین، وقتی یک فرد مشهور می میرد با لحظات قابل توجه زندگی مرتبط است که تأثیر عاطفی شدیدی دارند. هانسون خاطرنشان می کند: “نه تنها افراد مشهور به نقاط عطف رشد ما تزریق می شوند، بلکه آنها اغلب نقش یک مربی یا شخص حمایتی را که کمبود آن را داشتیم پر می کنند.” “ما برای پشتیبانی به آنها متوسل می شویم و آنها بخشی از زندگی ما می شوند. وقتی آنها می میرند، قسمتی از ما نیز می میرد. “

غم و اندوه افراد مشهور طبیعی است

این یک احساس کاملاً طبیعی است که در غم مرگ یک فرد مشهور احساس غرور کنید. بروئر می گوید: “احساس غم و اندوه پس از مرگ یک فرد مشهور به هیچ وجه غیرمعمول نیست زیرا وقتی یک فرد مشهور را دوست داریم یا آن را تحسین می کنیم، وابستگی های شخصی با آنها برقرار می کنیم.” “ممکن است یک فرد مشهور در زندگی ما نقش مهمی داشته باشد”، از جمله اینکه بخشی از شادترین یا غم انگیزترین لحظات زندگی ما باشد.

این از دست دادن ممکن است کاملاً ویرانگر باشد، بسته به خاطرات، چگونگی ارتباط یک شخص با شخص مشهور و چگونگی مرگ فرد مشهور. اگر این یک مرگ ناگهانی مانند رابین ویلیامز یا پرنسس دایانا باشد، بهار می گوید که یک فرد ممکن است دچار شوک، افسردگی یا حتی افکار عمیق طاقت فرسا در مورد خودزنی شود. وی می افزاید: “اگر بیماری پیش رونده ای بود که فرد برای آن آماده می شد و برای آن می جنگید، ممکن است تأثیر کمتری داشته باشد.”

چرا از مرگ سلبریتی ها ناراحت می شویم

علت ناراحتی برای مرگ افراد مشهور

نکاتی برای سوگ مرگ یک فرد مشهور

1- به خود فرصت دهید تا عزادار فرد مورد علاقه خود شوید، مراقب احساسات خود باشید و آنها را در درمان خود کشف کنید. حتی گاهی اوقات فانتوم ها یا صفحه رسانه های اجتماعی آنها مفید هستند. چه موقع نگران باشید: بهار پیشنهاد می کند، اگر نمی توانید به زندگی خود بازگردید، در تمرکز، غذا خوردن، گریه کردن ، یا فیصله دادن بر روی مرگ مشکل دارید، این زمان است که باید به فکر کمک گرفتن از یک متخصص باشید.

2. به خودتان فضا بدهید تا درد از دست دادن را احساس کنید و زندگی خود را همانطور که تجربه کرده اید تأمل کنید. بروئر می گوید، تماشای فیلمی که این سلبریتی در آن بازی کرده است یا پخش موسیقی که آنها ساخته اند پس از شنیدن خبر مرگ آنها به منظور ارج نهادن و احترام به آن شخص موجب ایجاد غم شدید می شود.

3. در زندگی خود تأمل کنید. وقتی یک فرد مشهور می میرد، می تواند ما را با این واقعیت هوشیارانه بیدار کند که هیچ کس از مرگ در امان نیست. این یادآوری این است که زندگی هر چقدر “خاص” باشد می تواند سریعاً از بین برود. هانسون می گوید، این می تواند به ما کمک کند تا نگاه تازه ای به دنیا و زندگی داشته باشیم.

4- علائم ذهنی و بدنی که موجب ناراحتی شما می شود را شناسایی کنید. بروئر می گوید:

• احساس ناباوری، شوک یا بی حسی

• خستگی یا مشکل خواب

• ابراز خشم یا کینه

• احساس غمگینی، پوچی یا تنهایی

• ناراحتی معده یا سردرد

اگر تحت تأثیر مرگ افراد مشهور قرار گرفته اید، مهم نیست که احساسات خود را نادیده بگیرید. هانسون می گوید: “احساس خود را بروز دهید و به خود اجازه دهید تا به طور سالم سوگ را بگذرانید.” “از دست دادن یک فرد یک فشار بزرگ است بنابراین مهم است که وقت خود را صرف کنید و غمگین شوید به گونه ای که برای شما و نیازهای شما مناسب باشد.”

دسته‌بندی‌ها