فایل صوتی اعتماد به نفس دکتر هلاکویی

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
62 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

فایل صوتی اعتماد به نفس دکتر هلاکویی از جمله مواردی است که می تواند به سلامت روان انسانها کمک کند و باعث شود فرد از بهداشت روان خوبی برخوردار شود از این رو لازم است تا در هر موضوعی ابتدا مقوله اعتماد به نفس را در فرد بررسی نماییم و مطمئن شویم که فرد دارای اعتماد به نفس سالم است به همین دلیل در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان سخنرانی اعتماد به نفس دکتر هلاکویی به صورت کامل را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان قرار دهیم. پس اگر علاقه مند هستید تا در مورد اعتماد به نفس بیشتر بدانید حتماً سمینار اعتماد به نفس دکتر هلاکویی را دانلود نمایید.

فایل صوتی اعتماد به نفس دکتر هلاکویی به صورت کامل

با دانلود فایل صوتی دکتر هلاکویی در مورد اعتماد به نفس شما می توانید این سمینار را به صورت کامل دریافت نمایید و قدم به قدم با دکتر فرهنگ هلاکویی همراه باشید تا به صورت کامل با مقوله اعتماد به نفس آشنا شوید و از ابعاد مختلف اعتماد به نفس آگاه شوید تا در زندگی تان در این خصوص دچار مشکلی نشوید و با رشد و تقویت اعتماد به نفس تان می توانید به فردی با قدرت واقعی تبدیل شوید.

دانلود فایل صوتی دکتر هلاکویی در مورد اعتماد به نفس
دانلود فایل صوتی دکتر هلاکویی در مورد اعتماد به نفس

دانلود فایل صوتی دکتر هلاکویی در مورد اعتماد به نفس

در کارگاه اعتماد به نفس دکتر هلاکویی شما عزیزان به صورت کامل با مفهوم خودباوری و اعتماد به نفس آشنا شده و همچنین روش های تقویت آن را فراخواهید گرفت.

دکتر هلاکویی من می دانم ، من می توانم را مبنای اصلی اعتماد به نفس یا Self-Confidence در نظر می گیرد.و با توجه به این تعریف، تمام افراد از اعتماد به نفس برخوردار هستند ولی برخی اعتماد به نفس بالا و برخی دیگر اعتماد به نفس پایین دارند و این گونه نیست که فردی فاقد اعتماد به نفس باشد.

خودباوری یا اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت‌های یک فرد ایفا می‌کند. پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور می‌شود، اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به‌طور کامل شکل می‌گیرد. محققان آمریکایی می‌گویند کودکان زمانی که پنج ساله می‌شوند، از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است. تاکنون گمان می‌رفت که کودکان تا پیش از رسیدن به سنی که به دبستان بروند، کم سن و سال هستند و نمی‌توانند احساس منفی یا مثبت نسبت به خود داشته باشند.

دانلود سخنرانی اعتماد به نفس دکتر فرهنگ

براساس اعلام روانشناسان، روش‌های سخت‌گیرانه والدین منجر به کاهش اعتماد بنفس در فرزندانشان می‌شود چرا که این امر باعث عدم قدرت تصمیم‌گیری فرد و در شرایط گوناگون او را به چالش می‌کشد.


پیشنهاد ویژه : کارگاه آموزشی حرمت نفس از دکتر هلاکویی


اعتماد به نفس عامل اکتسابی است که از بدو تولد پایه‌های آن در ذهن هر یک از انسانها گذاشته و با مرور زمان این امر گسترده‌تر و عمیق‌تر می‌شود. متأسفانه در بسیاری از خانواده‌های سنتی چون مهمترین مسئله برای والدین حرف‌شنوی و تسلیم بله بودن فرزندان می‌باشد، اغلب با ایجاد محدودیت های غیرضروری و مشکل آفرین، مانع رشد اعتماد به نفس در کودکانشان شده که همین امر در بزرگسالی باعث عدم خودباوری و اتکای به نفس در ایشان می‌شود.

در حقیقت اعتماد به نفس تقابلی است از این سه پدیده:

  • باور
  • رفتار
  • احساس

اگرچه نقطه شروع اعتماد بنفس باورهای مثبت و پیش برنده است، هر یک از این سه، چون اضلاع یک مثلث بر دو ضلع دیگر اثر می‌گذارد. در واقع هر باور و طرز تفکر مثبت، رفتار مثبتی به دنبال می‌آوردو بروز این رفتار، احساس مثبت خاصی در شخص ایجاد می‌کند. این احساس مثبت آن باور اولیه را تقویت میکندو باورهای استوار، رفتارهای استوارتر و گسترده‌تری به دنبال دارند؛ که به نوبهٔ خود سبب به وجود آمدن احساسی خوب و عالی‌اند.

سمینار اعتماد به نفس دکتر هلاکویی
سمینار اعتماد به نفس دکتر هلاکویی

با اعتماد رفتار کنید: سرتان را بالا نگه دارید، قوز نکنید و صاف بنشینید، کمی شانه‌هایتان را عقب ببرید تا کمرتان صاف باشد و مستقیم به مخاطبتان نگاه کنید.

لباس مناسب بپوشید: زمانی که ظاهر مناسبی دارید احساس بهتری نیز خواهید داشت. اگر لباس و وسایلی انتخاب کنید که مناسب شما باشند، مطابق با شغل و سبک زندگی‌تان باشند و باعث شوند احساس خوبی داشته باشد، ناخودآگاه اعتماد به‌نفس‌تان افزایش می‌یابد.

با قاطعیت صحبت کنید: سخنرانان بزرگ با اطمینان و قاطعیت و با لحنی ثابت و ریتمیک حرف می‌زنند.

مثبت‌اندیش باشید: انرژی مثبت منجر به شکل‌گیری نتایج مثبت می‌شود، پس نیمهٔ پر لیوان را ببینید و ذهن‌تان را بر فعل توانستن متمرکز کنید.

فعالیت کنید: بی‌تحرکی و انجام ندادن هیچ کاری، ترس و شک را افزایش می‌دهد و در مقابل فعالیت اعتماد و شجاعت را بیش‌تر می‌کند.

آماده باشید: آمادگی مانع عملکرد ضعیف می‌شود؛ آمادگی بیش‌تر باعث می‌شود نسبت به قابلیت‌ها و توانایی‌های خود اعتماد و اطمینان بیش‌تری داشته باشید.

خودتان را دوست داشته باشید و تصویری که از خود دارید را بهبود دهید. اگر قصد دارید در جمعی حاضر شوید یا فعالیت جدیدی را انجام دهید اما از انجام آن هراس دارید، میتوانید از تکنیک های ان ال پی نیز استفاده کنید. تصویری که از خود دارید را ویرایش کنید بدین صورت که به یک رفتار در گذشته فکر کنید که بخوبی در آن مهارت داشتید. سپس این تصویر و حس خوب را به اکنون بیاورید و جایگزین تصویر فعلی کنید. خواهید دید ترس و اضطراب شما کاهش یافته و عملکرد بهتری خواهید داشت.

اعتماد به نفس بالا یکی از نیاز های مهم هر شخصی است و هر فردی باید در زندگی خود از اعتماد به نفس و خودباوری بالایی برخوردار باشد تا احساس مفید بودن و خوشبختی کند،باید بدانید خانم ها نسبت به آقایان بیشتر درگیر این مشکل هستند بنابراین راههایی که برای حفظ آن بکار می رود در خانم ها و آقایان بسیار متفاوت است که در سخنرانی اعتماد به نفس دکتر فرهنگ به صورت کامل در مورد آن صحبت شده است.

با اینکه بسیاری از خانم ها از چهره زیبا و توانایی های بارز و بالایی برخوردارند اما باز هم عدم داشتن اعتماد به نفس آن ها را درگیر مسائلی کرده است که برایشان بسیار آزار دهنده است و مانع پیشرفتشان شده است. قرار نیست کارهای پیچیده و سختی برای بالا بردن اعتماد به نفس انجام شود فقط کافی است راه های ساده به دست آوردن آن را برای تقویت اعتماد به نفس خود بکار برید تا فردی موفق و مفید در جامعه و زندگی شخصی خود باشید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.