پکیج آموزش دکوپاژ روی اجسام

نوع فایل
Mp4
حجم فایل
1.5 گیگابایت
دسته بندی
300,000 تومان

آیا با هنر دکوپاژ آشنا هستید؟ اگر شما به انجام کارهای هنری علاقه داشته باشید با یادگیری دکوپاژ می‌توانید بهترین و زیباترین آثار هنری را خلق کنید که به عنوان اجسام تزئینی از آن‌ها استفاده می شود. در تعریف دکوپاژ باید بگوییم که دکوپاژ یک اصطلاح فرانسوی است و به هنری گفته می‌شود که روی یک سطح را چسب می مالند و سپس آن را به کمک کاغذ رنگی، مجلات قدیمی، کاغذ، روزنامه های باطله، دستمال کاغذی، تکه پارچه های اضافی یا هر چیز نازک دیگر می پوشانند و مجدداً بر روی سطح آن چسب می زنند.

شایان ذکر است که مراحل دکوپاژ با توجه به وسیله‌ای که قرار است دکوپاژ بر روی آن انجام شود و همچنین ابزار دکوپاژ متفاوت است. در این بخش از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از پکیج های آموزش هنر با عنوان دوره جامع آموزش دکوپاژ روی اجسام را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به خلق آثار هنری قرار دهیم تا بتوانید با یادگیری آن به صورت حرفه‌ای هنر دکوپاژ را یاد بگیرید.

آموزش قدم به قدم هنر دکوپاژ

شایان ذکر است که ما به کمک دکوپاژ می‌توانیم وسایل کهنه و قدیمی یا وسایل دور ریز را بازیابی کرده و تبدیل به وسایل زیبا و کاربردی کنیم. یعنی دکوپاژ به ما کمک می‌کند تا وسایل قدیمی را به هنری نو، تازه و زیبا تبدیل کنیم. لازم به ذکر است که به کمک دکوپاژ می‌توانیم طرح های زیبا، جذاب و شگفت انگیزی را بر روی وسایل مختلف و یا مکان های مختلف خلق کنیم.

فیلم آموزش قدم به قدم هنر دکوپاژ

با توجه به اینکه افراد زیادی علاقه دارند تا به صورت قدم به قدم هنر دکوپاژ را یاد بگیرند در این قسمت از فروشگاه اینترنتی برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی از بهترین و جامع‌ترین مجموعه های آموزشی با عنوان پکیج آموزش هنر دکوپاژ روی اجسام را در اختیار شما افراد علاقه‌مند به خلق آثار زیبای هنری قرار دهیم. این مجموعه آموزشی به زبان فارسی تدریس شده است و به شما کمک می‌کند تا بتوانید ۰ تا ۱۰۰ هنر دکوپاژ را به صورت کاملاً تخصصی یاد بگیرید.

آشنایی با دکوپاژ

ما می‌توانیم دکوپاژ را بر روی یک صندلی قدیمی، کمد، سرویس خواب، بوفه، ظروف و یا هر وسیله‌ای که قدیمی شده است اجرا کنیم. همچنین هنر دکوپاژ این قابلیت را دارد که بر روی هر نوع سطحی به راحتی اجرا شود. به عنوان مثال ما می‌توانیم در مکان های مختلف و سطوح گوناگون مانند اتاق خواب، روی راه پله، آشپزخانه و سایر مکان ها از دکوپاژ استفاده کنیم. پیشنهاد می شود تا به پکیج آموزش ترکیب رنگ مراجعه نمایید.

ابزارهای مورد نیاز در دکوپاژ

در هر هنری با توجه به سبکی که می‌توانیم فعالیت کنیم از وسایل و ابزارهای متفاوتی استفاده می کنیم. در مهارت دکوپاژ بر روی اجسام نیز ما به وسایلی نیاز داریم که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا می کنیم.

 • چسب دکوپاژ
 • سنباده
 • قیچی برای خارج کردن طرح مورد نظر
 • موچین برای آنکه تصاویر کوچک و ظریف را در محل مورد نظر قرار دهیم
 • کاغذ تاکن که به ما کمک می‌کند تا چسب اضافی را از روی نمونه‌ها برداریم
 • قلمو برای مالیدن چسب بر روی سطح
 • روغن جلا
 • اسپری فیکساتور یا همان تثبیت کننده
 • طرح دلخواه
 • وسیله‌ای که می‌خواهید بر روی آن کار کنید

شایان ذکر است که هنگام انجام هنر دکوپاژ بهتر است تا یک دستمال مرطوب در بین ابزارتان داشته باشید تا اگر مقدار چسب استفاده شده بیش از اندازه بود بتونید به کمک دستمال مرطوب آن را پاک کنید. البته توجه داشته باشید که دستمال فقط باید مرطوب باشد و اگر بیش از حد خیس باشد موجب می‌شود تا دکوپاژ خراب شود.

بررسی مراحل مختلف انجام دکوپاژ

حالا لازم است تا بدانیم که هنر دکوپاژ بر روی اجسام دارای چه مراحلی است. در ادامه با برنا اندیشان همراه باشید تا شما را به صورت قدم به قدم با مراحل دکوپاژ آشنا کنیم.

در مرحله اول برای شروع خلق دکوپاژ لازم است تا سطح مورد نظرمان را به خوبی صاف کنیم. برای این کار می‌توانیم از ورق سنباده استفاده کنیم و آنقدر سطح را سنباده می‌زنیم تا در نهایت یک سطح کاملاً صاف و بدون خط و خش داشته باشیم.

انواع سنباده در دکوپاژ

لازم به ذکر است که ما در هنر انواع مختلفی از سنباده ها را داریم که هر یک از آن‌ها برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال سنباده ای که دارای دانه‌های زبر یا متوسط است در شروع کار به ما بسیار کمک می‌کند تا بتوانیم تمامی خراش ها و برآمدگی های موجود را به صورت کامل از بین ببریم. همچنین پیشنهاد می شود به دوره جامع آموزش مجسمه سازی مراجعه فرمایید.

همچنین سنباده های نرم نیز دارای دانه‌های بسیار ریز و نرمی هستند. از این نوع سنباده باید بعد از صاف کردن کامل سطح استفاده کنیم. یعنی بعد از آنکه سطح مورد نظر را به کمک سنباده زبر صاف نمودید باید از سنباده نرم استفاده کنیم. سپس با استفاده از یکپارچه تمامی گرد و غبار ناشی از سنباده را از روی سطح مورد نظر پاک می‌کنیم تا کاملاً تمیز شود.

لازم است اشاره شود که تمیز بودن سطح بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر حتی مقدار بسیار کمی گرد و خاک بر روی سطح باقی بماند باعث می‌شود تا دکوپاژ شما خراب شود.

در مرحله دوم باید تصاویری که به عنوان طرح در نظر گرفته‌اید را بر روی برگه های نازک قرار داده و آن‌ها را برش دهید. شایان ذکر است که در دکوپاژ بهتر است تا حتی الامکان از کاغذهای نازک استفاده شود. زیرا این کاغذها بسیار صاف و مسطح بر روی کار قرار می‌گیرند. بنابراین برای صیقلی کردن سطح کار و خوب قرار دادن تصاویر بر روی آن نیاز به تلاش زیادی نداریم.

در مرحله سوم با استفاده از روغن جلا سطح مورد نظرمان را کاملاً صیقلی می‌کنیم و بعد از آنکه روغن جلا به صورت کامل خشک شد با یک سیم ظرفشویی نرم روی سطح کار می کشیم. توجه داشته باشید که این کار برای تمیز شدن نبوده و هدف اصلی صیقل دادن سطح کار است.

آموزش کامل مهارت هنری دکوپاژ بر روی سطح مختلف

در مرحله چهارم تصاویر آماده شده را بر اساس طرح مورد نظر خود بر روی سطح می چینیم. فقط باید حواستان باشد که در این مرحله طرحتان را با دقت و به درستی آماده کنید. چرا که اگر روغن جلا به طرح بخورد دیگر نمی‌توانید هیچ تغییر را در طرح خود ایجاد کنید. سپس هنگامی که از قرارگیری طرح ها و تصاویر مطمئن شدید پشت هر یک از آن‌ها را چسب می‌زنیم و روی سطح کار می چسبانیم. سپس با استفاده از سیم ظرفشویی نرم و با ملایمت روی آن‌ها می‌کشیم تا تصاویر روی سطح کار بخوابند و زیر طرح هیچ گونه حبابی ایجاد نشود.

بعد از انجام این کارها لازم است تا یک روز و یا بیشتر صبر کنید تا تصاویر روی سطح چوب به صورت کامل خشک شوند. در این مرحله ممکن است در ابتدای کار بعد از اینکه چسب را بر روی طرح می‌زنید سطح کار تار شود ولی در‌واقع پس از آنکه سطح به صورت کامل خشک شود مشاهده می‌کنید که سطح کار مجدداً شفاف شده است.

در مرحله پنجم  که مهم‌ترین بخش هنر دکوپاژ است باید بر روی سطح کار فیکساتور یا تثبیت کننده بزنیم. توجه داشته باشید که این کار در مرحله آخر دکوپاژ انجام می شود. در هنگام استفاده از تثبیت کننده توجه داشته باشید که در فضای باز باشید. زدن فیکساتور بر روی کار باعث می‌شود تا اثر هنری در مقابل هر گونه آب و گرد و خاک مقاوم شود.

با توجه به اینکه خلق آثار هنری نیاز به تمرین فراوانی دارد اگر شما تصمیم دارید تا به صورت حرفه‌ای مهارت دکوپاژ بر روی اجسام مختلف را یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم تا از این قسمت از برنا اندیشان پکیج جامع آموزش هنر دکوپاژ را دریافت کنید. در این مجموعه آموزشی طرح های مختلفی انجام می‌شود و شما یاد می‌گیرید تا بر روی سطوح مختلف به راحتی هر نوع دکوپاژی را ایجاد کنید.

راهنمای خرید
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.