کارگاه صوتی روانشناسی عشق

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
150 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه صوتی روانشناسی عشق را برای دانلود در اختیار شما کاربران گرامی علاقه مند به مباحث روانشناسی قرار می دهیم.

در کارگاه صوتی روانشناسی عشق مدرس به صورت کاملاً علمی و با دیدی نوین به مبحث عشق از منظر روانشناسی می پردازد.کارگاه صوتی روانشناسی عشق یکی از کارگاه های علمی در زمینه بررسی و مطالعه موضوع عشق از دیدگاه روانشناسی می باشد.

عشق چیست؟

عشق حسی است که به معنای دوست داشتن شدید فرد یا چیزی است.همچنین احساسی عمیق، علاقه‌ای لطیف یا جاذبه‌ای شدید است که محدودیتی در موجودات و مفاهیم ندارد اما محدودیت در فکر و عملکرد دارد. حتی می‌تواند در حوزه‌هایی غیرقابل تصور ظهور کند.همچنین نوعی عاطفه در مورد دیگران یا جذابیت بی‌انتها برای دیگران است.

به‌طور کلی ” عشق” موضوعی بسیار پیچیده‌است که تاکنون نظرهای بسیار گوناگونی دربارهٔ آن مطرح شده‌است.

عشق، دو نوع احساس دارد. حس‌های شهوانی و حس‌های عمقانی یا (با عمق همیشگی. نامحدود life time) که می‌توانند جدا ازهم یا باهم به عنوان عشق ظاهر شوند.

احساس شهوانی: وقتی علاقه شدید به فرد مقابل، فقط به عنوان برطرف کننده احساس شهوت است. احساس شهوت ممکن است هر روز تکرار شود یا همان عشق ثانیه ای که با یک نگاه شهوت‌انگیز آغاز می‌شود.


حتما بخوانید:سمینار انسان و عشق

احساس عمقانی: در این حس با یک نگاه پاک و معصوم آغاز می‌شود و آرام آرام شدت می‌گیرد.

اما در کل عشق باور و احساسی عمیق، شدید و لطیفی است که با حس صلح‌دوستی و انسانیت مطابق است.با این وجود کلمه «عشق» در شرایط مختلف معانی مختلفی را بازگو می‌کند: علاوه بر عشق رمانتیک که آمیخته‌ای از احساسات و میل جنسی است، انواع دیگر عشق مانند عشق عرفانی و عشق افلاطونی، عشق مذهبی، عشق به خانواده، عشق به همسر، عشق به فرزند، عشق به دوست و … را نیز می‌توان متصور شد، در واقع این کلمه را می‌توان در مورد علاقه به هر چیز دوست داشتنی و فرح بخش، مانند فعالیت‌های مختلف و انواع غذا به کار برد. جملهٔ «عشق چیست؟» به زبان انگلیسی، “?What is love“، در سال ۲۰۱۲ میلادی، پرتکرارترین عبارت جستجو شده به این زبان در جستجوگر گوگل بوده‌است.

روانشناسی عشق چیست؟

عشق که توجه زیادی را از سوی جامعه و پژوهشگران حوزه روانشناسی عشق به خود جلب کرده است یک حالت عاطفی شدید بین زن و مرد است که شامل جذبه و کشش، شوق جنسی و توجه عمیق نسبت به دیگری می‌باشد. برای وجود عشق سه شرط عمده ذکر شده است:

وجود فردی است که در فرهنگ زمینه‌ای عاشق سوژه یا موضوع مناسبی برای احساسات عاشقانه در نظر گرفته شود. عشق بدون معشوق بی معنی است. اما تصویر و تعریف معشوق در فرهنگ‌های مختلف و نزد افراد گوناگون تفاوت دارد.
ظهور برانگیختگی احساسی و عاطفی که دارای مبنای فیزیولوژیک در انسان است و هر قدر بیشتر باشد شور و هیجان عاشقانه بیشتری تجربه خواهد شد.
سوم وجود عشق رمانتیک و رفتار عاشقانه به معنای امروزی آن در زمینه فرهنگی انسان است. عشق بر مبنایی طبیعی آغاز می‌شود اما می‌تواند به درجه‌ای از کمال برسد که با هر تجربه معنوی انسانی دیگر قابل مقایسه باشد.

یک رابطه عاشقانه چه ویژگی هایی دارد؟

زاک روبین یکی از نخستین روانشناسانی است که به روانشناسی عشق پرداخت. وی رابطه عاشقانه را دربردارنده چهار ویژگی اصلی زیر می‌داند:

  • افراد عاشق خود را نیازمند یکدیگر می‌دانند و در هنگام تنهایی، نخستین فکری که به ذهن آنها خطور می‌کند، یافتن طرف مقابل است.
  • آنها علاقمندی و دغدغه‌خاطر را تجربه می‌کنند و تمایل دارند که برای یکدیگر کاری انجام دهند.
  • آنها احساس اعتماد می‌کنند و معتقدند که می‌توانند با امنیت مطالب خود را به یکدیگر بگویند.
  • افراد عاشق تحمل خطاهای یکدیگر را دارند.

روبین دریافت کسانی که خود را عاشق توصیف می‌کنند، نسبت به سایر زوج‌ها زمان بیشتری به چشمان یکدیگر نگاه می‌کنند و ویژگی‌های بالا را در عمل نشان می‌دهند.

(آن کس که گفت بهر تو مردم دروغ گفت/ من راست گفتم که برای تو زنده‌ام)

منابع:

ویکی پدیا

وب سایت ستاره

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.