تاثیر قانون باور و استفاده از آن در زندگی

تاثیر قانون باور و استفاده از آن در زندگی

شاید قانون باور را شنیده باشید و همواره بسیاری از افراد در مورد آن سخنرانی کرده اند و کتاب های زیادی راجع به قانون باور نوشته شده است. اما آیا به صورت دقیق با این قانون آشنا هستید و میدانید چه تاثیری دارد؟ در واقع قانون باور یکی از قوانین نانوشته طبیعت و کائنات است که می تواند باعث شود شما به تمام رویاهایتان برسید و یا آنکه دست و پای شما را ببندد و شما را در اعماق رنج و فلاکت نگهدارد.

در این بخش از وب سایت برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان تاثیر قانون باور و استفاده از آن در زندگی را در اختیار شما علاقه مندان به مقالات مربوط به موفقیت و قانون جذب قرار دهیم تا بتوانید با یادگیری اصول مربوط به این قانون بی نظیر به هر آنچه که می خواهید برسید.

پس تا انتهای مقاله با مجله علمی برنا اندیشان همراه باشید تا متوجه شوید چرا با این که برای کارهایتان به درستی برنامه ریزی می کنید ولی باز هم با درب های بسته مواجه می شوید و نمی توانید به شکل مطلوبی به خواسته هایتان برسید.

قانون باور چیست و چگونه کار می کند؟

اگر بخواهیم در مورد هر موضوعی صحبت کنیم ابتدا لازم است تا عناصر درونی آن را به دقت مورد بررسی قرار دهیم. در این جا لازم است تا بدانیم که قانون چیست و چرا کلمه قانون را به این موضوع نسبت می دهیم.پیشنهاد می شود تا مقاله قانون مورفی را مطالعه نمایید.

همانطور که می دانید قانون یعنی قواعد و اصولی که در هر شرایطی برای تمامی افراد یکسان است. با این که این تعریف فقط یک تعریف ساده از قانون است ولی باید اشاره شود که قانون باور دقیقا به همین شکل است و برای تمامی افراد به یک شکل عمل می کند.

به عنوان مثال افرادی که مثبت نگر هستند همواره در زندگی شخصی شان در موقعیت های خوب قرار می گیرند و به موفقیت های خوبی دست پیدا می کنند. در مقابل نیز افرادی قرار دارند که همواره منفی نگر بوده و تمامی انرژی های منفی را به سمت خودش فرا می خواند و بر طبق قانون باور همواره در زندگی با سختی ها و رنج هایی مواجه می شود که باعث شکست او می شود.

در کلیپ زیر به صورت کامل در مورد نحوه استفاده صحیح از قانون باور برای جذب عشق و پول با شما عزیزان گفتگو می کنیم.

بنابراین باید توجه داشته باشید که قانون باور برای تمامی افراد برابر است و خود انسان است که باید باورهایش را تغییر دهد و به آنها دستور دهد که چگونه عمل کنند.

آشنایی با اصول قانون باور

اگر شما به قانون باور اعتقاد راسخ داشته باشید می توانید راز بزرگ جهان هستی را کشف کنید. اینکه انسان ها از قدرت ماورایی قانون باور به چه شکلی استفاده کنند کاملا در اختیار خودشان است. به همین دلیل لازم است تا با اصول قانون باور به طور کلی آشنا شوید تا بدانید که چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

قانون باور هرگز تغییر نمی کند

از زمانی که جهان هستی آفرید شده است، قانون باور وجود داشته و هنوز هم وجود دارد و هیچ تغییری در ماهیت آن ایجاد نشده است. زمانی که تاریخ ادیان را مطالعه می کنیم به طیف های وسیعی از قانون باور برمی خوریم. به عنوان مثال دعا و مناجاتی که در تمامی ادیان انجام می شود نمونه هایی از قانون باور هستند.


پیشنهاد ویژه : پکیج جامع آموزش قانون جذب


زمانی که انسان ها دعا می کنند در واقع فرکانس هایی را به سمت کائنات ارسال می کنند و اگر فرد دعا کننده به چیزی که می خواهد واقعا باور داشته باشد و از صمیم قلبش به آن معتقد باشد خداوند به درخواست او پاسخ می دهد.پیشنهاد می شود تا مقاله خروج از منطقه امن ذهنی را مطالعه کنید.

پس به یاد داشته باشید که تمام دعاها و نیایش هایی که انسان ها انجام می دهند در واقع همان قانون باور است و درخواستی است که آن ها از کائنات دارند. در تمامی ادیان الهی نیز آمده است که هر کس بر انجام کاری اراده کند جهان هستی به او پاسخ خواهد داد.

برابر بودن باورهای مثبت و منفی در قانون باور

نکته بسیار مهمی که در قانون باور وجود دارد این است که افکار منفی و مثبت در نظام قانون باور هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و زمانی که شما افکار مثبتی را در ذهنتان پرورش می دهید کائنات همان را به شما برمی گردانند و اگر هم فردی منفی گرا باشید مطمئن باشید که شکست ها و ناامیدی ها در انتظارتان هستند. بنابراین این شما هستید که مشخص می کنید چه اتفاقی برایتان بیفتد و کسی در این موضوع دخیل نیست.

قانون باور وعده ای الهی است

برخی افراد نگاه تردید آمیزی نسبت به قانون باور دارند و گمان می کنند که این قانون را خود انسان درست کرده است و هرگز نمی توان با استفاده از این قانون به خواسته ها رسید. اما باید اشاره شود که خداوند در آیه ۱۱ سوره رعد می فرماید :

لَهُ مُعَقِّبَاتٌ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ یَحْفَظُونَهُ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ ۗ وَإِذَا أَرَادَ اللَّهُ بِقَوْمٍ سُوءًا فَلَا مَرَدَّ لَهُ ۚ وَمَا لَهُمْ مِنْ دُونِهِ مِنْ وَالٍ.

ترجمه آیه : برای انسان از پیش رو و پشت سر، مأمورانی است که همواره او را به فرمان خدا [از آسیب ها و گزندها] حفظ می کنند. یقیناً خدا سرنوشت هیچ ملتی را [به سوی بلا، نکبت، شکست و شقاوت] تغییر نمی دهد تا آنکه آنان آنچه را [از صفات خوب و رفتار شایسته و پسندیده] در وجودشان قرار دارد به زشتی ها و گناه تغییر دهند. و هنگامی که خدا نسبت به ملتی آسیب و گزند بخواهد [برای آن آسیب و گزند] هیچ راه بازگشتی نیست؛ زیرا برای آنان جز خدا هیچ یاوری نخواهد بود.

پس به یاد داشته باشید که قانون باور یک وعده الهی است و لازم است تا انسان به دورن خودش نگاهی عمیق بیندازد تا بتوانید به نور امید دست یابد.

قانون باور و قانون جذب

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که قانون باور هرگز به این معنا نیست که انسان ها فقط باید به چیزهایی که می خواهند باور داشته باشند، بلکه لازم است تا با اراده ای پولادین به سمت خواسته هایشان نیز حرکت کنند. چرا که قانون باور مقدمات اصلی راه را برای شما فراهم می کند و شما باید با اراده ای قوی و سعی و تلاش برای چیزهایی که می خواهید به اهدافتان دست یابید. پیشنهاد می شود تا به پکیج آموزش شکرگزاری مراجعه فرمایید.

باور چیست؟

به طور کلی باور همان ذهنیتی است که شما دارید و به کلیت آن اعتقاد دارید. این باورها می توانند شامل تمام خوبی ها، بدی ها، نکات مثبت و منفی، زشت و زیبا و بسیاری دیگر از موارد باشد که در ذهن هر انسانی وجود دارد.


پیشنهاد ویژه : مجموعه کامل پکیج های موفقیت


به طور مثال ممکن است یک موضوع از دیدگاه یک انسان کاملا زشت و ناپسند باشد و همان موضوع از دید یک فرد کاملا عادی تلقی شود. با توجه به نکاتی که گفته شد می توانیم این طور نتیجه گیری کنیم که باورهای هر شخص باعث می شود تا دنیای او شکل بگیرد.

در رابطه با قانون باور باید اشاره شود که به تمامی تفکرات فرد پیرامون خود، زندگی، آینده و دنیا توجه می شود و بر طبق آن شما به هر چیزی که باور داشته باشید همان برایتان اتفاق می افتد.

بنابراین قانون باور چیزی شبیه به قانون جذب است و به شما می گوید که هر چیزی که در ذهنتان است را برایتان رقم می زنم. پس با توجه به نحوه عملکرد قانون باور می توانیم بگوییم که این قانون تاثیر شگرفی بر زندگی انسان دارد.

نگاهی به باورهای مثبت و منفی در زندگی

با توجه به تعریف قانون باور می توانیم بیان کنیم که اگر شما در ذهنتان باورهای مثبت و عالی را پرورش دهید بدون شک اتفاقات خوب برایتان خواهد افتاد و برعکس اگر باورهای زشت و منفی ذهنتان را تسخیر کرده باشد چیزی جز حسرت و رنج برایتان به وجود نمی آید.


پیشنهاد ویژه : پکیج آموزش جامع کوچینگ ثروت


شاید شما هم دیده باشید که افراد با استعدادهای بالا مدام خودشان را سرزنش می کنند و دست آوردهایشان را زیر سوال می برند و با این که توانایی هایی بالایی دارند ولی همواره خودشان را فردی ضعیف و شکست خورده در نظر می گیرند.

نگاهی به تاثیر قانون باور

این افراد همواره باور دارند که به آن ها هیچ توجهی نشده است و جامعه حق آن ها را پایمال کرده است. حال نکته ای که بسیار مهم است بحث تاثیر این افکار بر روی کائنات و پاسخ آن به شماست. چرا که تمامی این افکار به کائنات دستور می دهد که من از تو چه می خواهم و او نیز دقیقا تمامی خواسته های درون ذهنتان را برایتان مقدر خواهد کرد.

رابطه قانون باور و قانون جذب

ممکن است برخی از افراد بیان کنند که قانون باور در حقیقت همان قانون جذب است ولی به این شکل نیست و این دو قانون به کلی از یکدیگر جدا هستند و تعاریف متفاوتی برای آن ها وجود دارد. باید اشاره شود که قانون باور در واقع یکی از ارکان اساسی قانون جذب است.


پیشنهاد ویژه : پکیج کامل آموزش جملات تاکیدی


فرایند قانون باور و قانون جذب به این شکل است که انسان از طریق باور و ذهنیتی که دارد آینده و شرایط زندگی اش را مشخص می کند و بعد از آن قانون باور باعث می شود تا زمینه های قانون جذب برای انسان فراهم شود و در نتیجه این فرایند توسط قانون جذب به پایان می رسد. به این شکل که قانون جذب تمامی باورهای فرد را به سمت دنیای او جذب می کند و ذهنیت هایی که او به آن ها باور داشته است را به عینیت تبدیل می کند.

چرا گاهی اوقات باورهای ذهن به واقعیت تبدیل نمی شود؟

یکی از موضوعاتی که در رابطه با قانون باور وجود دارد این است که با این که فرد همواره ذهنیت و افکار مثبت را در خودش پرورش می دهد و مطمئن است که قطعا موفق خواهد شد همه چیز بهم میخورد و فرد شکست می خورد و شرایط آن طور که در نظر دارد پیش نمی رود.


پیشنهاد ویژه : سمینار موفقیت استر هیکس


مطابق با تعریفی که در رابطه با قانون باور وجود دارد شخصی که باورهای مثبتی دارد و برای آن به درستی برنامه ریزی می کند باید به نتیجه برسد ولی گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد و همین مورد باعث شده است تا بسیاری افراد قانون باور را به چالش بکشند.

واقعا چرا در قانون باور چنین اتفاقی می افتد. در رابطه با این موضوع باید بیان شود که عملکرد قانون باور بسیار پیچیده است. به طور خلاصه اگر بخواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم باید اشاره شود که افکار و باورهای انسان در کائنات فرکانس هایی را ایجاد می کند و این موضوع در متافیزیک کاملا تایید شده است.

بنابراین زمانی که انسان در ذهن و فکر خودش چیزی را می خواهد، این فکر در قالب فرکانس به کائنات منتقل می شود و باعث می شود تا بر طبق آن قانون جذب کارهایی که بر عهده دارد را انجام دهد. ولی سوالی که پیش می آید این است که با توجه به این شرایط چرا این اتفاق نمی افتد و قانون باور در برخی موارد به درستی عمل نمی کند؟ در ادامه به عواملی که باعث می شود تا با وجود فراهم بودن تمامی شرایط باز هم قانون باور عمل عمل نکند اشاره خواهیم کرد.

تظاهر فرد به باور

کائنات کاملا بر احوالات انسان آگاه است و می داند که طلب انسان حقیقی است و یا خیر. زمانی که انسان به آن چیزی که می خواهد باور نداشته باشد و در رابطه با رسیدن به آن شک داشته باشد قانون باور در مورد او عمل نخواهد کرد. جهان هستی از خالق خودش تبعیت می کند و کاملا قدرت ماورایی دارد و به ذهنیات شما احاطه کامل دارد و می داند که شما چه می خواهید.


پیشنهاد ویژه : پکیج جامع راز هستی


کاملا میتواند بفهمد که شما در رابطه با باوری که در ذهن دارد چقدر مطمئن هستید و آیا اراده ای قوی دارید و یا اراده شما ضعیف است. بنابراین شما نمی توانید جهان هستی را فریب دهید، چرا که کائنات کاملا هوشمندانه بر احوالات انسان آگاه است و اگر شما در رابطه با خواسته تان مطمئن نباشید و فقط تظاهر به باور کنید به نتیجه ای نخواهید رسید.

سست بودن اراده فرد

در ابتدای راه فرد آنچنان باور و ذهنیتی قوی دارد که هیچ کس و هیچ چیز نمی تواند مانع او شود. ولی در ادامه راه دچار شک و تردید می شود و به دلش تردید راه می دهد. به همین خاطر قدرت باور فرد ضعیف می شود و با بن بست برخورد می کند و کائنات نیز اجازه نمی دهد که فرد به آنچه خواسته است دست یابد.

آیا باورهای ذهن انسان اکتسابی است و یا ذاتی؟

همانطور که اشاره کردیم، باورها و افکار انسان به صورت انحصاری است و تفکرات هر فرد دنیای ذهنی او را تشکیل می دهد و انسان ترکیبی از افکار، احساسات و نگرش هایی است که ذهنش را احاطه کرده اند. تمامی افکار و باورهای انسان تحت تاثیر دو عامل بسیار مهم یعنی طبیعت و تربیت است.

قانون باور چه تاثیری بر زندگی انسان ها دارد؟

طبیعت یا همان ژنتیک

همواره باید اشاره شود که ژنتیک بر تمامی ابعاد زندگی انسان تاثیر می گذارد. یعنی زمانی که فرد به دنیا می آید می توان تشخیص داد که او فردی مثبت اندیش است و یا دارای تفکری منفی است. یعنی این موارد در DNA او کدگذاری شده است.

تربیت یا همان محیط

زمانی که انسان به دنیا می آید تحت تاثیر شرایط محیطی قرار می گیرد و انسان هایی بر او تاثیر می گذارند. به عنوان مثال محیطی که فرد در آن به دنیا آمده است باعث می شود تا شخصیت کودک به شکل خاصی شکل بگیرد.

به همین خاطر تمامی عواملی که در پیرامون فرد قرار دارد و بر شکل گیری شخصیت او تاثیر می گذارد باعث می شود تا باورها و افکار متفاوتی در ذهنش شکل بگیرد. یعنی اگر والدین کودک افرادی باشند که همواره به او انرژی مثبت منتقل کنند می توانند در آینده فرزندی با تفکرات مثبت تربیت کنند.

پس با توجه به آن چیزی که گفته شد هم طبیعت و هم تربیت باعث می شود تا افکار و باورهای انسان تحت تاثیر قرار بگیرد و طبق همین مورد می توانیم به این نتیجه برسیم که باورهای انسان هم می تواند ذاتی باشد و هم می تواند اکتسابی باشد.

نتیجه گیری

همه می دانیم که زندگی انسان ها روز به روز سخت تر می شود و فراز و نشیب های زندگی اش نیز افزایش پیدا می کند. به همین دلیل لازم است تا بر روی افکار و باورهایش کار کند و ذهنیتی مثبت برای خودش ایجاد کند. به یاد داشته باشید که هرگز با تکرار جملات و تلقین نمی توانید به آن چیزی که می خواهید برسید.

بدیهی است که افکار منفی باعث ایجاد حال خراب و شکست در انسان می شود و در مقابل افکار مثبت موجب می شود تا فرد حال خوبی داشته باشد. اگر فرد در زندگی همواره گرفتار افکار منفی است لازم است تا فرایند درمان را آغاز کند و با مراجعه به روانشناس یا روانپزشک مشکلش را درمان کند.

دسته‌بندی‌ها