کارگاه درمان زود انزالی و مشکلات جنسی

کارگاه درمان زود انزالی و مشکلات جنسی
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
50 مگابایت
دسته بندی
200,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان کارگاه درمان زود انزال و مشکلات جنسی را برای دانلود در اختیار شما کاربران علاقه مند به مباحث روانشناسی و علوم رفتاری قرار می دهیم.

کارگاه درمان زود انزالی و مشکلات جنسی

کارگاه درمان زود انزالی و مشکلات جنسی به طور کامل مباحث مربوط به مشکلات جنسی و درمان آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

کارگاه های موجود در این مجموعه عبارتند از :

  • کارگاه درمان زود انزالی
  • سکس تراپی در اعتیاد
  • درمان روانکاوی مشکلات جنسی

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او منی خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود.


پیشنهاد ویژه:کارگاه آموزش سکس تراپی و درمان

اگر هر دو طرف در طلب بهبودی باشند، درمان موفقیت‌آمیز است، باید به فرد مذکر اجازه داد که اطمینان رسیدن به تحریک جنسی طولانی را داشته باشد و به طرف مؤنث هم باید یاد داد که خیلی زود و به آسانی تحت تأثیر قرار گیرد.

به طور طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین۵ تا ۱۰دقیقه (بسته به سن و شرایط جسمی فرد) متغیر و بطور متوسط ۵ دقیقه برای مردان جوان است. هر چند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تا رسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم به ویژه همزمانی ارگاسم طرفین از اهمیت برخوردار است.

علل و دلایل زود انزالی

از جمله مهمترین دلایل زود انزالی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

اضطراب و استرس

فشارهای روانی مختلفی که در فرد تنش و اضطراب به وجود می آورند می توانند منجر به تاخیر یا تعجیل در انزال شوند؛ بطور مثال درگیری های بین زوجین، ارگاسم نامناسب یا به ارگاسم نرسیدن شریک جنسی در روابط قبلی، نامناسب بودن زمان و مکان آمیزش همگی می توانند ایجاد تنش کنند و این تنش می تواند منجر به زودانزالی یا حتی دیر انزالی شوند.

کارگاه درمان زود انزالی و مشکلات جنسی

اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یکی از انواع ناکارآمدی جنسی است که فرد به نعوظ کامل نمی رسد یا نمی تواند در حالت برانگیختگی باقی بماند؛ این اختلال به دلیل ایجاد تنش در فرد و تاثیرات روانی مانند کاهش اعتماد به نفس و فیزیولوژیکی مثل عدم گردش خون مناسب و انقباض و انبساط های مداوم که دارد می تواند موجب کاهش کیفیت رابطه جنسی می شود و بر روی انزال اثر گذار باشد.

افسردگی

وجود افسردگی می تواند تاثیرات منفی روی فعالیت های هورمونی فرد داشته باشد و همچنین از پیامدهای افسرگی کاهش یا افزایش شدید میل جنسی است که می تواند روی کیفیت رابطه ی جنسی، ارگاسم و میزان تحریک جنسی اثرگذار باشد.

اشکال در سیستم هورمونی یا عصبی

اشکال در سیستم ورمونی یا عصبی یکی از عوامل پزشکی تاثیرگذار بروی کیفیت رابطه جنسی است، بالا و یا پایین بودن هورمون های جنسی می تواند بر روی میزان تحریک پذیری و کیفیت رابطه جنسی اثرگذار باشد.

بی توجهی اهمیت معاشقه پیش از آمیزش

عشق بازی و آماده سازی قبل از آمیزش می تواند از دلایلی باشد که از ارگاسم همزمان جلوگیری کند. چرا که تحریک ناکافی باعث می شود در حین آمیزش مرد به انزال نزدیک شود درحالی که خانم هنوز به اندزه کافی تحریک نشده تا بتواند ارگاسم را تجربه کند.

خود ارضایی 

خود ارضایی مردان از جمله مواردی است که در طولانی مدت و با انجام مکرر بیش از حد می تواند مشکلات جنسی برای فرد ایجاد نماید. خود ارضایی در حد نرمال برای فرد مشکلی ایجاد نمی نماید.

اثر مواد مخدر بر رابطه جنسی

متاسفانه در کشور ما یک باور غلطی وجود دارد و آن اینکه مصرف این مواد برای افزایش توانایی و تمایلات جنسی و درمان انزال زودرس بسیار خوب است. بعضی از افراد هم فکر می‌کنند دردهای جسمی‌شان را می‌توانند با مصرف تریاک کاهش دهند، در حالی که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای روی مسایل جنسی آنها تاثیر سوء خواهد گذاشت.


پیشنهاد برنا اندیشان:کارگاه سیر اعتیاد در افراد

اتفاقی که می‌افتد این است که مواد مخدری مانند تریاک خاصیت آرام‌بخشی دارند، در نتیجه حساسیت در فرد مصرف کننده کم می‌شود و وقتی این اتفاق می‌افتد، حساسیت در ناحیه تناسلی‌ هم کم شده و اگر فرد مبتلا به انزال زودرس باشد، مشکل‌اش در ابتدای مصرف این مواد حل می‌شود و می‌تواند مدت رابطه جنسی‌اش را افزایش بدهد اما به مرور در نتیجه مصرف این مواد، اضطراب در فرد بیشتر خواهد شد و برای اینکه بتواند به همان حالت برسد مجبور است میزان مصرف مواد و دفعات آن را افزایش دهد، در نتیجه هم وابسته می‌شود و هم مشکل انزال زودرس‌اش حل نمی‌شود و به مرور به مشکلات ثانوی جنسی هم مبتلا می‌شود.

منابع

حامی هنر زندگی

عصر ایران

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.