کارگاه آموزش شناخت و درمان نقاط ضعف فردی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
90 مگابایت
دسته بندی
20,000 تومان

در این بخش از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از بهترین پکیج های روانشناسی با عنوان کارگاه آموزش شناخت و درمان نقاط ضعف فردی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به روانشناسی و علوم رفتاری قرار دهیم.

کارگاه آموزش شناخت و درمان نقاط ضعف فردی

در کارگاه آموزش شناخت و درمان نقاط ضعف فردی به صورت کامل با فنون و تکنیک های درمانی نقطه ضعف های فردی آشنا شده و به وسیله ی آنها می توانید شخصیتتان را ارتقأ دهید.

شناخت و درمان نقاط ضعف فردی

در صورتی که ما از استعدادهای خود تا حد امکان استفاده کنیم، احتمال موفقیت خود در زندگی را افزایش می دهیم. همچنین مشکلات کمتری را تحمل می کنیم اگر ضعفهای خودمان را بشناسیم و آنها را طوری مدیریت کنیم تا مشکلی در کارهای ما ایجاد نکنند.

نقاط قوت و نقاط ضعف

در بسیاری از اوقات، همین چالش هایی که سر راه ما قرار می گیرند، ماهیت وجودی ما را تعریف می کنند و با وارد کردن ضربه هایی، شخصیت ما را شکل می دهند؛ فرآیند رشد و تکامل هم به همین ترتیب روی می دهد. ما، وقتی که مجبور می شویم شکست، موانع، یا تراژدی ها را بپذیریم و با آنها کنار بیاییم، رشد می کنیم. زندگی به همین ترتیب، بر ما تاثیر می گذارد: نه تنها خمیره وجودی ما در این دنیا را شکل می بخشد، بلکه ما را با مهارت ها و علایقی تجهیز می کند که می توانیم با تکیه بر آنها، رویا هایمان را واقعیت بخشیم.

اگر بیوگرافی افراد و رهبران برجسته و بنام یا تاجران موفق را مطالعه کنید، با موارد مشابه این دست روبرو خواهید شد. هیچ کسی در این دنیا، بدون روبرو شدن با چالش های مسیر حرکتی اش، به جایی نرسیده است و هیچ کدام از آنها هم دقیقا مطابق با آن برنامه ای که روز اول حرکتشان تدارک دیده بودند، به پیش نرفتند.

خیلی از افراد هستند که دوست دارند از زیر بار مسئولیت، برای تغییر کردن شانه خالی کنند و همیشه یک کلمه تکراری دارند که می‌گویند من دیگر تغییر نمی‌کنم از بچگی همین‌طور بوده ام و یا اینکه دیگه از من گذشته و در برخی مواقع هم می‌گویند که این مورد ارثی است.


پیشنهاد ویژه:پروتکل درمان و مداخله اختلال استرس PTSD

درصورتی‌که با تحقیقات انجام‌شده دانشمندان علوم رفتاری به این نتیجه رسیده‌اند که بیشتر رفتارهایی را افراد ژنتیکی نیست.اغلب اوقات بیشتر رفتار افراد در کودکی و آن هم با الگو گرفتن از دیگران شکل گرفته است و به مرور زمان و با تکرار آن رفتار به یک عادت تبدیل شده است.

شما باید بتوانید نقاط قوت و ضعفتان را شناسایی کنید. شما باید با چشم باز و عاری از بزرگ بینی، ببینید که در چه زمینه هایی خوب هستید در چه زمینه هایی به تلاش و آموزش بیشتری نیاز دارید. صرف داشتن نقطه ضعف، به معنای عدم توانایی شما در رسیدن به اهدافتان نیست. شما برای موفق شدن باید بدانید که در حال حاضر چه کسی هستید و چه توانایی ها و قابلیت هایی دارید تا بتوانید خودتان را با افرادی که می توانند با رفع و بهبود نقاط ضعفتان، در این مسیر به شما کمک کنند، همراستا و هماهنگ سازید.

راز موفقیت، در استمرار و استقامت نهفته است؛ همان وقت که تصمیم می گیرید در دوران سختی ها و دشواری ها، تحت فشار های مختلف، باز هم به حرکتتان ادامه دهید، و تحت هیچ شرایطی، نگاهتان را از آرزو ها و اهدافتان بر ندارید. مردم، شرایط، و تراژدی های مختلف، همه افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. من به شخصه دریافته ام که کسب و کار و زندگی در حقیقت، به معنای شناخت و درک افراد و یافتن راهی برای کمک به آنها است، و نه برعکس.

با نقاط ضعف خود چگونه برخورد کنیم؟

 1. نقطه ضعف های خود را بفهمید و درک کنید و نه اینکه از آن‌ها دفاع کنید و یا منکر آن‌ها بشوید.
 2. نقاط ضعف‌های خود را بیش اندازه بزرگ نکنید.
 3. ببینید که آیا ضعف‌هایی که دارید واقعی هستند و یا فقط تصورات خودتان است و از دیددیگران مواردی را که مطرح می‌کنید اصلاً نقطه‌ضعف محسوب می شود و یا نه.
 4. اگر کسی نقطه‌ضعفی را به ما متذکر می‌شود به‌جای گارد گرفتن در مقابل فرد ببینم که آیا موارد که گفته‌شده واقعیت دارد یا اینکه فردی فقط به خاطر سوءنیت آن‌ها را به ما می‌گوید.
 5. کم پیش می آید که رفتاری در انسان قابل تغییر نباشد پس با تمرین و یادگیری آنها را رفع کنید.
 6. در ابتدا مهم این است که دوست داشتن خود را در اولویت قرار بدهد و خودتان را دوست داشته باشید و در آن صورت می‌بینید که ضعف‌هایی که از آن‌ها ترس دارید چندان هم مهم نیستند و قابل‌رفع شدن می‌باشند.
 7. دست از خودتخریبی و سرزنش کردن برارید و از زندگی لذت ببرید.
راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.