فیلم آموزش بوجوتسو به صورت تخصصی

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.7 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان فیلم آموزش بوجوتسو و آشنایی کامل با تمامی حرکات و تکنیک های آن را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به بوجوتسو قرار دهیم.

فیلم آموزش بوجوتسو و آشنایی کامل با تمامی حرکات و تکنیک های آن

در فیلم آموزش بوجوتسو و آشنایی کامل با تمامی حرکات و تکنیک های آن شما علاقه مندان به ورزش های رزمی ورزش بوجوتسو را خواهید آموخت.

آشنایی با ورزش بوجوتسو

بودو (به ژاپنی: 武道) شیوه مبارزه‌ای است که دربرگیرندهٔ هنرهای رزمی امروزی کشور ژاپن می‌شود.”بو” به معنی رزم یا جنگ و “دو” به معنی شیوه و روش است.بودو به معنی روش جنگیدن است.بودو شامل هنرهایی همچون کنجوتسو(تکنیک شمشیر)، جوجوتسو(تکنیک دست خالی یا با جنگ افزار کوچک)و کیوجوتسو(تکنیک تیراندازی )،جودو(Jodo یا تکنیک چوب،با کودوکان جودو اشتباه نشود.)، نینجوتسو(تکنیک نینجا) می‌شود.بوجوتسو نیز از دو بخش “بو” و “جوتسو” پدید آمده است.”جوتسو” به معنی هنر یا دانش یا تکنیک است.بوجوتسو به معنی دانش نبرد است.

بودو و بوجوتسو تفاوت هایی با هم دارند.بوجوتسو شکل واقع گرایانه و عملی هنر های رزمی است ولی بودو شکل فلسفی تر و صلح گرایانه تر آن است. بوجوتسو برای ارتش و نیرو های نظامی کاربرد دارد و بودو برای مردم عادی پدید آمده است. در میان هنر های رزمی ژاپنی معمولا هنرهایی که در نام خود جوتسو دارند برای نمونه جوجوتسو و آیکی جوجوتسو و کنجوتسو و نینجوتسو بیشتر جنبه ی واقع گرایانه و ارتشی تر و بوجوتسویی دارند. در دست دیگر هنر هایی که در نام خود “دو” دارند برای مردم عادی و در شرایط صلح و با تاکید بسیاری بر جنبه های پرورش روح ویژه شده اند.

برای نمونه کودوکان جودو در برابر جوجوتسو، سرشار از جنبه های ورزشی و بودویی است. جوجوتسو هنر جنگیدن بدون جنگ افزار یا با جنگ افزار کوچک سامورای ها بود و سرشار از جنبه های “بوجوتسو”یی است. یا آیکیدو در برابر دایتوریو آیکی جوجوتسو که سرشار از جنبه های پرورش روحی است.کنجوتسو که هنر شمشیرزنی سامورای ها بود و در نبرد های راستین به کار بسته می شد همگی جنبه ی “بوجوتسو”ی دارد ولی کندو که نسخه ی “بودو”یی آن است، همگی بر جنبه های ورزشی استوار است و آن را در نبرد ها به کار نمی بندند.

فیلم آموزش بوجوتسو

بوجوتسو یک ورزش رزمی ژاپنی است که در آن، تکنیک ها و روش های استفاده از چوب بلند برای حمله و دفاع آموزش داده می شود. تکنیک های استفاده از چوب شامل حرکات ضربه مستقیم، ضربه چرخشی، و حرکات برشی می شود. همچنین میتوان از چوب های بلند برای پرش و بعنوان ابزار کمکی برای حملات با دست استفاده کرد. بوجوتسو که در حال حاضر بیشتر با روش شمشیرزنی ژاپنی آموزش داده میشود، یکی از عناصر اصلی آموزشهای کلاسیک ورزش های رزمی به شمار می رود.

در این دوره آموزش بوجوتسو، تکنیک ها، روش ها و فنون مبتدی تا حرفه ای بوجوتسو به نمایش گذارده می شود.

  • آموزش نه اصول پایه تمرینات ضربه ای
  • آموزش فرم های مبارزه
  • سپر چرخشی چوب بلند
  • ادای احترام رسمی
  • تمرکز ذهنی

ماساکی هاتسومی یکی از شناخته شده ترین اساتید هنرهای رزمی ژاپنی بوده و آموزش های بوجوتسو و نینجوتسوی وی از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند.

هنرهای رزمی ژاپنی

هنرهای رزمی ژاپنی (Japanese martial arts‎) به شکل‌های مختلفی از هنرهای رزمی کشور ژاپن اشاره دارد. دست‌کم سه اصطلاح ژاپنی در معنای هنرهای رزمی ژاپنی به‌کار می‌روند: بودو، بوجوتسو و بوگِی. استفاده از بودو که جدیدتر از باقی است، از لحاظ تاریخی به معنای روشی برای زندگی با توجه به ابعاد فیزیکی، روحانی و اخلاقی با تمرکز بر بهبود، تکمیل و رشد شخصی است. بوجوتسو و بوگی دست‌کم از لحاظ تاریخی، تعاریف مجزایی دارند. بوجوتسو به استفاده عملی از تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها در مبارزه واقعی می‌پردازد و بوگی، به انطباق و پالایش آن دسته از تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها می‌پردازد که برای تسهیل آموزش سیستماتیک و استفاده در محیط‌های آموزشی رسمی کاربرد دارند.

«آکوزاوا مینورو» ۱۰ سال است که ورزش رزمی موسوم به «آونکای بوجوتسو» را در اروپا آموزش می‌دهد. او این روش را در قرن بیست و یکم بنیان گذاشته است.

آونکای بوجوتسو

آکوزاوا مینورو گفت: «اگر بخواهم آونکای بوجوتسو را به شکل خلاصه توضیح بدهم باید بگویم که هدف این روش این است که بدنتان را از درون ورزیده کنید و در عین حال بتوانید واکنش‌های بدنتان را کنترل کنید و به آسانی از آنها استفاده کنید. بودوس و بوجوتسو البته هنوز به شکل گسترده در سراسر جهان به کار برده می‌شود. بوجوتسو شکل قدیمی‌تر این ورزش است. من آونکای را (با کنار گذاشتن مقوله‌های بودو وبوجوتسو) خلق کردم. تمرکز آونکای بر تداوم و عمق بخشیدن به فنون و هنر باستانی این ورزش است.»

این روش برای چه کسانی مناسب است ؟

آکوزاوا مینورو گفت: «البته در مقام بوجوتسو و از دیدگاه جنگجو، آؤنکای تحرک و عملکرد فرد را بهتر می‌کند. اما برای مردمی که فعالیت فیزیکی‌شان کمتر از این حد است یادگیری این روشها زندگی هر روزشان را بهتر و ذهنشان را تیزتر خواهد کرد. بنابراین آونکای می‌تواند برای خیلی از مردم مفید باشد و خیلی‌ها بتوانند با روش آونکای “تانرن” و “کورن” خود را تقویت کنند.»

این روش در قرن حاضر چه فوایدی دارد ؟

آکوزاوا مینورو گفت: «فنون قدیمی‌تر که در مدارس سنتی ژاپن شکل گرفته بودند و هدفشان ورزیده کردن بدن بود دیگر به کار نمی‌رود یا به ندرت در ورزش‌های مثل بودوی مدرن به کار برده می‌شود. به همین دلیل است که می‌خواهم میراث گذشتگانمان را از طریق آونکای و بدن خودم حفظ کنم. چه از دیدگاه ورزش رزمی، و چه از دیدگاه سلامتی همیشه در تلاش هستم این فنون را بهتر کنم و فکر می‌کنم خرد دوران باستان می‌تواند تأثیر مثبت روی زندگی هر روز ما داشته باشد.»

ویژگی شاخص اکوزاوا مینورو سخاوتمندی اوست. او هیچ یک از فنون هنر خود را پنهان نمی‌کند و سعی می‌کند همه چیز را به طور کامل به دانشجویانش بیاموزد. از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون مرتب به اروپا آمده و به خصوص در فرانسه و مجارستان سمینارهای آموزشی برگزار کرده است. به نواحی دیگر جهان مثل زلاند نو، هنگ کنگ و ایالات متحده نیز سفر می‌کند.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.