پکیج آموزش میکاپ به صورت حرفه ای

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
2.8 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

میکاپ به معنای ترکیب و ساختار و در اصطلاح به معنای آرایش صورت است. میکاپ آرتیست ها افرادی هستند که در تمام دنیا مدل های مختلف و سبک های گوناگون آرایش را به دسته بندی می کنند. در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از پکیج های جامع آرایشی با عنوان دوره جامع آموزش میکاپ را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به یادگیری میکاپ قرار دهیم تا بتوانید خودتان به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای تبدیل شوید.

آموزش میکاپ

ظاهر زیبا همواره برای افراد اهمیت دارد و برای حضور در جمع های مختلف آرایش های مختلفی را انجام می دهند. به عبارت دیگر آرایش موجب می‌شود تا زیبایی صورت دو چندان شود و به همین دلیل هنر میکاپ به طور چشمگیری مورد پسند تمامی افراد قرار دارد.

با توجه به اهمیت یادگیری حرفه میکاپ تصمیم داریم تا بهترین و جامع‌ترین دوره آموزشی میکاپ را در اختیار شما افراد علاقه‌مند قرار دهیم تا بتوانید قدم به قدم با مجموعه آموزشی مهارت آرایش حرفه‌ای یا همان میکاپ را فرا بگیرید. لازم به ذکر است که این دوره آموزشی به زبان فارسی تدریس می‌شود و به شما کمک می‌کند تا به یک میکاپ آرتیست متخصص تبدیل شوید.

دوره جامع آموزش میکاپ

میکاپ چیست؟

شایان ذکر است که میکاپ همان آرایش عادی صورت است که برای رفع معایب احتمالی صورت و افزایش زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که میکاپ با گریم فرق دارد. زیرا در میکاپ تنها با رنگ‌ها از تکنیک سایه روشن و تیره برای اصلاح چهره استفاده می شود. به عبارت دیگر میکاپ روی فرم‌ها تأکید نمی‌کند و صرفاً به چهره رنگ می افزاید. پیشنهاد می شود تا به پکیج آموزش گریم مراجعه نمایید.

استایل در میکاپ

در میکاپ اصطلاحی وجود دارد تحت عنوان سبک یا همان استایل که به معنای انجام شیوه آرایش است که به تقسیم وزن و هارمونی رنگ در آرایش صورت می پردازد. انواع سبک های آرایشی را می‌توان بر اساس چگونگی استفاده از رنگ و عمق و همچنین تعادل میان آرایش بخش‌های مختلف اجزای صورت دسته بندی نمود.

در دنیای میکاپ و آرایش، چندین سبک معروف وجود دارد که می‌توانیم به استایل کلاسیک، عربی، اروپایی، هالیوودی و … اشاره کنیم. همچنین باید اشاره شود که تمامی این سبک ها دارای زیر مجموعه های بی شماری از انواع افکت ها هستند.

افکت در میکاپ

بازی با عناصر تشکیل‌دهنده آرایش و استفاده از رنگ و حرارت در اجزای صورت همان مدل یا افکت است. ما در افکت، با دنیایی از رنگ‌ها و سبک های بدون محدودیت روبرو هستیم که خلاقیت در آن حرف اول را می زند. در‌واقع، میکاپ آرتیست می‌تواند با حفظ سبک آرایشی مورد نظر خود، دست به خلق هرگونه مدل یا افکت در آرایش بزند.

آشنایی با انواع سبک های میکاپ صورت

در هر سبک از میکاپ صورت، رنگ‌های آرایشی با تناسب خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال، تفاوت استایل آرایش اروپایی با عربی در غلظت رنگ‌های مورد استفاده در آن است. در حالی که در سبک اروپایی تمام تلاش میکاپ آرتیست بر این است که آرایش با استفاده از رنگ‌های طبیعی و ملیح انجام شود.

سبک کلاسیک در میکاپ

قانون و قاعده اصلی در سبک کلاسیک به این شکل است که اگر آرایش چشم‌ها تند و غلیظ باشد در آرایش لب‌ها باید از رنگ ملایم و لایت استفاده شود. البته برعکس این موضوع نیز کاربرد دارد. به این صورت که اگر در آرایش چشم از رنگ‌های طبیعی و ملایم استفاده شود می‌توانیم برای آرایش لب‌ها از رنگ‌های تیره و به اصطلاح جیغ استفاده کنیم.همچنین پیشنهاد می شود به پکیج آموزش پاکسازی صورت مراجعه نمایید.

معمولاً در سبک کلاسیک از رژلب هایی با رنگ‌های کلاسیک مانند زرشکی و قرمز استفاده می شود. در قسمت چشم نیز از خط چشم‌های مشکی متناسب با سایه‌های ملایم استفاده می شود. به طور معمول در سبک کلاسیک میکاپ، رژگونه به شکل نامحسوس استفاده می‌گردد و تأکید زیاد بر روی آرایش چشم و رژلب قرار دارد.

میکاپ مصری

در آرایش مصری توجه اصلی بر روی میکاپ چشم است که در آن باید دو خط چشم در بالا و پایین چشم‌ها به صورت موازی کشیده شود و گوشه انتهایی آنکه به اندازه یک بند انگشت امتداد دارد در نهایت به یکدیگر رسیده و بسته شوند. سپس از سایه چشم مشکی برای فید (Fade) کردن گوشه‌های خارجی چشم استفاده می‌شود و با یک سایه چشم براق مانند طلایی یا مسی برای گوش‌های داخلی استفاده می شود.

شایان ذکر است که استفاده از رنگ‌های طلایی و بژ برای آنکه جلوه بیشتری به چشم‌ها دهد در ناحیه زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد. برای انتخاب رنگ رژلب و رژگونه می‌توانیم با توجه به تنالیته چشم‌ها توجه کنیم و از رنگ‌های مسی آتشین یا امثال آن استفاده کنیم. در پایان نیز برای تکمیل حال و هوای مصری می‌توان اندکی رژگونه طلایی روی قسمت‌های برجسته گونه‌ها و پیشانی زد.

آرایش سبک شرقی

لازم به ذکر است که در میکاپ شرقی همواره بر روی رنگ‌های سرزنده و شاد تأکید می شود. در‌واقع استفاده از رنگ‌های شاد در چشم و لب‌ها بدون محدودیت است و شما به عنوان میکاپ آرتیست می‌توانید قانون سبک کلاسیک را نادیده بگیرید. معمولاً استفاده از رنگ‌های شاد و گرم مانند قرمز، زرشکی، قهوه ای، بنفش و … در این سبک از میکاپ به وفور دیده می شود.

میکاپ ژاپنی

یکی از زیر مجموعه های آرایش شرقی مدل آرایش ژاپنی است که برای زیر سازی صورت از رنگ‌های روشن‌تر از پوست یا همرنگ با آن استفاده می شود. برای آرایش چشم‌ها نیز در تمام ناحیه پلک‌ها از سایه‌های تیره مانند دودی استفاده شده و به حالت کشیده فید می شود. مژه مصنوعی مناسب برای این مدل آرایش، مژه های ریسه ای کم پشت با گوشه‌های بلند است. برای رژلب نیز از رنگ‌های شادی استفاده می‌شود قسمت گونه ها هم به طور نامحسوسی رژگونه زده می شود.

آرایش هندی

در میکاپ هندی از فون های آرایشی تیره و متمایل به قرمز برای زیرسازی پوست استفاده می شود. از رنگ‌های گرم و پرحرارت نیز به یک اندازه برای میکاپ چشم و لب به کار می رود. می‌توانیم سایه‌های چرب و براق و همچنین رژگونه و رژلب های سنگین و غلیظ را در این مدل آرایش به کار ببریم.

مدل میکاپ اروپایی

شایان ذکر است که در آرایش اروپایی از لایت ترین رنگ‌ها استفاده برای ایجاد تغییرات نامحسوس استفاده می شود. وزن آرایش در بخش لب‌ها و چشم‌ها به یک اندازه بوده و بیشترین تمرکز برای رفع معایب مربوط به پوست است. شدت و غلظت رنگ‌ها در این مدل نسبت به سایر سبک های آرایشی بسیار سبک و ملایم است. همچنین باید اشاره شود که رنگ‌های گرم و سرد به یک میزان مورد توجه قرار دارد و با رعایت هارمونی رنگ‌ها در چهره، استفاده می شود. پیشنهاد می شود تا به دوره جامع آموزش کراتین مو مراجعه فرمایید.

میکاپ هالیوودی

تعادل اصلی در این مدل آرایش برای متعادل سازی چهره است و این کار آنقدر نامحسوس انجام می‌شود که شخص مشاهده‌کننده فکر می‌کند اصلاً هیچ آرایشی بر روی صورت انجام نشده است. توجه داشته باشید که در این مدل فونداسیون به صورت بی رویه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و همچنین از رنگ‌های پایه‌ای که به رنگ پوست انسان نزدیک است استفاده می شود.

فیلم آموزش قدم به قدم میکاپ

مدل آرایش عربی

در سبک میکاپ عربی همواره از رنگ‌های بسیار غلیظ استفاده می‌شود و همچنین رنگ‌های تیره و گرم نیز رواج زیادی دارد. به طور کلی آرایش عربی بسیار شلوغ و چرب است و برای چشم و لب از رنگ‌های سنگین و براق استفاده می شود. یکی از انواع میکاپ های عربی آرایش خلیجی است که از سایه‌های خطی و لایه‌هایی با مرزهای مشخص استفاده می شود. در مدل دیگر نیز آرایش لبنانی را داریم که برای زیرسازی صورت از فون های آرایشی بسیار چرب و سنگین استفاده می شود.

لوازم مورد نیاز میکاپ

میکاپ آرتیست های حرفه‌ای از ابزارهایی مانند مرطوب کننده و پرایمر، کرم پودر و کانسیلر، مداد طراحی ابرو، خط چشم و ریمل، رژلب بی‌رنگ و رژلب قرمز، براش، رژگونه و هایلایتر، پالت سایه و همچنین گوش پاک کن و دستمال مرطوب استفاده می کنند.

اگر شما علاقه دارید تا در حرفه میکاپ آرتیست کار کنید پیشنهاد می‌شود تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج کامل آموزش میکاپ را دریافت کنید تا به صورت حرفه‌ای میکاپ یا آرایش کردن را یاد بگیرید.

راهنمای خرید
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.