کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی و موثر

کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی و موثر
نوع فایل
Mp3
حجم فایل
110 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی و روش های برقراری ارتباط موثر را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های روانشناسی قرار دهیم.

کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی و روش های برقراری ارتباط موثر

در کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی و روش های برقراری ارتباط موثر شما علاقه مندان به مباحث روانشناسی اصول و روش های روابط اجتماعی سالم را به صورت کاربردی یاد خواهید گرفت.

امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که ناگزیر از ارتباط و برخورد با دیگران هستیم، آنچه مسلم است این است که هیچ کس قادر نیست بدون کمک و مساعدت و ارتباط با دیگران، نیازهای معمولی خود را برطرف سازد. حال سؤالی که اینجا مطرح می شود این است که چگونه باید با دیگران ارتباط برقرار کنیم و جهت افزایش این ارتباط چه کارهایی باید انجام دهیم یا اینکه چه کارهایی نباید انجام دهیم.

در معاشرت باید با روی گشاده و نرمی و مهربانی با همه رفتار نمود و تندخویی با هرکس که باشد بد است. اگر خود را در سطح دیگران قرار دهیم و از زبان آنها برای انتقال نقطه نظرهای خود استفاده کنیم، اغلب به نتایج دلخواه می رسیم و با دیگران در سطح خود آنها ظاهر شدن همان برقراری ارتباط مؤثر می باشد.

بعضی ها گمان می کنند که ارتباط فقط شامل حرف زدن، نوشتن و یا بحث کردن است، اینها از عناصر مهم ارتباطی هستند ولی در واقع ارتباط را رفتاری می گوییم که پیامی در خود دارد که توسط طرف مقابل ما درک می شود؛ خواه شفاهی باشد یا غیر شفاهی، آگاهانه یا ناآگاهانه، عمدی و…. ولی اگر ادراک شود، جنبه پیام ارتباطی پیدا می کند و همین عدم درک پیام، رابطه را مختل و نارسا می سازد.

ارتباطات عامل و منشاء بسیاری از شادی ها، غصه ها و رنج های زندگی هستند. زندگی شاد، زندگی سرشار از دوستی است. روشن است که با افراد متفاوت، رفتارهای متفاوتی خواهیم داشت. تأکید بر خصوصیات مشترک ارتباط را مؤثر می کند. ما انسانها با یکدیگر مشترکات فراوان داریم؛ با کمی تمرین می توانیم خود را همراه دیگران بیابیم و با آنها دوست و هم رأی شویم.

روابط اجتماعی از جمله مهارت هایی است که طبق تعاریف سازمان های بین المللی می تواند یکی از اصلی ترین معیار ها برای سواد افراد باشد.بهبود روابط اجتماعی به رشد فکری و گسترش مسیر پیشرفت کمک می کند. از جمله خصوصیات اصلی افراد موفق در هر زمینه ای توانایی های بالای اجتماعی آن ها است.

کارگاه آموزش روابط اجتماعی قوی

از ویژگی های افراد موفق می توان مهارت و توانایی آنها دربرقراری ارتباط موثر با دیگران دانست.با درک این مطلب آیا فرد موفقی در این زمینه می باشید؟

صریح و صادق باشیم

سعی کنیم در روابط اجتماعی خود با دیگران صریح و صادق باشیم، در گفته های خود صریح و صمیمی باشیم و از هر نوع ابهامی اجتناب کنیم، چون اگر منظور خود را با صراحت بیان نکنیم طرف مقابل ما به اشتباه می افتد و به حدس و گمان متوسل می شود و از واقعیت دور می گردد.

بیان مناسب احساسات

با احساس خود روراست باشیم، سعی کنیم مشکلات زندگی و احساساتی که داریم، با همسر و شریک و با طرف مقابل خود در میان بگذاریم. حتی اگر گمان کنیم که باعث ناراحتی آنها می شود. اگر می خواهیم با طرف مقابل خود ارتباطی معقول و منطقی بر پایه تفاهم داشته باشیم، بهترین روش روراست بودن و احساس خود را با وی در میان گذاشتن است. اگر مشکلی را حل نشده باقی بگذاریم و یا موضوعی را که بررسی و گفتگو درباره آن الزامی است به میان نکشیم، مثل این است که دمل چرکین و دردناکی را سر جایش گذاشته و به حال خود رها کرده باشیم.

زمینه مشترک و نکات مشابه را یافتن

در جستجوی زمینه های مشترک باشیم، سعی کنیم در ارتباط مان بیشتر نکات مشترک و مشابه را پیدا کنیم. اهداف و نیازها و نگرانی ها را از نظر او نگاه کنیم و برای اینکه شرایط طرف مقابل را درک کنیم باید امور او را از دید و نظر او ببینیم و با پرس و جو از اموری که باعث نگرانی او شده، متوجه گردیم، همین نکات مشترک زمینه های مساعدی هستند که زمینه همدلی و وحدت و تفاهم را بر روی آن می توان بنا کرد؛ عبارتی مثل: (من و تو هر دو همین را می خواهیم) را می توان بیان نمود.

همدلی و همدردی کردن

سعی کنید با اشخاص احساس مشترک داشته باشید. شادی دیگران را شادمانی خود به‌حساب آورید و موقعی که دیگران احساس غم می‌کنند نیز با آن‌ها همدلی و همدردی کنید. درصورتی‌که تلاش و کوشش شما این باشد که با سیستم حسی افراد ارتباط برقرار کنید، می‌توانید روابط اجتماعی بهتری داشته باشید.

یافتن زمینه‌های علایق مشترک

در جستجوی زمینه‌های مشترک با دیگران باشید و سعی کنید در دایره ارتباطات بیشتر نکات مشترک و مشابه را پیدا کنید. اهداف و نیازها و نگرانی‌ها را از دیدگاه طرف مقابل نگاه کنید و برای اینکه شرایط طرف مقابل را درک کنید موقعیت‌های مختلف را از دید و نظر او ببینید و از اموری که موجبات نگرانی می‌شود، آگاه شوید. همین نکات مشترک زمینه‌های خوبی هستند که امکان همدلی و وحدت و تفاهم و درنتیجه بهبود روابط اجتماعی را بنا می‌کنند.

شناخت زبان بدن

زبان بدن یک ابزار مؤثر و شگفت‌انگیز است که در برقراری بهتر ارتباطات به کار می‌آید. اگر می‌خواهید مهارت‌های ارتباطی بهتر و بیشتری داشته باشید باید در نظر داشته باشید که کدام‌یک از قسمت‌های بدن شما کمک بیشتری به نشان دادن منظور شما می‌کند.

ویژگی‌های چهره، لحن صحبت و همین‌طور حرکات کلی بدن افراد در هنگام صحبت کردن به همان اندازه‌ی کلام تأثیر دارد، برای مثال ممکن است شما با خواندن متن یک پیامک نتوانید به‌صراحت منظور نویسنده را بفهمید درصورتی‌که در ارتباط رو دررو و با شنیدن لحن صحبت و زبان بدن گوینده می‌توانید به درک درستی از منظور و احساسات طرف مقابل برسید.

پس شناخت این جنبه از شخصیت انسان‌ها و دقت کردن به زبان بدن آن‌ها باعث می‌شود شما بتوانید در دایره‌ی روابط اجتماعی خود درک بهتری از منظور طرف مقابل خود داشته باشید که خودبه‌خود باعث بهبود روابط بین فردی می‌شود.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.