کارگاه اختلال وسواس جبری بر اساس کتاب کاپلان

نوع فایل
Mp3
حجم فایل
130 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان قصد داریم تا یکی دیگر از کارگاه های روانشناسی با عنوان کارگاه اختلال وسواس جبری بر اساس کتاب کاپلان را برای دانلود در اختیار شما روانشناسان و مشاورین عزیزی که در زمینه وسواس فعالیت می کنند قرار دهیم.

مدرس آموزشی در کارگاه اختلال وسواس جبری بر اساس کتاب کاپلان طبق سرفصل های کاپلان اختلال وسواس فکری و عملی را آموزش داده و روش های درمان آن را بیان می کند.

کارگاه اختلال وسواس جبری بر اساس کتاب کاپلان

وسواس فکری، عقاید ، افکار ، عمل یا تصویر های ذهنی هستند که مزاحم و نامناسب می باشد که موجب اضطراب و پریشانی می شوند و راه های درمانی مختلفی دارد.

دلیل اختلال او سی دی و راه چاره برای مبتلایان به وسواس فکری و عملی

در مواردی که به طور منظم به عقب بر گردیم و دوباره چک کنیم که آهن جدا شده یا ماشین شما قفل شده، نرمال و طبیعی است اما اگر از اختلال وسواسی-اجباری (OCD) رنج می برید، افکارهای وسواسی و رفتارهای اجباری به شدت در زندگی روزمره تان وارد می شود و تأثیر می گذارند مهم نیست چه کاری انجام می دهید، نمی توانید آنها را از خود دور کنید اما کمک در دسترس است.

اختلال وسواس جبری چیست؟

اختلال وسواسی-اجباری (OCD) ،یک اختلال اضطرابی است که با افکار غیر قابل کنترل، ناخواسته و رفتارهای متداول و رفتارهای تکراری، که احساس می کنید ، مجبورید تا آنها را انجام دهید. اگر شما OCD دارید، احتمالا متوجه شده اید که اندیشه های وسواس انگیز و رفتارهای اجباریتان غیر منطقی است، اما همچنان احساس می کنید که قادر به مقاومت در برابر آنها نیستید و نمیتوانید خود را از آنها رها سازید و OCD موجب می شود که مغز شما روی یک فکر و یا دلیل خاصی بماند برای مثال، ممکن است 20 بار اجاق گاز را چک کنید تا مطمئن شوید که خاموش است یا دستها را بشویید تا پوسته پوسته شوند در حالی که شما هیچ لذتی از انجام این رفتارهای تکراری نمی برید، آنها ممکن است برخی از راه های آزاد سازی از اضطراب های ناشی از افکارهای وسواسی را پیشنهاد کنند. ممکن است، سعی کنید از شرایطی که علائم را به وجود می آورند، یا بدتر میکنند، فرار کنید اما متاسفانه موفق نمی شوید.

اما در عین حال ،می تواند اینگونه به نظر برسد که هیچ راهی برای فرار از وسواس و اجبارهایتان وجود ندارد ، راه های بسیاری از مواردی وجود دارد که می توانید برای کمک به خودتان و به دست آوردن کنترل افکار و اعمالتان، اعمال کنید.

علائم و نشانه های اختلال وسواس فکری و عملی  او سی دی OCD

فقط به این دلیل که شما افکار وسواسی یا رفتارهای اجباری دارید، به این معنا نیست که اختلال وسواس فکری داریدبا داشتن OCD، این افکار و رفتارها موجب پریشانی های بزرگی در افراد می شوند، زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند(حداقل یک ساعت در روز) و در زندگی روزمره و روابط شما دخالت می کنند اکثر افراد مبتلا به اختلال وسواس فکری، دارای جفتٍ وسواس ها و اجبارها هستند، اما برخی از افراد مبتلا فقط یکی از آنها را تجربه می کنند.


پیشنهاد ویژه:کارگاه درمان دارویی اختلال وسواس

افکار، تصاویر و یا تحریکات ناخواسته ای هستند که بارها و بارها در ذهن شما رخ می دهند شما نمی خواهید این افکار و نظریات را داشته باشید، اما نمی توانید آنها را متوقف کنید متاسفانه، این افکار وسواسی اغلب، مزاحم و منحرف کننده هستند. اجبار ها، رفتارهایی هستند ،که شما احساس می کنید مجبور هستید که به طور مداوم انجام دهید. معمولا، اجبار ها در تلاش هستند تا وسوسه ها را از بین ببرند برای مثال، اگر از آلودگی و ناپاکی ها میترسید، ممکن است کارهای تمیزکاری دقیق تری را انجام دهید با این حال، حس خوبش زیاد طول نمی کشد.

در حقیقت، افکار وسواسی، معمولا قوی تر می شوند و کاراهای مرتبط رفتارهای اجباری و هم خود رفتارهای اجباری اغلب در نهایت منجر به اضطراب می شوند، زیرا آنها دشوارتر و وقت گیرتر هستند. این چرخه مضر و زشتی، از OCDنشات میگیرد.

منبع:نمناک

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.