خیانت همسر چه نشانه هایی دارد؟

خیانت همسر چه نشانه هایی دارد؟

آیا می‌دانید که خیانت کردن زنان و مردان چه نشانه‌هایی دارد؟ افسانه خیانت مردان به شریک زندگی خود به دلیل کاهش میلی جنسی منسوخ شده است. در‌واقع علم بیان می‌کند که زنان بیشتر با تک همسری مبارزه می‌کنند. چرا که در اتاق خواب حوصله‌شان سر می‌رود و تمایل به تنوع جنسی دارند و این در حالی است که برخی میل آن‌ها را خفه می‌کنند و عده‌ای دیگر نیز خیانت می کنند. در این قسمت از برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله‌ای کامل در خصوص نشانه‌های خیانت زنان را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به مطالب روانشناسی قرار دهیم.

خیانت کردن زن

تشخیص دادن زن خیانت‌کار با زن وفادار به دلیل مهارت هایی که آن‌ها در زندگی به آن عادت کرده‌اند امری سخت و دشوار است. اما سؤال اینجاست که اگر زنان خیلی هوشمندانه خیانت شان را مخفی می‌کنند مردان چگونه باید این امر را تشخیص دهند که آیا واقعاً همسرشان به آن‌ها خیانت می‌کند و یا چنین موضوعی وجود ندارد. تمام افراد لغزش های فرویدی می‌کنند اما باید بدانیم که این کار به صورت مداوم رخ نمی دهد. اگر هنگامی که شما با همسرتان در رختخواب هستید و زنتان شما را با نام دیگری صدا می‌زند نشان می‌دهد که او در حال خیانت به شماست.

خیانت همسر چه نشانه‌هایی دارد؟

هنگامی که شما برای بار اول ازدواج کردید، همسرتان معتمدترین فرد به شماست. ممکن است شما هنگامی که با یکدیگر هستید و کارهای مختلفی مانند سینِما رفتن، دانشگاه رفتن و … انجام می‌دهید بسیار خوشحال باشید. اما اگر این روند متفاوت باشد و شما هیچ علاقه‌ای به انجام کارهای دو نفره ندارید باید بدانید که طلاق عاطفی یا همان طلاق ذهنی آغاز می‌شود. برای مطالعه بیشتر به مقاله اعتماد بعد از خیانت مراجعه فرمایید.

شایان ذکر است که در طول زندگی ممکن است که علاقه زوجین نسبت به یکدیگر کاهش یابد اما این موضوع موقتی بوده و بعد از مدتی شرایط به قبل باز می گردد. اما زمانی که یکی از طرفین از ایجاد رابطه با همسرش اجتناب می‌کند به این معناست که دیگر علاقه‌ای به این زندگی ندارد و همین موضوع به مرور زمان شرایط خیانت را فراهم می‌کند.

نداشتن صمیمیت و رابطه جنسی

اولین نشانه خیانت همسر این است که میل و رابطه جنسی بین زوجین به طور کامل از بین می‌رود. یعنی همسر خیانتکار شما دیگر میلی به شما نداشته و تمام درخواست های جنسی شما را به طور کامل رد می‌کند. اگر همسر شما که تصمیم به خیانت دارد در رابطه به شما نشان می‌دهد که شما انتخاب او نیستید و این باور در گرمای وجود شخص نیز به طور واضح مشخص است.

اگر شما به احساسات درونی تان تکیه کنید می‌توانید در هنگام مقاربت با او متوجه شوید که احساسات اصلی بین فردی از بین رفته است و هنگامی که گرما و اشتیاق در رابطه جنسی از بین برود زمینه‌های خیانت نیز فراهم می‌شود.

چرا زن و شوهر به هم خیانت می کنند؟

تحمل پایین

یکی دیگر از نشانه‌های خیانت زوجین این است که در مقابل مشکلات زندگی تحمل پایینی دارند و تمایلی به جنگیدن برای حل مشکلات را ندارند. شایان ذکر است که مشکلات در تمام زندگی ها وجود دارد و بهترین زوجین نیز در طول زندگی‌شان با هم دچار مشکلاتی می‌شوند. اما این شرایط باعث نمی‌شود تا آن‌ها از یکدیگر دلزده شوند و دوش به دوش هم تلاش می‌کنند تا مشکل ایجاد شده را رفع نمایند.

بنابراین باید بدانید که زندگی ارزش جنگیدن دارد و صرفاً هر اختلافی نباید باعث بروز مشکل در بین شما گردد. هنگامی که همسر شما مدام بدخلقی می‌کند و نسبت به هر موضوعی تحریک پذیر است نیز نشان می‌دهد که همسر شما در حال خیانت است. شایان ذکر است که یک همسر خیانتکار آنقدر به چیزهایی که از رابطه زناشویی خود به دست می‌آورد وابسته می‌شود که دیگر محبتی را که زمانی به شما داشت، ندارد. همچنین پیشنهاد می‌شود به کارگاه روانشناسی درمان خیانت زناشویی مراجعه فرمایید.

حساسیت به تلفن همراه

از دیگر نشانه‌های خیانت همسر، نیاز شدید به حریم خصوصی برای صحبت با تلفن همراه است. همچنین او بر روی تلفن همراهش رمز می‌گذارد و فایل‌های سیستم و موبایلش را مخفی می کند. ممکن است تلفن دومی نیز داشته باشد که آن را در جایی مخفی کرده باشد. بنابراین اگر شما متوجه شدید که همسرتان چنین رفتارهایی را از خودش نشان می‌دهد و همچنین تا دیر وقت در سرکار می‌ماند و دیگر به منزل می‌آید به این معناست که مشکلی ایجاد شده است.

در چنین شرایطی باید احتیاط نمایید و مراقب باشید که فریب توجیه های او را نخورید. در‌واقع همسر خیانتکار توجیه می‌آورد که من تا دیر وقت کار می‌کند تا دیر به خانه بیایم و مشکلاتی که بین ما وجود دارد را مشاهده نکنیم. در حالی که این موضوع کاملاً فریب است و مشکلی در جای دیگری وجود دارد. در‌واقع او از چنین زمان هایی استفاده می‌کند که بتواند به قرارهای احساسی و عاشقانه اش برسد.

عدم پایداری در شخصیت فرد

گاهی اوقات ممکن است که شما نیمه های شب از خواب بیدار شوید و به ناگاه متوجه شوید که همسرتان گم شده و در سر جایش نیست. به عبارت دیگر یک همسر خیانتکار اغلب اوقات شب‌ها نیز در بیرون از خانه می‌ماند تا بتواند به تماس ها و پیامک های خودش ادامه دهد.

همچنین نیازش به تلفن همراه بسیار افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع یکی از نشانه‌های خیانت همسر است. تغییر وضعیت او در شبکه‌های اجتماعی نسبت به رابطه‌ای که با شما دارد نیز می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های خیانت باشد. در‌واقع یک همسر خیانت‌کار در پروفایل هایی که دارد به نحوی رفتار می‌کند تا به دیگران نشان دهد که آماده است تا وارد یک رابطه جدید شود.

خیانت همسر چه دلایلی دارد؟

فردی که به همسرش خیانت کرده است از احساس عدم تشکر و قدردانی و مورد بی مهری قرار گرفتن همسرش شکایت دارد و از اینکه چرا مانند گذشته او را دوست ندارد احساس غمگینی می‌کند. اما این موضوع صرفاً یکی از مواردی است که به عنوان نشانه خیانت محسوب می‌شود. این در حالی است که سایر فعالیت‌های هیجان انگیز نیز باعث بروز چنین مشکلاتی بین افراد می‌شود و ما شاهد خیانت بین زوجین هستیم.

استفاده زیاد از اینترنت

اینترنت یکی از ابزارهایی است که امروزه باعث تسهیل شرایط خیانت شده است. یعنی افراد از طریق اینترنت خیلی راحت با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنند و ممکن است ساعت‌ها با یکدیگر گفتگو کنند. با اینکه در کنار هم نیستند اما در شبکه‌های مجازی ساعت‌های طولانی را با هم می‌گذرانند.

همچنین در فضای اینترنت وب سایت‌هایی وجود دارد که در این زمینه فعالیت می‌کنند و در‌واقع افراد جدید را با یکدیگر آشنا می‌کند. بنابراین اینترنت می‌تواند باعث شود تا روابط بسیاری شکل بگیرد که خیلی از آن‌ها آسیب زا و ناسالم است.

عدم توانایی در برخورد با مشکلات

یکی از عوامل اصلی خیانت همسر این است که نمی‌توانند در مقابل مشکلات مقاومت کنند. در‌واقع هنگامی که مشکلی در زندگی رخ می‌دهد خیلی سریع موضع بهانه می‌گیرند که تمامی مشکلات تقصیر فرد مقابل است و خودشان هیچ نقشی در زندگی ندارند.

تحقیقات مختلفی که در این زمینه انجام شده است نشان می‌دهد که همسر خیانتکار، فردی را در بیرون یا محیط کار برای خودش پیدا کرده است که همواره با او درد و دل می‌کند و مشکلات زندگی‌اش را با او در میان می‌گذارد و فکر می‌کند که وقتی با او صحبت می‌کند احساس خوبی دارد. لازم به ذکر است که بسیاری از خیانت ها در محیط کار رخ می‌دهد که همکاران دلسوز به آن‌ها تکیه می‌دهند. برای آموزش بیشتر به کارگاه زوج درمانی برای خیانت زناشویی مراجعه فرمایید.

اعتیاد به مواد مخدر

اعتیاد به الکل یا مواد مخدر یکی از علل رایج خیانت های زناشویی است. چرا که اغلب اعتیادها باعث می‌شود تا عادت‌های غلطی مانند دروغ گفتن، تقلب و دزدی در فرد ایجاد شود. در‌واقع استفاده بیش از حد الکل و سایر مواد مخدر باعث می‌شود تا افراد رفتارهای غیر منطقی داشته باشند و در نتیجه هیچ کنترلی بر روی زندگی‌شان نداشته باشند. در نتیجه افراد می‌توانند به راحتی تسلیم موقت شیفتگی شوند و از شریک زندگی‌شان دور می‌شوند.

کسالت

یکی دیگر از دلایل اصلی خیانت های زناشویی کسالت و بی میلی نسبت به زندگی است. شایان ذکر است که وقتی افراد وارد مسیر خاصی از زندگی می‌شوند بخش زیادی از هیجان‌های زندگی‌شان را از دست می‌دهند و در نتیجه شرایط خیانت افزایش پیدا می‌کند. زیرا او به این باور رسیده است که زندگی فعلی‌اش کسالت بار و بی‌معنی است و باید رنگ و بوی جدیدی به زندگی‌اش بدهد.

در‌واقع بسیاری از مردم برای آنکه از کسالت های زندگی‌شان فرار کنند وارد روابط جدیدی می‌شوند و از افراد جدید به عنوان سرگرمی استفاده می‌کنند. همین شرایط باعث می‌شود تا در نهایت فرد به شریک زندگی‌اش خیانت کند و بدون آنکه کار خاصی انجام دهد خیانت رخ می‌دهد.

خیانت زن چه مراحلی دارد؟

در ابتدا باید اشاره شود که خیانت به صورت‌های فیزیکی و غیر فیزیکی است. اغلب خیانت ها با رفتارهای فیزیکی و صمیمی آغاز می‌شود. همواره به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از افراد خیانتکار هرگز با فرد مورد علاقه شان تعامل و رابطه فیزیکی ندارند. زیرا خیانت دارای لایه‌هایی است که می‌تواند به یک رابطه آسیب وارد کند.

مراحل اولیه خیانت

قبل از آنکه افراد نسبت به هم خیانت کنند از نظر ذهنی از یکدیگر جدا می‌شوند. ممکن است این رفتار آگاهانه یا ناخودآگاه باشد. زیرا برخی افراد احساس می‌کنند که در زندگی‌شان چیز گمشده ای دارند و همواره برای پیدا کردن آن در حال تلاش هستند. از این رو برای پیدا کردن عنصر گمشده شان به دنبال فرد دیگری هستند و در روال همین مسیر خیانت رخ می دهد.

بعد از خیانت

لازم به ذکر است که مراحل غم و اندوه مانند مراحل خیانت همواره به صورت خطی نیست. مثلاً ممکن است فرد خیانت خرد انجام دهد. به این صورت که در ابتدا خیانت عاطفی است و به مرور زمان تبدیل به خیانت فیزیکی می‌شود. گاهی اوقات ممکن است در ابتدا خیانت مجازی باشد و سپس به یک خیانت فیزیکی تبدیل شود.

فردی که همواره در حال خیانت کردن است به شکل‌های مختلفی از رابطه فعلی‌اش خارج می‌شود و اصلاً برایش مهم نیست که قرار است چه اتفاقی برایش رخ دهد. به این صورت که جرقه ای در فرد شکل می‌گیرد و تمامی رفتارهایش به صورت ناگهانی تغییر می‌کند.

کنار آمدن با خیانت همسر

همانطور که می‌دانید ایجاد اعتماد بعد از خیانت‌، امری سخت و بسیار دشوار است. چرا که هر دو طرف باید تصمیم به بازسازی رابطه بگیرند و بخواهند که اعتماد و اتصال مجدد را به زندگی‌شان بازگردانند. به عبارت دیگر همسر خیانتکار باید تمایل داشته باشد که رابطه‌اش را تمام کند و تمام جزئیات را با همسرش در میان بگذارد تا بتواند خودش را به خوبی اثبات کند. همسر خیانتکار باید فرایند اعتماد سازی را جدی بگیرد و دیگر کارهای اشتباه گذشته‌اش را انجام ندهد.

عدم سرزنش خود

ممکن است دلایل همسرتان برای خیانت همواره واضح و روشن نباشد. از این رو شروع به سرزنش خودتان می‌کنید و تمام تقصیرها را به گردن خودتان می اندازید. به عنوان مثال ممکن است با خودتان فکر کنید که با او رفتار خوبی نداشته باشید و در اتاق خواب به خوبی با او برخورد نکرده اید. یعنی احساس می‌کنید که همواره به کارتان اهمیت داده‌اید و همین موضوع باعث شده است تا وقت نداشته باشید که به رابطه تان توجه داشته باشید.

اما به یاد داشته باشید که چنین کارهایی هرگز نمی‌تواند صرفاً باعث خیانت شود و شما نباید خودتان را به خاطر مشکلاتی که پیش آمده است سرزنش کنید. با اینکه مشکلی که رخ داده است نیاز به بررسی دارد و ممکن است شما نیز تا حدودی در آن نقش داشته باشید. اما هرگز نباید به این صورت فکر کنید که صرفاً مشکل از سمت شما بوده است و همسرتان هیچ گونه مشکلی نداشته است.

نداشتن وسواس نسبت به فرد سوم

در خیانت هرگز به فرد ثالث آسیب وارد نمی شود. در این شرایط فرد سوم بهترین فرد برای شخص بوده و هیچ وسواسی نسبت به او در ذهن فرد شکل نمی گیرد. در‌واقع چنین رفتارهایی نشان می‌دهد که فرد خیانتکار از رابطه و زندگیش فعلی‌اش ناراضی است. به یاد داشته باشید که اگر تمام تمرکزتان را بر روی فرد ثالث قرار دهید دیگر نمی‌توانید به زندگی خودتان فکر کنید.

شناخت دلایل اصلی خیانت زوجین به یکدیگر

همواره به این نکته توجه داشته باشیم که فرد ثالث از نظر شخصی که به همسرش خیانت کرده است هیچ مشکلی ندارد و هنگامی که با او صحبت می‌کند احساس خوبی به دست می‌آورد که این کار صرفاً موقتی بوده و نمی‌تواند تمامی مشکلات مربوط به رابطه شخص را رفع کند. همچنین پیشنهاد می‌شود به مقاله تست میل جنسی زوجین مراجعه کنید.

عدم تلاش برای منطقی نشان دادن

هنگامی که خیانت رخ می دهد، فردی که مورد خیانت واقع شده است تلاش نمی‌کند که مشکل ایجاد شده را به صورت منطقی تحلیل کند. زیرا همواره با خود فکر می‌کند که چون همسرش کارش را از دست داده است دست به چنین کاری زده است. شما باید چرندیات را کنار بگذارید و به فکر حل مشکل باشید تا بتوانید وارد مسیر صحیح زندگی شوید.

اما فکر نکنید که بهانه جویی برای همسرتان راه رسیدن به آن است. وقتی همسرتان تصمیم به خیانت گرفت چه اتفاقی در ذهنش افتاد و همین موضوع می‌تواند منطق را به چالش بکشد. زمان زیادی را صرف تلاش برای یافتن یک دلیل کامل برای اینکه چرا این اتفاق افتاده است نکنید و در عوض بر روی حرکت به سمت جلو کار کنید.

باخبر نکردن دیگران

در شرایط خیانت ممکن است آنقدر عصبانی باشید که بخواهید موضوع را به تمامی افراد بگویید و دیگران را در این باره مطلع کنید. گاهی حتی ممکن است احساسات شما آنقدر شدید باشد که خواهید حتی آن را در فضای مجازی نیز نشان دهید. اما باید بدانید که ممکن است فرصتی برای آشتی وجود داشته باشد و شما نباید یا انجام کارهای اشتباه، زندگی‌تان را تباه کنید.

درست است که مشکل بزرگی در زندگی‌تان رخ داده است اما باید به یاد داشته باشید که در این شرایط همواره شما باید با افرادی مناسب مانند روانشناس و مشاوره گفتگو کنید که بتواند کمک مفید به شما ارائه کند. با اینکه جار زدن مشکل ممکن است در ابتدا به شما احساس خوبی دهد اما در ادامه مشکلات فراوانی را برای شما ایجاد می کند.

به یاد داشته باشد که وقتی مشکلی برای شما ایجاد می‌شود در مرحله اول خودتان را کنترل کنید و هرگز آن را برای دیگران جار نزنید. شایان ذکر است که افراد غیر متخصص در این زمینه هیچ کمکی به شما نمی‌توانند بکنند و گفتن موضوع نیز هیچ کمکی به شما نمی کند. به همین دلیل هرگز در رابطه با مسائل مهم زندگی‌تان با افراد عادی و غیر متخصص مشورت نکنید. زیرا در همین موضوع خیانت ممکن است کاری کنند که زندگی شما به طور کلی نابود شود. این در حالی است که ممکن است شما بتوانید به کمک همسرتان و مراجعه به روانشناس مشکل ایجاد شده را درمان کنید.

دسته‌بندی‌ها