10 قدم برای موفقیت در امتحانات و یادگیری موثر و اصولی

10 قدم برای موفقیت در امتحانات و یادگیری موثر و اصولی

هر دانش آموزش می خواهد در امتحانات موفق باشد و همیشه نمرات بالایی را به دست آورد ولی برای رسیدن به چنین هدفی باید برنامه ریزی مفیدی داشته باشیم. به همین تصمیم گرفتیم تا در ایم بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان مقاله ای با عنوان 10 قدم برای موفقیت در امتحانات و یادگیری موثر و اصولی برای رسیدن به هدف را در اختیار شما علاقه مندان به مقالات علمی قرار دهیم. پس اگر تمایل دارید تا در امتحانات خود بهترین نمرات را به دست آورید تا انتهای مقاله 10 قدم برای موفقیت در امتحانات با گروه علمی برنا اندیشان همراه باشید.

10 قدم برای موفقیت در امتحانات و یادگیری موثر و اصولی برای رسیدن به هدف

در مقاله 10 قدم برای موفقیت در امتحانات شما با اصولی ترین تکنیک های کسب نمرات بالا در امتحانات آشنا خواهید شد و می توانید به صورت مفید و موثر در درس هایتان به موفقیت برسید.

10 قدم برای موفقیت در امتحانات

موفقیت در امتحان آرزوی هر دانش آموز است و هر دانش آموزی سعی در دستیابی به موفقیت دارد. دانشجویی که برنامه درسی خود را برنامه ریزی نمی کند باید رنج زیادی ببرد. بنابراین برنامه ریزی در مطالعه راهی برای موفقیت در امتحانات است. در زیر چند گام ذکر شده است که با انجام آنها می توانیم در امتحانات موفقیت کسب کنیم: برای مطالعه بیشتر به کارگاه آموزش کاهش اضطراب امتحان مراجعه فرمایید.

1. افراد خود را در اولویت قرار دهید

تمام موضوعات خود را لیست کنید و آنها را در اولویت قرار دهید و طول موضوع را تعیین کنید. به موضوعاتی که از نظر شما دشوار است وقت اضافی اختصاص دهید سوژه های خود را یادداشت کنید.همچنین پیشنهاد می شود تا به کارگاه آموزش هدف گذاری در زندگی مراجعه فرمایید.

2. فضای مطالعه خود را سازماندهی کنید

فضای مطالعه باید به اندازه کافی برای گسترش کتب درسی و یادداشت ها باشد باید نور کافی باشد و صندلی راحت باشد باید سکوت کامل برقرار باشد تا بتوانید به راحتی بر روی مطالعات خود تمرکز کنید.

3. زمان خود را سازماندهی کنید

وقت خود را بین همه موضوعات تقسیم کنید تمام مطالب دوره را مرور کنید و با توجه به طول و دشواری موضوع، زمان اختصاص دهید.

4. علاقه خود را در هر موضوع برای مطالعه متعادل حفظ کنید

شما نباید علاقه خود را برای مطالعه در همه موضوعات از دست بدهید روی همه موضوعات به طور مساوی تمرکز کنید. برای حفظ علاقه خود از روش های مختلفی برای یادگیری نمودارهای جریان و فیلم های گوش دادن به موضوعات مورد استفاده کنید.

آموزش روش های کاربردی برای موفقیت در امتحانات

10 قدم برای موفقیت در امتحانات

5. واقع بین و خلاق باشید

واقع بین باشید و به دنبال برقراری تعادل در برنامه زندگی خود با زندگی اجتماعی و سرگرمی های خود باشید اما همچنین زمان استراحت را در نظر بگیرید. خلاقیت می تواند به شما کمک کند روشهای مختلفی را برای یادگیری اتخاذ کنید. گروه های خود را با دوستان خود سازمان دهید تا ایده ها و خلاقیت ها را به اشتراک بگذارید.

6. برگه های آزمون قبلی خود را بررسی کنید

همچنین می توانید برگه های آزمون قبلی را بررسی کنید این به شما کمک می کند تا الگوی معاینه و تمرین عملی را درک کنید.

7. ورزش کنید

ورزش روزانه حداقل 30 دقیقه پیاده روی می تواند مفید باشد بدن فعال و گرم انرژی شما را تقویت می کند.

8. غذای مغذی مصرف کنید

غذاهای مقوی مانند ماهی، آجیل، ماست، دانه ها و بلوبری را انتخاب کنید که به حافظه کمک می کند. قبل از امتحان وعده های غذایی خوبی بخورید که باعث کندی آزاد شدن انرژی می شود. برای آگاهی بیشتر به مقاله رژیم غذایی سالم مراجعه فرمایید.

9. ذهن خود را آرام کنید

برای داشتن یک برنامه مطالعه موثر و بهتر، آرامش ذهن لازم است. ذهن خود را خنک نگه دارید در آماده سازی امتحان عجله نکنید زیرا ذهن متشنج نتایج بهتری نخواهد داشت. برای مطالعه بیشتر به پکیج آموزش آرامسازی مراجعه فرمایید.

10. مقدار زیادی آب بنوشید

به عنوان نکته آخر مقدار زیادی آب بنوشید. بدن شما را هیدراته نگه می دارد. در یک بدن که دارای آب کافی است مغز در بهترین حالت کار می کند.

دسته‌بندی‌ها