ابراز علاقه دختر به پسر و روش های ایجاد رابطه سالم بین زوجین

ابراز علاقه دختر به پسر و روش های ایجاد رابطه سالم بین زوجین

ابراز علاقه دختر به پسر و روش های ایجاد رابطه سالم بین زوجین یکی از مواردی است که در حوزه روانشناسی رابطه به آن پرداخته می شود.در این بخش از برنا اندیشان تصمیم داریم تا در مورد ابراز علاقه دختر به پسر به صورت مفصل با شما علاقه مندان گفتگویی داشته باشیم،پس تا انتهای مقاله با برنا اندیشان همراه باشید.

ابراز علاقه دختر به پسر و روش های ایجاد رابطه سالم بین زوجین

در مقاله ابراز علاقه دختر به پسر و روش های ایجاد رابطه سالم بین زوجین در مورد مبحث ابراز علاقه دختر و پسر صحبت می شود و از منظر روانشناسی این موضوع بررسی خواهد شد.

ابراز علاقه دختر به پسر

در این مقاله میخوام درباره ی موضوعی که در جامعه امروز خیلی درگیرش هستیم صحبت کنم ، ابراز علاقه دختر به پسر و اینکه بهتره که اول کدوم یکی پیشنهاد بده و جلو بیاد ، باید  و نباید هایی که نباید در انجام این کار خانم ها انجام بدن و راهکارهای مناسب.

قبل از شروع ممکن سوالات زیادی ذهن شما رو درگیر کرده باشه مثل:

چرا باید اول پسر پیشنهاد بده؟

چرا اول دختر باید پیشنهاد بده ؟

اگه دختر بخواد پیشنهاد بده باید چجوری این کارو بکنه ؟

اشتباهه که دختر پیشنهاد بده؟

و ………………… غیره


پیشنهاد ویژه : کارگاه روانشناسی جذب عشق و روابط پایدار


برای جواب به این سوالات چندتا نکته کاربردی و معجزه آسا رو ابتدا باید بدونید و بعد از اون معلوم میشه باید چه کاری رو انجام بدید:

عشق و علاقه افراد نسبت به یکدیگر

از بدو تولد که کودک با مادر ارتباط میگیرد ، از همان موقع عشق و علاقه رو یاد میگیرد و مادر با هر عمل و رفتارش یا نیاز های عاطفی فرزندش را برطرف میکند یا توجه و محبت کافی را به او نمیدهد ، این کودک به مرور زمان بزرگ میشود و دو حالت دارد:

دختر و پسر چگونه باید به یکدیگر ابراز علاقه کنند؟

1-از نظر عاطفی خوب تربیت نشده است و برای رفع نیاز عاطفی اش و جلب توجه به سراغ کارهای دیگر میرود و در سنین بالاتر برای جلب پارتنرش خودش را آنگوگه که دیگران میخواهند تغییر میدهد و آسیب روحی و روانی شدیدی به او وارد میشود و حتی ممکن است به خودکشی فکر کند.

2-دقیقا برعکس مورد قبلی ، و آنقدر خوب تربیت شده است که عاشق خود است و میتواند با خانواده اش راحت باشد و پارتنر مناسب خودش را انتخاب کند.

در مقاله ای دیگر راجب به فرق ترتیب فرزندان به صورت سنتی و مدرن صحبت میکنم ، چون میدونم در حال حاضر ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما بوجود آید.

چگونه ابراز علاقه کنیم؟

شاید پیش خودتون فکر کنید که برای تمام انسان یک روش برای ابراز احساسات و علاقه است و آن هم استفاده از جملاتی از قبیل :

-دوستت دارم ،- به شما علاقمند شده ام ، -عاشقت هستم و ……..غیره

-بله درست است که این راه معمول است و همه آن را انجام میدهند با این حال یک اما اینجا وجود دارد:

آیا به نظر شما فقط گفتن این جملات کافی است؟

در جواب باید گفت خیر

زیرا شاید فقط در وحله اول تاثیرگذار باشد اما هنگامی با شخص مورد نظرتان وارد رابطه میشید و در رفتار و عملکردتون به او نشان نمیدهید که واقعا او را دوست دارید و به او علاقمند هستید آن شخص نسبت به شما سرد و به مرور زمان بی تفاوت میشود و بعد با خودتون طرف مقابلتون رو قضاوت میکنین و فکر میکنین که او شما را دوست ندارد.

جواب سوالات اول مقاله:

اشتباهه که دختر پیشنهاد بده؟

خیر اشتباه نیست و میتواند خیلی هم مفید و کار درستی باشد اما در عین حال میتواند کار اشتباه و آسیب زننده ای به شما باشد.

در چه صورتی میتواند خوب باشد : در صورتی که طرف مقابلتون رو میشناسید و میدونید که با کسی در رابطه عاطفی نیست و میدونید که تا حدودی به معیارهای شما نزدیک است پس میتونید در این صورت به او بگویید و هیچ اشکالی ندارد.

در چه صورتی میتواند بد باشد: در صورتی که فقط برای اینکه تنها هستید یا فقط از قیافه آن شخص خوشتون می آید و اصلا شناختی از او ندارید  و کاملا با شرایط و روحیات شما متفاوت است و شما از بعضی از کارهای او خوشتون نمی آید اما چون دوستش دارید ازین موارد چشم پوشی میکنید و یا اینکه از سمت خانواده و مخصوصا پدرش توجه لازم و کافی رو دریافت نکرده و از با پارتنرش آن را جبران کند.

نکته قابل تامل اینجاست که ابراز علاقه به چند چیز بستگی دارد:

1-به خودتان بستگی دارد که آیا آدم شجاعی هستید یا نه و قدرت نه شنیدن دارید یا خیر ؛ آیا توانایی این را دارید که غرورتان را کنار بگذارید یا خیر ، و آیا این کار به روحیات شما میخورد یا نه.

2-بستگی به طرف مقابل شما دارد که آیا این مورد برایش عادی است و وجه خوبی دارد یا نه ، یا اینکه فردی سواستفاده گر است یا خیر .

3-قبلش باید ببینید آیا آن فرد با شخص دیگری در رابطه است یا نه و آیا نظری به شما دارد یا نه.

اول باید پسر پیشنهاد دهد یا دختر؟

جواب این سوال را در جوابه سوال قبلی تا حدودی دادم اما:

هیچ قانونی وجود ندارد که چه کسی اول پیام دهد یا اول چه کسی پیشنهاد دهد

اما اگر میخواهید پیشنهاد دهید باید موارد زیر را رعایت کنید :

1-حتما حتما حتما قبلش مطمئن بشین که فرد مورد نظرتون در رابطه با کسی نباشد و شما را به خاطر شخص دیگری رد کند

2-لطفا قبل از مرحله پیشنهاد دادن با او  طرح دوستی بریزید و غیر مستقیم با توجه و کارها و اعمالتون به او نشان دهید که از او خوشتون می آید.

3-لطفا صبور باشید و عجله نکنید ، فکر نکنید اگر زودتر به او نگویید یک نفر دیگر زودتر از شما دست به کار میشود و او  را زودتر از شما بدست می آورد.

4-اول تا حدودی بشناسید و خودتان را در برابر ابراز احساستان کنترل کنید تا او با شما حس دوستانه اش را حفظ کند و خود واقعیش را به شما نشان دهد تا شما او را در شرایط مختلف بشناسید چون اکثر افراد هنگامی که وارد رابطه میشوند خود واقعی خود را مخفی میکنند.

5-ابتدا از حستون مطمئن شید و ببینید حتی با نواقصی هم که دارد او را دوس دارید یا نه؟

6-لطفا قبل از پیشنهاد دادن خودتون رو آماده کنید که هر جوابی از سمت او بشنوید زیرا شرایط همیشه آنطور که میخواهیم پیش نرود .

ابراز علاقه دختر به پسر چگونه باید باشد؟

چگونه در رابطه رفتار کنیم؟

چند نکته ی کلیدی بهتون میگم که کافی و جامع هستند:

1-هرگز از روز اول تمام حس و علاقه تان را نشون ندید ، کم کم نشون بدید تا عاشق شما شود.

2-از کلمات و جملات دوستت دارم ، عاشقتم زیاد استفاده نکنید بیشتر عمل کنید و با اعمالتان به او نشان دهید در طولانی مدت تاثیربیشتر و عمیق تری دارد.

3- خوده خوده خودتان باشید ، زیرا باعث میشود پارتنر شما ، شما را متفاوت با بقیه ببیند و با شما متفاوت با بقیه رفتار کند و بیشتر به شما جذب شود.

4-هر چقدر صادق تر باشید و بیشتر خود واقعیتون باشید پارتنر شما بیشتر با شما راحت خواهد بود و بیشتر به شما اعتماد میکند ( منظور از صادق بودن این نیست که مسائل شخصی و رازهاتونو به او بگید منظور این است که با او روراست باشید و ادا درنیارید اگر بدید بد باشید اگر خوبید به اندازه خودتان خوب باشید نه کمتر نه بیشتر)

5-از او در جمع ها جلوی بقیه حمایت کنید و هنگامی که پیش بقیه نیست از او جلوی بقیه تعریف و تمجید کنید.

6- به او اعتماد به نفس بدید و از او تعریف کنید ، غرور او را خرد نکنید و اورا در شرایط سخت درک کنید و حمایتگر او باشید.

دسته‌بندی‌ها