آموزش مدیتیشن به صورت گام به گام

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
700 مگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

مدیتیشن و مراقبه می تواند به ما کمک کند تا استرس و تنش های زندگی را از خودمان دور کنیم. به عبارت دیگر هنگامی که به آرامش نیاز داریم لازم است تا با انجام تمرینات مدیتیشن کاری کنیم که هرگونه استرس، تنش، اضطراب و نگرانی ها از ما دور شود. فقط کافیست چند بار این کار را انجام دهیم تا متوجه شوید که انجام مراقبه چه کمکی به آرام کردن ما می کند.

به یاد داشته باشید که هر کس می تواند مدیتیشن را انجام دهد و نیاز به هیچ تجهیزاتی هم ندارد. همچنین باید بدانید که برای انجام مراقبه و مدیتیشن می توانید از هر مکانی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در ماشین یا خانه و یا در سر کار هستید باز هم می توانید به راحتی تمرینات مدیتیشن را انجام دهید. ما در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان آموزش قدم به قدم مدیتیشن را در اختیار شما افراد علاقه مند به مراقبه قرار دهیم تا بتوانید به صورت کامل با تمرینات مدیتیشن و مراقبه آشنا شوید.

فیلم آموزش مدیتیشن

همانطور که گفته شد مدیتیشن و مراقبه باعث آرام شدن جسم و روان انسان می شود. یعنی هنگامی که شما تحت فشارهای بیرونی قرار می گیرید می توانید با انجام مدیتیشن به راحتی به آرامش خاصی دست پیدا کنید. در این میان لازم است اشاره شود که انجام تمرینات مدیتیشن بسیار مفید و کاربردی است و به همین دلیل در این قسمت از برنا اندیشان می توانید پکیج آموزش مدیتیشن و مراقبه را دریافت کنید.

مدیتیشن مربوط به کجاست؟

در رابطه با تاریخ مدیتیشن باید اشاره شود که هزاران سال است که تمرینات مدیتیشن انجام می شود. در ابتدا افراد برای درک نیروهای عرفانی و مقدس این تمرینات را انجام می دادند. اما امروزه مدیتیشن به ما کمک می کند تا بتوانیم تمامی فشارها و استرس های روزمره را به طور چشمگیری کاهش دهیم. شایان ذکر است که مدیتیشن به عنوان نوعی داروی مکمل ذهن و بدن شناخته می شود. همچنین پیشنهاد می شود به پکیج آموزش فنگ شویی مراجعه نمایید.

مدیتیشن چه فوایدی دارد؟

نکته بسیار مهمی که در خصوص مدیتیشن باید به یاد داشته باشید این است که انجام مراقبه باعث می شود تا به آرامش عمیق ذهنی دست پیدا کنیم. هنگامی که مدیتیشن می کنید می توانید ذهنتان را متمرکز کنید و افکار آشفته تان را از بین ببرید و در انتها به آرامش روانی خاصی دست پیدا می کنید.

مدیتیشن چه فوایدی دارد؟

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است نشان می دهد که انجام تمرینات مراقبه و مدیتیشن می تواند تاثیرات فیزیولوژیکی و روانی خاصی داشته باشد. برخی از تاثیرات جسمی موجب می شود تا فرد به آرامش برسد. زیرا که ضربان قلب آرام می شود، تنفس کنترل می شود، امواج مغزی دچار تغییر شده و در نهایت استرس و تنش در فرد از بین می رود. توجه کنید که مدیتیشن می تواند به ما احساس تعادل و آرامش بدهد که این موضوع به سلامت جسمی و عاطفی ما بسیار کمک می کند.

همچنین بسیار مهم است که بدانید اثرات آرام بخش مراقبه و مدیتیشن صرفا در جلسه انجام تمرینات تمام نمی شود و حتی در طول روز نیز می توانید آرامش مربوط به مدیتیشن را به خوبی احساس کنید. لازم به ذکر است که انجام تمرینات مدیتیشن می تواند بسیاری از نشانه ها و علامت های پزشکی را کاهش دهد و اضافه بارهایی که در طول روز برای انسان ایجاد می شود نیز به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. در ادامه با برنا اندیشان همراه باشید تا شما را با برخی از فواید انجام تمرینات مراقبه و مدیتیشن آشنا کنیم. همچنین پیشنهاد می شود به پکیج آلفای ذهنی مراجعه نمایید.

 • کسب دیدگاه و نگرش جدید در مورد شرایط تنش زا
 • به دست آوردن مهارت مدیریت استرس های زندگی
 • افزایش تمرکز و توجه بر زمان حال و کاهش افکار منفی
 • افزایش قوه تخیل و تقویت خلاقیت فردی
 • افزایش صبر و تحمل فردی
 • رسیدن به خودآگاهی در زندگی
 • کسب قدرت همدلی با خود و دیگران
 • تقویت و بهبود حافظه فعال و هوش

درمان بیماری ها با مدیتیشن

همانطور که می دانید انجام مدیتیشن با نشستن در جایی آرام، بستن چشم ها، آرامش ذهن و تمرکز بر تنفس آغاز می شود. اما لازم است بدانید که مدیتیشن خیلی فراتر از آرام نشستن و نفس کشیدن است. هنگامی که ما تمرینات مراقبه را انجام می دهیم می توانیم آگاهی و عطوفت درونی مان را پرورش دهیم.

یعنی با این کارها ما به ذهن خودمان آموزش می دهیم تا به راحتی حواسمان پرت نشود و به جای آن تمرکز بیشتری بر روی موضوعات داشته باشیم. شایان ذکر است که تمرینات مدیتیشن به کاهش نشانه های برخی از بیماری ها نیز کمک می کند. زیرا برخی از بیماری ها ناشی از استرس و اضطراب هستند و مطالعات در این زمینه نشان می دهد که مراقبه می تواند به ما کمک کند تا زندگی سالم و خوبی داشته باشیم.

تحقیقات نشان می دهد که مدیتیشن به افراد کمک می کند تا علائم و نشانه های برخی از بیماری ها مانند آسم، درد مزمن، سرطان، اضطراب، بیماری قلبی، افسردگی، فشار خون بالا، مشکلات خواب، سندرم روده تحریک پذیر و سردردهای تنشی تا حد زیادی کاهش یابد.

البته لازم است اشاره شود که در دوران بیماری باید به نکات بهداشت روان و جسم خود بسیار اهمیت دهید و با انجام تمرینات مدیتیشن به خودتان کمک کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که مدیتیشن هرگز به عنوان جایگزین درمان پزشکی شناخته نمی شود و برای درمان بیماری ها لازم است به پزشک مراجعه فرمایید. برای آموزش بیشتر به پکیج آموزش مراقبه مراجعه نمایید.

آشنایی با انواع مدیتیشن

برای انجام مدیتیشن روش های مختلفی وجود دارد که اگر با آنها آشنا باشیم می توانیم به آرامش دست یابیم. اگر برای تمرین نیاز دارید تا موسیقی پخش کنید یک موسیقی آرام انتخاب کنید و برای انجام تمرین محدودیت زمانی مشخص کنید. اگر به تازگی مدیتیشن را آغاز کرده اید باید جلسات را به صورت کوتاه یعنی ۵ الی ۱۰ دقیقه انجام دهید. نتیجه نهایی مدیتیشن آرام وجودی انسان است که اگر تمرینات را انجام دهید می توانید به آرامش بالایی دست پیدا کنید.

روش های مدیتیشن

بعد از معرفی و تعریف مدیتیشن و فواید انجام تمرینات مراقبه لازم است تا به روش های مدیتیشن نیز اشاره کنیم که در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم.

مدیتیشن هدایت شده

برخی مواقع به این نوع تمرین تصویرگری با تجسم هدایت شونده نیز گفته می شود. با انجام این روش مراقبه شما تصاویر مکان هایی که به شما آرامش می دهد را در ذهن خود تجسم می کنید. در این روش از حواس بو، منظره، صدا و بافت استفاده می کنید. البته شما می توانید برای انجام این تمرینات از یک راهنما یا معلم نیز استفاده کنید.

مدیتیشن مانترا

در این روش برای آنکه ذهن خود را از افکار منفی دور سازید از یک عبارت آرام بخش و تکراری استفاده می کنید.

مدیتیشن ذهن آگاهی

این نوع از مراقبه بر اساس هوشیار بودن و در زمان حال بودن انجام می شود. یعنی فرد باید بتواند به پذیرش زندگی فعلی اش بپردازد. شایان ذکر است که در این نوع مدیتیشن شما می توانید ذهن آگاهی را در خودتان رشد دهید. همچنین در طول تمرین قادر هستید تا بر روی جریان تنفس خودتان تمرکز داشته باشید و افکار و احساسات خودتان را به خوبی مشاهده کنید و اجازه دهید بدون هیچ گونه قضاوتی افکار از ذهن شما عبور کنند.

مدیتیشن متعالی

بدون هیچ گونه سر و صدا یک مانترای اختصاص داده شده مانند صدا، کلمه یا یک عبارت را به روش خاصی تکرار می کنید. این نوع مدیتیشن به بدن کمک می کند تا در حالت استراحت بماند و به آرامش درونی خاصی دست پیدا کند.

آشنایی با انواع مدیتیشن

یوگا

برای آنکه به بدن خود انعطاف دهید و عضلات بدن را تقویت کنید می توانید تمرینات یوگا را انجام دهید. این نوع از مدیتیشن یک سری حالت و تمرینات تنفسی کنترل شده را شامل می شود که در حین انجام حرکات می توانید به تعادل و تمرکز دست پیدا کنید.

مدیتیشن چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به انواع مختلفی که در خصوص مدیتیشن اشاره شد لازم است بدانیم که هر یک از انواع مراقبه می تواند در شرایط خاصی انجام شود. به عنوان مثال می توانیم در خانه و یاد نزد معلم و مربی آنها را انجام دهیم.

شایان ذکر است که مدیتیشن به توجه و تمرکز ما بسیار کمک می کند و اگر ما به این نکته توجه خاصی داشته باشیم می توانیم حواس پرتی را از خودمان دور کنیم و در نتیجه استرس و نگرانی را در خودمان کاهش می دهیم. همچنین توجه به جریان تنفس در انجام تمرینات مراقبه باعث می شود تا بعد از مدتی مهارت تنفس صحیح را به خوبی یاد بگیریم و در نتیجه اکسیژن بیشتری دریافت کنیم. پیشنهاد می شود به کارگاه معنویت درون مراجعه نمایید.

برای شروع تمرینات مدیتیشن لازم است تا حواس پرتی ها را از خودمان دور کنیم و به همین دلیل بهتر است در مکان های ساکت و بدون شلوغی تمرینات را انجام دهیم. اما باز هم باید اشاره شود که ما می توانیم به راحتی مدیتیشن را در هر مکانی انجام دهیم.

نکات انجام مدیتیشن

در خصوص مراقبه لازم است به برخی از نکات توجه کنیم که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم. برای شروع لازم است تا تمرینات را به آهستگی آغاز کنیم و جلسات را به صورت کوتاه یعنی ۵ الی ۱۰ دقیقه انجام دهیم. همچنین باید برای هر روز برنامه مشخص انجام تمرینات مدیتیشن را برای خودمان مشخص کنیم. برای نشستن نیز باید بدانیم که نشستن با پای ضربدری بر روی زمین یکی از گزینه هایی است که باعث راحتی می شود. توجه داشته باشید که برای انجام تمرین لازم است تا مدتی راحت و آرام باشیم.

از این طریق می توانیم توجه مان را بر روی افکار مثبت متمرکز کنیم و با تنفس صحیح به آرام دست پیدا می کنیم. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهی اوقات ممکن است مدیتیشن باعث ایجاد افکار منفی و مزاحم شود. به همین دلیل برخی از افراد مانند کسانی که بیماری هایی مانند اسکیزوفرنی دارند نباید مدیتیشن انجام دهند. چرا که در برخی موارد باعث می شود تا تنش و اضطراب در فرد افزایش یابد.

دوره جامع آموزش مدیتیشن به صورت گام به گام تمامی فنون و تکنیک های انجام مدیتیشن و مراقبه را به شما افراد علاقه مند آموزش می دهد و شما به کمک این بسته آموزشی می توانید به خوبی مدیتیشن را یاد بگیرید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.