ارتباط دوستی با افراد درونگرا و نگاهی به نوع رابطه با آنها

ارتباط دوستی با افراد درونگرا و نگاهی به نوع رابطه با آنها

ایجاد ارتباط با دیگران یکی از عواملی است که در حوزه ارتباطات مورد بررسی قرار می گیرد، در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با افرادی گفتگو کنیم که از اجتماع فاصله می گیرند و همواره دوست دارند تا وقتشان را تنها بگذرانند و از مهمانی ها فراری اند، پس اگر علاقه دارید تا در مورد شیوه های ارتباطی افراد درونگرا بیشتر بدانید تا انتهای مقاله ارتباط دوستی با افراد درونگرا و نگاهی به نوع رابطه با آنها با گروه تخصصی برنا اندیشان همراه باشید.

ارتباط دوستی با افراد درونگرا و نگاهی به نوع رابطه با آنها

در مقاله ارتباط دوستی با افراد درونگرا و نگاهی به نوع رابطه با آنها شما با سبک زندگی درونگراها و کسانی که از اجتماع دوری می کنند آشنا خواهید شد.

قرار ملاقات با یک فرد درونگرا: چگونه می توان ضمن احترام به مرزها، پیوند دوستی برقرار کرد

نکاتی آموزنده که باید در هنگام علاقه به فرد درون گرا در نظر بگیرید

اگر تا به حال به کسی علاقه مند شده اید که بیش از حد فردی درونگراست است و گرمای قابل دسترس بودن را از خود بروز نمی دهد، ممکن است از خود بپرسید که چگونه یخ او را بشکنید و به راحتی با او ارتباط بگیرید. اگر علائم درونگرایی را شناسایی کردید، در نظر بگیرید که ممکن است با یک فرد تنها برخورد کنید و باید با احترام پیش بروید.

تنهایی چیست؟ گاهی اوقات، خیلی ساده کسی که دوست دارد تنها باشد را تنها می نامیم. تحقیقات مدتهاست که مزایای بالقوه حریم خصوصی را ثابت می کند و بعضی از افراد نه تنها از خلوت لذت می برند بلکه به طور فعالانه بدنبال آن می گردند.

با توجه به اهداف عشق، در نظر بگیرید کسی که پرواز و زندگی انفرادی را ترجیح می دهد ممکن است به دنبال نشستن بر روی دوچرخه ای نباشد که برای دو نفر ساخته شده است.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزش کامل زبان بدن


با این حال اگر می دانید که چنین نیست و سایر استثناهای رابطه ای را ممنوع می کنید (اطمینان حاصل کنید که فرد مجردی را هدف خود قرار می دهید)، سوال بعدی این است که آیا قرار گذاشتن با یک فرد تنها برای شما مناسب است؟ اگر ایده شما برای یک قرار ملاقات عالی و یا یک مهمانی گسترده است، یک تنهایی ممکن است مطابقت خوبی با آن نداشته باشد. اگر با تنهایی راحت هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

افراد درونگر در روابط دوستی چه ویژگی هایی دارند

عاشق گوشه گیر

بسیار از افراد تنها، خانه نشین هستند و گوشه گیر نیستند. آنها وقتشان را در خانه تجربه میکنند نه اینکه خودشان را در خانه حبس کنند. و در مورد انگیزه آنها، باید گفت برخی از افراد گوشه گیر همیشه تنهایی و دوری گزینی را بر فعالیت اجتماعی ترجیح می دهند.

اگر شما علاقه مند به ایجاد رابطه با شخصی هستید که از گذراندن وقت در خانه لذت می برد، ممکن است با ارتباطات الکترونیکی و مجازی شروع کنید. و اگر می خواهید صحبت کنید، به جای تماس تصویری، از یک خط تلفن خانگی استفاده کنید، زیرا افراد در خانه، راحت تر می توانند با شما به صورت تلفنی صحبت کنند تا اینکه به صورت تصویری با شما صحبت کنند.

در کلیپ زیر به صورت کامل با شخصیت درونگرا آشنا خواهید شد.

زمانی که شما با یک شخص درونگرا و دوری گزین قرار ملاقاتی می گذارید معمولاً از آن استقبال نمی کند مگر اینکه او ابتدا شما را خیلی خوب بشناسد. برعکس، اگر پس از مدتی ایجاد روابط از راه دور، او را به ناهار و یا نوشیدن یک قهوه دعوت کنید حتماً پاسخش به شما مثبت است. اما رابطه با یک شریک عاشقانه گوشه گیر چگونه خواهد بود؟

افراد گوشه گیر و نمایش عاطفه های عمومی

آیا افرادی که حریم خصوصی را ترجیح می دهند به صورت عمومی محبت نشان می دهند؟ این ممکن است به آن بستگی داشته باشد که چرا کسی ترجیح می دهد وقتش را تنها بگذراند. شیا جیانگ و بی هوآ ژائو (2017) بین ترجیح به تنهایی و عاطفه مثبت رابطه منفی پیدا کردند، که با توانایی تنها بودن تعدیل می شود. آنها نتیجه گرفتند که داشتن توانایی تنها بودن تأثیر منفی ترجیح تنهایی را بر نحوه مثبت محبت کردن به دیگری کاهش می دهد.

تحقیقات دیگر اشاره می کند که برخی از افراد نه تنها توانایی بلکه تمایل به گذراندن وقتشان را به صورت تنهایی دارند و هنگامی که به حریم خصوصی کافی دست پیدا نمی کنند احساس اضطراب می کنند. رابرت جی کوپلان و همکارانش در قطعه ای تحت عنوان “به دنبال تنهایی بیشتر” در سال  (2019)، مفهوم “تنهایی” را معرفی کردند، که به عنوان “احساسات منفی ناشی از این تصور که فرد وقت کافی را به تنهایی نمی گذراند” توصیف شده است. کوپلان و دیگران دریافتند که میل به تنهایی (و نه همان خجالتی بودن) با رفاه ارتباط دارد.

روی هم رفته، این مطالعات نشان می دهد که فهمیدن اینکه چرا شخصی وقت خود را تنها می گذراند کلیدی برای به حداکثر رساندن داشتن وقت با کیفیت است.

دوست داشتن یک فرد درونگرا

ظاهراً میتوان یک رابطه سالم و شاد را با یک فرد تنها داشت. کسی که وقتی تنهاست برای وقتش ارزش قائل است. احترام به حد و حدود و درک ترجیحات اجتماعی و قضاوت نکردن، توانایی شما را در ایجاد رابطه رضایتبخش و جلب اعتماد طرف مقابل و احترام متقابل را آسان می نماید.

دسته‌بندی‌ها